Reklama

Jídelníček ročního dítěte s 2 zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 19.05.10 09:02
jídelníček ročního dítěte s 2 zoubky

Potřebovala bych poradit jak mám vařit a co. Vařim toiž pořád už půl roku stejně, teď jsem akorát začala dávat trochu kousky ale mikro. Má jen 2 zuby. Tak se bojím jí dávat normálnější kousky. Nevím jestli už nemám nějakpomalu měnit jídelníček. Teď to mám takhle ráno 220ml UM, ke sváče jogurt nebo přesnídávku, k obědu dělám zeleninu s masem, rýži nebo těstoviny.. vývary moc nedělám, k druhé sváče má kaše většinou je celé dělám nebo dávám od Nominálu a k večeři zase mlíko 200ml a jde spát.
Mám jí třeba už dávat to co jíme my se smetanou, cibulí, nebo třeba špagatky s kečupem? To asi nene?
A můžu do jogurtu nebo tvarohu už dávat něco jiného než ovoce.
Předem děkuji za radu a přeji hezký den :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 09:18

Ahojky, rok nám bude za chvíli, ale máme taky jen dva zuby. U nás to ale na kousání nemá vliv. Veruš už si kouše i ovoce sama (nakrájené na měsíčky) banán, hrušku, jablíčko. Rohlík i chleba. Zkusila bych zařadit pečivo - s gervais, lučinou nebo máslem k snídani k mlíku.

Jinak k obědu dělám taky masozeleninu, více méně pořád to samé, cibule už trošku dávám. Teď se akorát chystám začít zkoušet další potraviny - rajčata, papriku, tvaroh (doteď jsem nedávala) z tvarohu nějakou pomazánku. Omáčkám se pořád tak nějak bráním, přijde mi že v nich není nic moc pro dítě (myšleno zelenina) maximlně tak upravenou svíčkovou, rajskou z rajčat nebo tak něco. Ale kuře na paprice mi přijde zatím o ničem - vždyť je tam jen smetana a paprika a maso.

O víkendu dostala od taťky ochutnat knedlík, tak ten jí samosebou šmakoval tak možná taky občas dám.

No asi jsem moc neporadila co? :nevim: :oops: :oops:

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 19.05.10 09:25

S kouskama bych si nedělala hlavu, pokud je to měkké, dásničkama si to zpracuje, stejně dokud nemá stoličky, tak jsou jí jakékoli přední zuby vzhledem ke žvýkání jídla na nic=)

A po tom roce jsem pomalu začínala dávat „naše“ jídlo, pokud jsme měli něco nevhodného (smažák s hranolkama=), měla ještě svoje „miminčí“ jídélko.
Třeba nějakou omáčku se smetanou, lehce osolenou bez agresivního koření bych dala, kečup asi ne… Spíš bych počkala na léto až budou dobrá rajčata.
Dělám hodně všelijaké směsky s masem a zeleninou - a pak k tomu brambory, rýži, těstoviny, všelijaké zapečené věci (když jsme jedli bez malé, dávala jsem salám, teď maso), prostě pomalu přidávat, až většinu věcí bude moct jíst s váma…
Dneska máme třeba pečená kuřecí stehna a rýži, tak to je myslím taky v pohodě, jedno z Majdiných prvních „dospěláckých“ jí­del.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 09:29

no je pravda,že jsem si říkala, že taky začnu s těmi zapečenými věcmi - těstoviny s brokolicí a sýrem a masem miluju tak to už by pomalu taky mohla.

Holky a jak mám prubnout na vaření mlíko (smetanu) nechci jí toho dát na začátek moc najednou nebo to tak nemám řešit? zatím žádné alergické reakce neměla. :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 19.05.10 09:59

To mlíko - první kravské mlíko měla v bramborové kaši, do celého hrnce ho dávám necelý hrnek a ona z toho sní tak dvě velké lžíce, takže toho mlíka je tam maličko…

A ta omáčka… Jestli se ti chce, dát tam jen malinko smetany, malé odebrat a dodělat, ale já to nedělala, taky žádnou reakci na nic nikdy neměla. A přežila=)

Ale kaši třeba dělám pořád z UM… :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 10:05

Pipet vidíš bramborová kaše mě nenapadla jsem mamlas. Kaši večer bych taky dál dělala z UM aspoň ze začátku. :wink:

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 19.05.10 10:07

Tak my máme jen jeden přední zoubek a dávám i větší kousky, ale spíš měkčích věcí (např. brambory atd). Každopádně každé dítě je jiné a různě si na kousky zvyká, chce to vyzkoušet.

K snídaní má malá kójo a přesnídávku, ke sváče ovoce nebo třeba uvařené vločky, k obědu zeleninu nebo zeleninu s masem, k druhé sváče přesnídávku nebo ovoce nebo zeleninu (třeba okurku) a kousek chleba a k večeři zeleninu s masem nebo kaši. Ona už jí kaše moc nejede, tak to střídáme. No a po večeři ještě kójo.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 10:28

Founiku a okurku užvejkne? :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.05.10 11:22

Zuby neva, kouše se stoličkama :mrgreen:

My už taky pomalu přecházíme na normální jídlo, takové ty miminí srajdy už moc nechce. Když je něco ne moc vhodné, tak třeba odeberu a místo smetany dám Lučinu nebo tak. Ale i se smetanou už měl. Včera měl palačinku s domácí jahodovou marmeládou.

Dost rád má těstoviny s rajčatovou omáčkou - na cibulce, trochu česneku na plátky, maso, rajčata - buď čerstvá nebo Alnatura v plechovce (přijdou mi lepší), trošičku soli a bazalky. Dá se dát nahoru i strouhaný sýr…

A svezu se s dotazem - co rybičky v konzervě? Jsem si říkala, že bych udělala rybičkovou pomazánku, ale nevím, jestli je to vhodné? Nenapadá mě teda proč ne, samo bych koupila kvalitnější a ve vlastní šťávě… :think: :lol:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 12:27

Angu ryby jsou celkově dost velkej alergen, v konzervě snad obsahují nějaké svinstvo - rtuť :nevim: ale neber mě za slovo. a asi jsou i slané? fakt nevím. :nevim:

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 19.05.10 13:15

Panuška : Jasně, tim prvním tesákem :o)) ba ne, okurku jí zatím strouhám, jináč by ten první kousek honila v puse celý odpoledne :D

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.05.10 13:26

Panuško, díky, já už jsem rybu asi 2× teda dala, i doktorka říkala dávat (i když ona je přes výživu celkem „expertka“ :roll: :lol: ), nejsem moc zastánce nedávání ryb do 3 let… Ale s těma konzervama nevím, proto se ptám… Proč by tam byla rtuť? 8-o To je i v normálních (čerstvých) rybách? 8-o

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 13:43

Angu tak mi to nedalo, lekala jsem se že vás tady mystifikuju (nějak mi ta rtuť prostě vyskočila) ale tak jsem pohledala a našla tohle http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/…odit-zdravi/

možná to v té hlavě bylo z těhoteství :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.05.10 13:44

founiku já už se lekla že to Terča fakt uhryzne.Veruš uhryzne jabko, hrušku ale i to dost dlouho přežvykuje, ale okurku jsem si neuměla představit. Ale super nápad někdy vyzkouším jak se na to bude tvářit. :lol:

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 19.05.10 13:56

Keny, tak mojí malé bude 10 měsíců a má na chlup stejný jídelníček jako vy. Máme sice 3 zuby, ale stejně podle mýho to jídlo mělněj dásničkama. Špagetky už jsem malé taky dávala - udělala jsem k tomu takovou omáčku z mrkve a kuřecího masa a pochutnala si. Ikdyž ona si pochutnává na všem. Ale špagety jsem nakrájela na kousky a mrkev s masem rozmačkala vidličkou, což dělám vždycky. Zkoušela jsem jí dávat kousky, ale pořádně je nerozžvýkala, tak mačkam. Zapékaná jídla jsou taky dobrá, brambory, nebo těstoviny se zeleninou a masem, zapoj fantazii :lol: Když dělám puding, dávám do něj taky rozmačkané jahody i piškoty a troška kys. smetany. Dělám i játrovou omáčku, ale to asi se mnou většina souhlasit nebude. :cry:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >