Příprava pro předškoláky

532
10.9.07 10:46

Příprava pro předškoláky

Chtěla bych vědět, kde na netu najdu nějaké hry, cvičení apod. pro předškoláky.
Něco ke stažení nebo k vytisknutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
10.9.07 11:28

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
10.9.07 11:31

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
10.9.07 12:59

ahoj,

zkus se podivat na http://www.detskestranky.cz/…aktivity.htm

m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 11:51

Mám otázku na ty z vás, které mají zkušenosti. Úmyslně nebudu uvádět, jestli jde o mé nebo cizí dítě.
Máte zkušenost, že dítě, co v 5 letech ještě neumělo správně pojmenovat barvy a nenapocitalo do 10, dokázalo s intenzivní a vhodnou přípravou vše dohnat a mohlo nastoupit do školy bez odkladu?

• Nahlásit
  • Citovat
966
7.9.19 12:13

Může i nemusí, to záleží jak to bude dítě zvládat, ale rozhodně bych netlačila na dítě, že to zvládnout musí. Dostat odklad není žádná ostuda, holky měli obě odklad a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16529
7.9.19 12:18

Tak pokud je mentálně v pořádku tak to může dohnat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20648
7.9.19 12:25

V případě, že se jedná o nezralost, tak tam drilem nic neuspěcháte. Co je nezralé, musí dozrát a potřebuje čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2044
7.9.19 12:38

Mladší dcera v pěti letech barvy slušně motala. Pak přišel zlom a ze dne na den najednou barvy zná, včetně barev jako vínová, tyrkysová apod. To samé počítání a spousta dalších věcí. Ona to má tak, že k dané věci musí dospět, dozrát. Všichni okolo se můžou stavět na řasy, ale pokud k tomu nedospěje sama, tak to prostě nejde. Od mala jezdí na koloodrážedle, fakt na něm lítala jak blázen, dělala blbosti apod., myslela jsem, že přechod na kolo bude rychlý. Tak jsme ho zkusili. A nic. Trénovali jsme, zkoušeli, nešlo to. Teď o dovolené sedla na cizí kolo a prostě jela. Takže záleží kus od kusu, ale možné to je, já už si na to u své dcery zvykla, i když jsem z toho občas na prášky :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 12:51

@ka2ka mentálně je v pořádku. Jen kolem roku byla velká nemocnost a od té doby se táhne určité opoždění.

@hanka.br. nejde o dril, ale o přípravu doma (školce nevěřím).

@mamule42 nemám nic proti odkladu. Zajímají mě zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
7872
7.9.19 13:01

@hanka.br. Můžu se zeptat, jak vidíš trénování úchopu tužky? Mám doma předškoláka, který drží tužku hrozným způsobem (příbor v pohodě, tužku držel ve dvou letech lépe než teď, kreslil hodně a nějakým způsobem si zafixoval horší a horší úchop). Loni jsem upozornila učitelky ve školce a poprosila je, jestli by mu nezkusily ukázat a trochu ho motivovat pro správné držení. Učitelky mi řekly, že nemají čas obíhat všechny děti, že je syn šikovný a ať to nehrotím. Letos je tedy předškolák, ale protože už píše všechna písmena (dá dohromady tiskacím i dopis), tak se bojím, že si víc a víc fixuje chyby a bude to horší a horší ho přeučit. Na nás doma nedá, je to mezek a radši řekne, že tedy nic psát/kreslit nebude, když to nemůže dělat podle sebe. Míváš v 1. třídě taková „kopyta“ a naučíš je správně držet, nebo předpokládáš, že už to má dítě umět správně?
Chtěla jsem chodit na nějaký kroužek/kurz grafomotoriky, ale nic u nás v okolí není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 13:14

@zrcadlo náš syn má taky špatný úchop. Učitelky to neřeší, že je na to čas ve škole.
Já mám špatný úchop a nenaučila jsem se nikdy správný.

• Nahlásit
  • Citovat
16529
7.9.19 13:15
@zrcadlo píše:
@hanka.br. Můžu se zeptat, jak vidíš trénování úchopu tužky? Mám doma předškoláka, který drží tužku hrozným způsobem (příbor v pohodě, tužku držel ve dvou letech lépe než teď, kreslil hodně a nějakým způsobem si zafixoval horší a horší úchop). Loni jsem upozornila učitelky ve školce a poprosila je, jestli by mu nezkusily ukázat a trochu ho motivovat pro správné držení. Učitelky mi řekly, že nemají čas obíhat všechny děti, že je syn šikovný a ať to nehrotím. Letos je tedy předškolák, ale protože už píše všechna písmena (dá dohromady tiskacím i dopis), tak se bojím, že si víc a víc fixuje chyby a bude to horší a horší ho přeučit. Na nás doma nedá, je to mezek a radši řekne, že tedy nic psát/kreslit nebude, když to nemůže dělat podle sebe. Míváš v 1. třídě taková „kopyta“ a naučíš je správně držet, nebo předpokládáš, že už to má dítě umět správně?
Chtěla jsem chodit na nějaký kroužek/kurz grafomotoriky, ale nic u nás v okolí není.

u nás to samý, drží to jako prase kost :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16529
7.9.19 13:18
@Anonymní píše:
@ka2ka mentálně je v pořádku. Jen kolem roku byla velká nemocnost a od té doby se táhne určité opoždění.

@hanka.br. nejde o dril, ale o přípravu doma (školce nevěřím).

@mamule42 nemám nic proti odkladu. Zajímají mě zkušenosti.

jako dohnat se to dá, ale jak tu někdo psal pokud ten mozek na to není zralý tak s tím nehneš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7872
7.9.19 13:25
@Anonymní píše:
@zrcadlo náš syn má taky špatný úchop. Učitelky to neřeší, že je na to čas ve škole.
Já mám špatný úchop a nenaučila jsem se nikdy správný.

To u nás říkají taky, ale když na to „nemají čas“ ve školce ve třídě předškoláků, kde v podstatě záleží jen na nich, jakou aktivitu budou dělat (a často tam mají třeba od 14:30 už jen pár dětí a vzít si k sobě jedno po druhém není problém), tak jak to má potom zvládnout ta učitelka, která má nějaký objem učiva a s těmi dětmi tráví méně času a nemá šanci si vzít pár dětí stranou? Alespoň tak to laicky vnímám já, že by se tohle děti naučit měly už před nástupem do školy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama