Miminko příčně ve 33. tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 30.04.18 15:41
Miminko příčně ve 33 tt

Ahojte,

Chtěla bych se zeptat, zda máte zkušenosti s polohou dítěte příčne ješte ve 33tt. Chodim ted´ každý týden na kontrolu a stále se mele..dokonce byl tenhle tyden opět příčne, ale opačně hlavou nez týden předtím. Doktorka říkal, že je to způsobeno tím, že jsem otěhotněla brzo (půl roku) po prvním porodu. Všude jen čtu o poloze KP, ale příčne toho moc není…Přetočilo se vám dítě? On s sebou mele furt, ale jakoby jeho hlavní poloha je vždy příčně :roll:

Přečtěte si článek: Poloha plodu v těhotenství - lze rodit přirozeně?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Soňa Zacharová
Závislačka 3281 příspěvků 30.04.18 15:49

@Erinye Tak dr je dobrá :mrgreen: Já měla taky druhý půl roku po prvním porodu a malá se otočila. Teď u třetího jsem měla při mimulé kontrole taky mimčo příčině teď už vím že je hlavou dolu ale počkám na další kontrolu zda to tak je. Do 36tt je času dost a může se dotočit hlavou dolu. Většinou když to nestihne do porodu, tak během porodu jak mimimko rotuje je velká pravděpodobnost že se srovná a jde klasika hlavou dolu. Tak neboj má čas.

Uživatel je onlineAlexandraf
Echt Kelišová 7778 příspěvků 8 inzerátů 30.04.18 15:51

:mavam: Mimco se muze otocit i v den porodu ;) byla bych v klidu, jeste ma v brisku dost mista ;)
Syn ve 32tt byl jeste hlavickou nahoru, na dalsi kontrole uz byl pretoceny a nachystany tam, kde ma byt ;)

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 30.04.18 15:54

@Soňa Zacharová

No já mám právě teďka depku, že za to můžu já, protože je to plánované :roll:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 30.04.18 15:58
@Erinye píše:
@Soňa ZacharováNo já mám právě teďka depku, že za to můžu já, protože je to plánované :roll:

Neblázni, času na otočení dost a pochybuju, že je to zrovna tímhle ;)

Markéta80
Hvězda diskuse 38271 příspěvků 30.04.18 16:05

@Erinye první syn právě kolem toho 33tt se otočil do příčky a už tak zůstal, nějak se tam zaseknul :lol:, mladší syn byl v příčce do nějakého 35tt a pak se usadil zadkem dolů :mrgreen:

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 30.04.18 16:16

@Markéta80

A dopadlo to cisarem? :) Mně by to nevadilo, zas tak se ho nehrozim..jen je mi lito, ze mam za sebou prvni strasny porod a druhy je pry rychlejsi, tak je skoda o nej prijit :lol:

Soňa Zacharová
Závislačka 3281 příspěvků 30.04.18 16:27

@Erinye Nešil fakt času dost. Nestresuj se zbytečně. Já třeba na dotočení vyzkoušela dlouhou procházku x kilometrů. Hlavní je zda je šikmo hlavou dolů. Pokud by to bylo naopak tak bych vyzkoušela lákání světlem na tu správnou pozici. Ale většinou stačí hodně pohybu.

Azzii
Stálice 71 příspěvků 30.04.18 16:33

Ja mela dceru pricne a nohama dolu do 38 tt. Zkousela jsem pro otoceni kocici hrbety a podobne vymysly a nic. Vecer pred terminem planovaneho cisare se dost mlela a rano byla na kontrolnim utz pred cisarem poprve hlavou dolu! :palec: Aby se zase nepretocila a diky velkemu vahovemu odhadu nad 4 kg se vyvolavalo. Od tablety byla za 5 h venku, z toho 3 h celkem masakr. Jo a nakonec mela 4,2 kg. Takze za me ano, otocit se jeste muze a to i velke dite. Taky jsem tomu neverila. Drzim palce! :mavam:

Markéta80
Hvězda diskuse 38271 příspěvků 30.04.18 16:41

@Erinye jo jasná sekce, doktor říkal že rozhodně žádné přetáčení a ještě že tak, prý tam byl fakt zaseknutý a šel hůř vyndat. Já doktory slyšela a jeden říkal ostatním at se kouknou jak na všechny vystrkuje zadek :mrgreen: A přesně vím kdy se přetočil, manžel říká že to bylo z toho že jsme koukala na Mrazíka :mrgreen:, to byla taková šlupka a najednou úleva nikde nic netlačilo jen na každé straně jedna boule :mrgreen:

bisonka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 30.04.18 18:00

Jeste ma spoustu casu se otocit…a jestli tam ma dost mista, tak je hodne pravdepodobne, ze se otoci…druhy syn byl pricne tusim skoro do konce 37 tt, uz nas strasili hospitaliazaci, kdyby se spustil porod, aby mohli hned udelat cisare. Nakonec me jeste v patek nechali odjet po kontrole domu, s tim, ze kdyz bude v pondeli porad na pric, tak uz me domu nepusti. A on se mi otocil cestou domu a uz tak zustal ???? jo a kluky jsem mela 21,5 mesice po sobe.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 1 inzerát 30.04.18 18:21

Ahoj, mam dojem, ze mala byla napric jeste v nejakem 36.nebo 37.tydnu…tak jsem taky byla zvedava, jestli se otoci, ale na posledni kontrole pred porodem se mi ulevilo, ze uz byla „spravne“ ;) Takze rozhodne neni vsemu pretaceni konec :lol: A to byla hlavou dolu uz na velkem utz ve 30.tt…malej taky, ale ten uz tam pak tolik nerotoval :lol:

Ivuska23
Závislačka 4702 příspěvků 2 inzeráty 01.05.18 08:52

@Erinye já to samé řešila před 4 lety.. dcerka od 33 tt byla příčně, chodila jsem každý týden na ultrazvuk, ona každý týden byla jinak, ale stále ve špatné poloze, od 37 tt jsem chodila na utz 2× týdně, jednou byla příčně, pak koncem panevnim, potom zase hlavou.. doktoři se báli, aby mi nepraskla voda, ze prý poloha příčně je špatná, ze by ji mohl vyvolávat pupecnik a byl by to průšvih, nakonec mi na 39+1 tt naplánovali císařský rez, když jsem měla nástup na císaře byla hlavou dolu, ale jelikož mám už jeden rez za sebou nechtěli vyvolávat, tak nakonec šla stejně císařem.. a to jsem tak moc chtěla druhé porodit přirozeně…ale byla proste paličata a delala si co chtela :mrgreen:

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 01.05.18 09:08

@Ivuska23

Dekuju moc! Já to mám zdá se podobně, protože se taky pořád mrská :-) chodim uz taky tydne na kontroly, tim jak mam brzo deti po sobe se doktorka boji, ze zacnu rodit driv a asi me taky posle pry nejpozdej v 38tt na cisare, ale mne to ani nevadi..ja si prirozeny uzila az az :lol:

Ivuska23
Závislačka 4702 příspěvků 2 inzeráty 01.05.18 09:20

@Erinye tak držím palce, ať se ustálí v poloze hlavou dolu.. :palec:
já ač jsem rodila normálně 28 hodin, tak bych podstoupila radši normální porod než císaře, zvlášť když pak musíš fungovat pro druhé dítě.. u císaře není o co stát :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama