Reklama

Příliš tenká děloha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 18:10
Přiliš tenká děloha

Poprosím o anonym. Citlivé téma. Ráda bych se zeptala, zda je mezi Vámi někdo, kdo má podobnou zkušenost či zná totožný případ. Minulý rok jsem porodila syna. Těhotenství probíhalo ukázkově. Když jsem byla ve 39tt, měla jsem kontrolní ultrazvuk u svého lékaře. Ten dlouho něco zkoumal, pak mi řekl, ať si zakedu domů pro věci do porodnice a manžela a jedeme spolu do nemocnice, kde mi udělají podrobnější ultrazvuk. Když se tak stalo, tak mi můj lékař oznámil, že mám velmi neobvykle tenkou dělohu a kdyby přišly kontrakce, tak by děloha mohla prasknout což by mohlo ohrozit na životě mne i dítě. Oznámil mi, že musíme provést císařský řez. O pár hodin později se tedy malý takto narodil. Byl to celkem fofr, když v 15h jsem byla u lékaře na kontrole a v 19h byl malý na světě…Můj gynekolog císařský řez prováděl a zároveň šil…Poté jsem se ho ptala, jak to bude s druhým těhotenstvím. Řekl mi, že mi momentálně nemůže nic přesně říct, jen že se musí jizva před druhým těhotenstvím zkontrolovat, zda-li vůbec bude schopna udržet další dítě. Můj dotaz tedy zní, jestli měl někdo podobný problém, popřípadě, jak to bylo s dalším těhotenstvím, atd. Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 30.04.18 18:16

Já znám jen ženu, které děloha praskla, další děti už neměla. Asi bych na tvém místě pak chtěla názor i dalšího odborníka :kytka:
Hlavně, že jste oba v pořádku, snad to nebude do budoucna tak zlé :kytka:

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33005 příspěvků 10 inzerátů 30.04.18 20:49

Postupovala bych podle rady tvého gynekologa - on asi ani nic jiného říct nemohl. Prostě chvilku počkej a pak si nech dělohu zkontrolovat. Třeba to nebude tak zlé a další těhotenství vyjde. :kytka: Mám v okolí někoho s podobným problémem, má dvě děti, dva cs a další dítě jí nebylo doporučeno. :nevim: Ale každý jsme individuální.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama