Přípravný ročník - odklad do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terbucha
Stálice 73 příspěvků 1 inzerát 24.04.18 21:17
Pripravny rocn

Dobrý večer potrebuji radu malá má odklad do školy ve školce mě přemlouvají ať tam zůstane ještě rok při zápisu ve škole mě řekli ať ji dám do přípravky do nultáku teď s manželem nevíme co dělat jak se rozhodnout :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mau-mau
Závislačka 3085 příspěvků 24.04.18 22:53

My jsme v přípravné třídě teď a super. Mega posun :palec: Získá školní návyky, ale ještě je to docela volné, z hlediska školní práce a učiva :palec: Zvlášť pokud jste o škole uvažovali, tak bych ji dala do přípravky ;)

mau-mau
Závislačka 3085 příspěvků 24.04.18 22:55

Ve školce je jasné, že si ji chtějí nechat. Taky bych měla radši na starost mazáka než tříleťáka tesknícího po mamince s občasnou čurací nehodou :mrgreen:

sloninka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 25.04.18 19:32

Pokud je holčička šikovná, tak si ji evidentně školka chce nechat, je to pro ni pohodlné.
Mám praxi jako uč. v MŠ, přípravné třídě i ZŠ. Já radím určitě dát do přípravky.

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 25.04.18 19:40

Mam rovnez zkusenost jako ucitelka v ms i zs a jsem taky rozhodne pro pripravku :potlesk:

terbucha
Stálice 73 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 20:14

No ona učitelka mě říká že to malá tu přípravku nezvládne že je pomalá ubrecena a že je pro aby zůstala ve školce že ani na tu přípravku není zrala :zed:

Hanka1
Extra třída :D 13209 příspěvků 25.04.18 20:16

Nulty rocnik je pro dite daleko prospesnejsi nez krnet dalsi rok ve skolce. Ucitelkam v MŠ se nedivim - lepsi sikovna predskolacka nez uknourany nebo nesamostatny triletak… :roll:

Hanka1
Extra třída :D 13209 příspěvků 25.04.18 20:20
@terbucha píše:
No ona učitelka mě říká že to malá tu přípravku nezvládne že je pomalá ubrecena a že je pro aby zůstala ve školce že ani na tu přípravku není zrala :zed:

A ucitelka MŠ ma zkusenost s nultakem? Asi sotva. Pro dite je rezim nultaku podobny skolce, max ctyri hodiny denne, hlavne ditko je zvykle na urcity rezim, ktery je i ve skolce a navic se uci zabavnou formou a dle tempa kazdeho zacka a prechod do prvni tridy je pak jako nic, dite jenzvykle na skolu, na deti…

sloninka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 25.04.18 21:26
@terbucha píše:
No ona učitelka mě říká že to malá tu přípravku nezvládne že je pomalá ubrecena a že je pro aby zůstala ve školce že ani na tu přípravku není zrala :zed:

Právě pro takovéhle děti je přípravka přínosná.

terbucha
Stálice 73 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 22:02

No já nevím co v tom je ona pořád říká že to malá nezvládne a já že se s ní budu muset učit tak jsem mohla mít prý klid ještě rok řekla do přípravky chodí děti které mají kousek k dokonalosti a moje malá má velký kus pořád mě straší že to nezvládne :think:

mau-mau
Závislačka 3085 příspěvků 26.04.18 06:53

@terbucha Tak to je úlet, že by to nezvládla. Moje dítě má docela solidní problémy a zvládá, jelikož se to tam přizpůsobuje jednotlivcům, je jich tam málo a učitelka má čas se věnovat individi, protože je jich tam málo. Není to žádné učení, co by sis tahala úkoly domů a musela s ní nad něčím sedět. My máme tedy od druhého pololetí „úkoly“ přes víkend, ale většinou je to s pastelkama něco vybarvit podle nějakých pravidel nebo grafomotorika. Přes týden nemáme úkoly vůbec. Často tam chodí ven a do knihovny a do zoo (máme poblíž takovou malou). Opravdu je to spíš o naučení školních návyků a režimu a ne nějaký znalostní dril. ;) Dcera tam chodí moc ráda. A opravdu, když to zvládne naše kopejtko, tak to vaše musí zvládnout určitě :mrgreen: ;)

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 26.04.18 09:45

@terbucha Tak jde videt, ze ucitelka i ty mate naprosto zkreslenou predstavu o tom, jak to chodi v pripravne tride. Oni se neuci jako treba prvnaci, ale maji ctyri hodiny a v kazde se venuji necemu. U nas se napr. prvni hodinu sejdou v kruhu, povidaji si a zahraji hry. V dalsi treba delaji grafomotoriku u stolecku, kresli, pak si volne hraji. Dalsi hodinu jdou ven a tu posledni treba neco vyrabeji…Zadne znamky ani ukoly, ale zaroven to dite jede v rezimu hodina, zvoneni, prestavka, je v tom prostredi te skoly, poznava jine deti, ucitele, prostory jidelny, telocvicny, druziny…naprosto plynule pak prejde do prvni tridy. Doporucuji si zajit se osobne podivat a doptat se do te konkretni skoly, zeptat se maminek, co uz tam treba ditko maji letos. Pro me by to byla znacka ideal, pokud by moje dite melo v budoucnu odklad. Ve skolce to bude porad stejne, nic noveho ji to za ten rok neda, akorat proste dozraje :nevim:

terbucha
Stálice 73 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 10:21

Díky za podporu jste hodná moc mě to pomohlo dám jí do přípravky a hotovo ať si úča ze školky říká co chce přijde mě že mě tlačí i když říká že je to moje rozhodnutí vadí mě když říká že to malá nezvládne :roll:

smurfka
Nadpozemská drbna 28940 příspěvků 26.04.18 10:24

Dala bych do nultáku - škoda že u nás nejsou..syn je předškolák a má odklad, hned bych ho dala do nuly, kdyby u nás byla..
oni se tam neučí tak jak ve škole..když nechce, nechce, když je pomalá nevadí, aspon si zvykne na nějaké tempo za ten rok. je ubrečená? tam bude mít sobě rovne věkově, lepší jak školka

terbucha
Stálice 73 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 13:51

Ve školce chodí do třídy kde jsou jenom strednaci a předškoláci ty malý tam nejsou no a ona jak ráno přijde tak řve že chce být se mnou doma :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama