Přímotop rada

Anonymní
15.9.19 09:00

Přímotop rada

Ahoj poradíte někdo? Sháním na zimu do koupelny přímotop. Čekám zimní mimčo. S manželem jsme tam udělali krásný koutek, ale úplně jsme to nedomysleli. Teda mě nikdy nepřišlo že by tam byla v zimě strašná zima, ale tchyně tu bydlela, a svoje děcko koupala v kuchyni protože ji tam přišla zima. Řekla bych že je tam klasická pokojová teplota, akorát v kuchyni topila troubou, takže 35 stupňů tam bylo. No ale na co se ptám… Když budu koupat v zimě cca obden, topit asi 1 hodinu.. Kolik tento přímotop sežere peněz měsíčně? Dokáže to někdo spočítat? Moc děkuji :kytka: https://www.mall.cz/…m-tcpm2000tv?…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22359
15.9.19 09:02

Nemusíš mít v koupelně 35 stupňů ani jinde. Jen aby nebyla zima. Tak si kup přímo přímotop co hřeje přímo na dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
15.9.19 09:10

A jakou tam máte zimu? 35 stupňů není nutné. Já koupu malého v obýváku a máme tu tak 20-24 podle toho jak je venku, ale přes 35 tu nikdy nebylo natož večer ke koupání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5878
15.9.19 09:14

My ani obývák nevytopime na více než 20-21°C a kupodivu, syn, narozený v listopadu a denně koupaný to přežil. Dá se koupit jen takový ten infrazářič, který zapneš nad dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5878
15.9.19 09:16

Jinak, na chatě jsme měsíc topili cca 3 hodiny denně olejovým přímotopem a platili za měsíc 4000Kč za elektriku. A je tam nižší tarif, než u běžné domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7703
15.9.19 09:38

Tolik nikde mít nemusíte. V místnosti na koupání by opravdu mělo bt trošku větší teplo než na bydlení nebo spaní. Na bydlení stačí okolo 21, tak na koupání v pohodě okolo 24 stačí.
Při ceně 5 Kč/kWh by to mohlo být tak do 2000 za rok, pokud to budete používat opravdu tak málo.

Příspěvek upraven 15.09.19 v 09:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
15.9.19 09:39
@Anonymní píše:
Ahoj poradíte někdo? Sháním na zimu do koupelny přímotop. Čekám zimní mimčo. S manželem jsme tam udělali krásný koutek, ale úplně jsme to nedomysleli. Teda mě nikdy nepřišlo že by tam byla v zimě strašná zima, ale tchyně tu bydlela, a svoje děcko koupala v kuchyni protože ji tam přišla zima. Řekla bych že je tam klasická pokojová teplota, akorát v kuchyni topila troubou, takže 35 stupňů tam bylo. No ale na co se ptám… Když budu koupat v zimě cca obden, topit asi 1 hodinu.. Kolik tento přímotop sežere peněz měsíčně? Dokáže to někdo spočítat? Moc děkuji :kytka: https://www.mall.cz/…m-tcpm2000tv?…

Je to prosté, stačí vynásobit příkon cenou za kWh elektrické energie. Uváděný přímotop má maximální výkon 2 kW, cena za kilowat je u mě necelých 5,– Kč, takže za hodinu provozu utratíš cca 10,–Kč… 8) Jen bych byl opatrný s provozováním tohoto přímotopu v koupelně, pochybuju, že by byl v provedení do vlhkého prostředí, může hrozit úraz el. proudem… 8o 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 09:57

No řekla bych že těch 20-25 stupňů tam bude. Víc ne, a min určitě taky ne, protože se tam koupeme i my denně. Jen mě se. e jak do mě tchyně hustí že miminko potřebuje strašnýho tepla, že to koupání zabere asi hodinu apodobne… Prostě se to musí dělat v kuchyni tak jak to dělala ona…

• Nahlásit
  • Citovat
5682
15.9.19 10:03
@Anonymní píše:
No řekla bych že těch 20-25 stupňů tam bude. Víc ne, a min určitě taky ne, protože se tam koupeme i my denně. Jen mě se. e jak do mě tchyně hustí že miminko potřebuje strašnýho tepla, že to koupání zabere asi hodinu apodobne… Prostě se to musí dělat v kuchyni tak jak to dělala ona…

Nemusí, záleží pouze na tom, jak moc hodlas ustupovat ;) troufám si říct, že pokud se tchýně už teď takhle bojíš, tak ti rady bude udělovat neustále, jelikož padají na úrodnou půdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7703
15.9.19 10:30
@Anonymní píše:
No řekla bych že těch 20-25 stupňů tam bude. Víc ne, a min určitě taky ne, protože se tam koupeme i my denně. Jen mě se. e jak do mě tchyně hustí že miminko potřebuje strašnýho tepla, že to koupání zabere asi hodinu apodobne… Prostě se to musí dělat v kuchyni tak jak to dělala ona…

No to koupání skutečně může zabrat dost času, určitě víc než dospělému. Těch 20 by se mi asi nelíbilo. My máme třeba v koupelně navíc k topení žebřík- na elektřinu, když je dost teplo na bydlení ale ne dost teplo na koupání. Zapneme ho třeba 10 x za rok, ale fakt je, že na koupání vyžaduji tepleji než na bydlení. I pro dospělé ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
15.9.19 11:42
@Anonymní píše:

Miminko se nemusí koupat pomalu v sauně :roll: dyt plave v teple vodě a než ho z vody prendas do osušky to je vteřina. Těch 20-25 staci. Koupat můžeš klidně hodinu, ale pořád plave v té teplé vodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama