Tejpování a koliky

Anonymní
14.9.19 21:28

Tejpování a koliky

Ahoj, mám chlapečka (dva měsíce), který kvůli bolestem břicha neustále pláče. Vyzkoušeli jsme snad vše - nahřívání, třešňové pecky, masáže olejíčkem, Pupíkem, cvičení, rourku, zavinování, polohování. Koujím - nejím nic nadýmavého, piju kojící čaje, louhuji si kmín. Už i malému jsem dávala pár lžiček. Přijde mi, že když už něco na chvilku (dvě hodinky) zabere, tak ho to alespoň nechá usnout. Ale jinak 95 % času, co je vzhůru se kroutí a šíleně vzteká. Už to došlo tak daleko, že s ním nemohu ani trénovat pasení koníků, protože se buď vzteká nebo spí. A když se poštěstí, že se vykaká a vyprdí, máme svátek, že je 10 minut vzhůru a v klidu se kouká. Je to opravdu úmorné. Mám strach i někam jít, protože je k neutišení. Poslední k čemu se upínám je tejpování. Chci se zeptat, jaké s tím máte zkušenosti u takto malých dětí. Jestli to obnáší i nějaká negativa. A případně, zda nemáte tip a zkušenost s někým, kdo to dělá v Ostravě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.9.19 21:35

Ahoj, já tejpovala kvůli bolesti bříška. Neviděla jsem zlepšení a ač měla nejšetrnější tejpy, tak stejně měla pod nimi na kůži vyrážku. Takže nám to mnoho nepomohlo…A jsem z jiného kraje, tak odborníka nedoporučím. Ale vím, co prožíváte a neboj, časem bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
14.9.19 21:47

Taky jsem nevidela zlepseni, tejpovala mi ji kamaradka fyzioterapeutka, prvni dcera trpěla na silene koliky az do 5.-6. Mesice nez se nejak zavedly prikrmy, nepomohlo nic. Ta kamaradka ma ted vlastni a u nej pozoruje po tejpovani zlepseni, ale chlapecek vubec na koliky netrpi, jen sem tam brisko zaboli. Osobne si myslim, ze mimco, ktere fakt trpi, tak ma ty strivka nezrale a nepomuze nic, jen vyrust z toho. Jeste pozkousejte ruzne kapky infacol, sab simplex nebo baby calm, jestli vam neco nesedne. A probiotika. Preji pevne nervy, vim co to je, obdobi prvnich 5. Mesicu dcery mam uplne v mlze, to byl jen neuataly rev a zoufalstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 21:59

Tak to jste me moc nepotesily. Beru to jako posledni spasu. Ale moc dekuji za zkusenosti. Resit potom jeste na brisku ekzem, to je to posledni, co by mi chybelo. Ale jasne, nekomu to pomuze, nekomu ne. Kapicky zkousime. Od mesice uz ma biogaiu, tri tydny espumisan, tak ted zkousime asi tyden baby calm. Beze zmeny. :( Fakt jsem si nedovedla predstavit, ze budu takhle zoufala kvuli boleni briska, je to nekdy fakt narocne, ale ten kdo to zazil, to zna. Mozna to bude znit prehnane, uz mi z toho mozna hrabe. Ale mam strach, aby to treba nejak neovlivnilo vyvoj, kdyz mininko tak rve. Pomalu ani neotevira ocicka, protoze bud spi nebo se vzteka se zavrenyma ocima, o nejakych usmevech vubec nemuze byt rec. Paseni koniku se neda, kdyz tak vyvadi.

• Nahlásit
  • Citovat
697
14.9.19 22:13

Je fakt, ze se dcera zacala usmivat a smat pozdeji (vsak v ramci tydnu nebo mesice)nez druha, ktera na brisko moc netrpela. Na druhou stranu ta prvni urvana zacala behat v 10m, ta druha, co byla v klidu az ted v 15ti.
Jinak spíš byla ve vsem napred, pohybove, motoricky, mluvila krasne ve vetach ve 2 letech, ted v 3a pul umi r i ř, je velmi pohybove zdatna i jemnou motoriku ma výbornou, takze to se nebojte. On to par rychle dozene, jakmile bude lip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
14.9.19 22:14

Tak našemu trpaslikovi tejpovani pomohlo, poprvé když mi ho natejpovani, tak prděl jak drevorubec už cestou k autu, nechala jsem mu to vždy dokud to drželo, pak třeba 3-4 dny nic a pak znova, paní mě to naučila, tak jsem později už lepila sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 22:28

Taky jsem se bála, že z naší malé bude díky bolení bříška neurotická bytost. Že to přeci jinak není možné, když pořád trpí, brečí, kroutí se…A je to pohodová, skoro tříletá šikovná usměvavá holčička. Když jsem byla podruhé těhotná, byla jsem vnitřně připravena na čtyři měsíce velmi náročného období po porodu, ale druhá dcera na to vůbec netrpěla. Takže mám srovnání a jsem vděčná, že pokud si to jedna z nich musela protrpět, byla ho ta první. Jsou o 17,5 měsíce a bylo by to extrémně náročné.
Výdrž je to jediné, co Ti opravdu pomůže. A vize, že určitě bude lépe. A neboj, následky to na miminku nezanechá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
14.9.19 22:35

Tejpovani kolik je podle konceptu MTC takze tady mas seznam terapeutu kteri to urcite umi podle kraju. https://www.mtc-tejping.cz/terapeuti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama