Přišla jsem o přítele a o práci

Anonymní
3.5.21 14:36

Přišla jsem o přítele a o práci

Ahoj, nemam se komu vypovidat a tak jsem se rozhodla napsat sem.

Pred tydnem se se mnou po 2 letech rozesel pritel. Rozesli jsme se v klidu, hlavne kvuli jinym vizim do budoucna. Odstehovala jsem se od nej do jineho bytu (vratila jsem se do sveho rodneho mesta), za ktery jsem zaplatila vsechny sve usetrene penize a doufala, ze mam nejhorsi za sebou. 15 tisic mi jeste pujcila moje nejlepsi kamaradka, abych mela na jidlo a na zakladni veci, protoze vetsina zustala u nej.

Pracovali jsme ve stejne firme, oba jsme ve zkusebce. Ja dojizdim posledni mesic. Mela jsem full time home office, takze jsem byla rada ze muzu v klidu pracovat odkudkoliv a vubec to nebude mit na aktualni situaci vliv. To jsem se ale spletla, protoze dneska mi prisla vypoved a ta vypoved plati od zitra.

Do toho vseho mame psa. A ten zustal u me. A ma separacni uzkost… Neumi byt doma sam, steka, vyje, nici zdi. Odchodem od pritele se to strasne zhorsilo a i kdyz jsme ho opravdu hodne trenovali, jsme ted zase na zacatku. Nemuzu dojit ani s kosem, protoze pes sili a protoze tu bydlim vazne par dni, nechci si to hned rozhazet u sousedu. Diky tomu jsem porad doma, nakupovat mi jezdi kamaradka. Pes jde bud vsude se mnou a nebo mi ho kamaradka hlida. Kdybych ted okamzite zacala chodit na 8 hodin do prace, tak sice budu mit praci, ale nebudu mit bydleni… :roll:

A ja nevim co ted… Nemam ani korunu, mam dluh, nemam praci, jsem sama, uz X let resim kvuli svymu detstvi a dospivani hrozny uzkosti a bojim se, ze z tohohle neni cesty ven. Nevim z ceho zaplatim dalsi najem a z ceho budeme zit… :,(

Dostala jste se tu nektera do podobny situace? Jak tohle co nejlip vyresit? Samozrejme se nahlasim na pracak ale existuji nejaky prispevky na bydleni? Musim tady mit nahlaseny trvaly bydliste? Je mi 24, muj zivot se mi otocil vzhuru nohama a ja nevim jak dal..

Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
541
3.5.21 14:41

Asi bych se vzdala psa. Myslím, že je důležitější teď pracovat. Dej příteli psa a najdi si práci nebo brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
3.5.21 14:59
@Anonymní píše:
Ahoj, nemam se komu vypovidat a tak jsem se rozhodla napsat sem.

Pred tydnem se se mnou po 2 letech rozesel pritel. Rozesli jsme se v klidu, hlavne kvuli jinym vizim do budoucna. Odstehovala jsem se od nej do jineho bytu (vratila jsem se do sveho rodneho mesta), za ktery jsem zaplatila vsechny sve usetrene penize a doufala, ze mam nejhorsi za sebou. 15 tisic mi jeste pujcila moje nejlepsi kamaradka, abych mela na jidlo a na zakladni veci, protoze vetsina zustala u nej.

Pracovali jsme ve stejne firme, oba jsme ve zkusebce. Ja dojizdim posledni mesic. Mela jsem full time home office, takze jsem byla rada ze muzu v klidu pracovat odkudkoliv a vubec to nebude mit na aktualni situaci vliv. To jsem se ale spletla, protoze dneska mi prisla vypoved a ta vypoved plati od zitra.

Do toho vseho mame psa. A ten zustal u me. A ma separacni uzkost… Neumi byt doma sam, steka, vyje, nici zdi. Odchodem od pritele se to strasne zhorsilo a i kdyz jsme ho opravdu hodne trenovali, jsme ted zase na zacatku. Nemuzu dojit ani s kosem, protoze pes sili a protoze tu bydlim vazne par dni, nechci si to hned rozhazet u sousedu. Diky tomu jsem porad doma, nakupovat mi jezdi kamaradka. Pes jde bud vsude se mnou a nebo mi ho kamaradka hlida. Kdybych ted okamzite zacala chodit na 8 hodin do prace, tak sice budu mit praci, ale nebudu mit bydleni… :roll:

A ja nevim co ted… Nemam ani korunu, mam dluh, nemam praci, jsem sama, uz X let resim kvuli svymu detstvi a dospivani hrozny uzkosti a bojim se, ze z tohohle neni cesty ven. Nevim z ceho zaplatim dalsi najem a z ceho budeme zit… :,(

Dostala jste se tu nektera do podobny situace? Jak tohle co nejlip vyresit? Samozrejme se nahlasim na pracak ale existuji nejaky prispevky na bydleni? Musim tady mit nahlaseny trvaly bydliste? Je mi 24, muj zivot se mi otocil vzhuru nohama a ja nevim jak dal..

Diky

Ježiši to je mi líto. No rozhodně vymysli, co se psem, až budeš chodit do práce. To by sousedi asi nedali. Přítel si ho nemůže vzít? Ale to by asi nebylo řešení, pokud nemá pouze home office. Takže najít mu domov u nějakých seniorů, kteří jsou stále doma. Kolik je pejskovi? Okamžitě se nahlaš na ÚP a zeptej se na co vše máš v takové situaci nárok. Příspěvek na bydlení i doplatek na bydlení se vyplácení zpětně po doložení tří měsíčních zaplacených splátek. A musíš tam mít trvalé bydliště. To si můžeš zařídit sama na magistrátu s platnou nájemní smlouvou, majitel s tím souhlasit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
3.5.21 15:00

Já bych poradil, ale pak bych tu byl veřejné lynčován, takže radši nic. Každopádně někteří jedinci jsou experti v nedomysleni situací a komplikování si vlastního života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53136
3.5.21 15:14

Tak ten pes je dost velký problém :? To se hned tak nezmění. To prostě není pes do bytu. jedině k někomu kdo s ním bude jen doma. Ale takového psa bych nechtěla :jazyk: pes co nevydrží ani chvíli sám je průser. ty potřebuješ co nejdřív sehnat práci a ne být se psem non stop doma :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
3.5.21 15:22

Psa bych dala příteli, nebo někomu z rodiny kdo je doma a byl by ochotný se o něj starat. A sháněla intenzivně práci. Na příspěvek na bydlení musíš mít samozřejmě trvalý pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7589
3.5.21 15:23

Příspěvek upraven 03.05.21 v 15:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7589
3.5.21 15:23

Najdi pro psa docasnou peci. Najdou mu vhodny domov. Je to nejlepsi zpusob, jak si poradit s takovou situaci. Ptz pes se nejspis neodnauci takhle blbnout. Je to stresova reakce a on to nemuze ovladnout. Neni to nahodou nejaky bull plemeno? Hodne na tohle trpivaj.
Fakt doporucuju tu docasku, najdou mu domov, kde nebude sam a budou kontrolovat, jestli se tam ma dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16519
3.5.21 15:30

Psa dej příteli, nebo někomu kdo je doma, nebo dočasný domov a ty do práce, ihned. Nechápu co řešíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
3.5.21 15:31

Co spolubydlení? Hodně mých kamarádů bydlelo třeba ve 3+1, kde měli pronajatý 1 pokoj, kuchyň a koupelna společné. Vyjde to levněji.
Jinak se nedej, bývá pravidlem, že když se něco začne kazit, navalí se na to neco dalšího. Neboj se, zvládneš to. Vím, že to jsou pro tebe možná jen řeči, ale člověk musí zažít to těžké, aby si pak vážil toho hezkého. Každý ti potvrdí, že s odstupem času si uvědomí, že ta těžká situace mu hodně dala a posunula dál. Držím pěsti, ať je brzy líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
3.5.21 15:42

A expritel si psa vzit nemuze? Aspon na cas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
3.5.21 15:45

Asi nikdy jsem ještě nikomu tohle neporadila, ale v tomhle případě bude nejschůdnější dát psa přinejmenším někam do dočasky, jinak se z toho nevyhrabeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
3.5.21 15:48

Ale ve Tve situaci bys mela uvazovat, ze pejska nekde udas nebo s nim budes pod mostem..musis si najit praci, to je hlavni. Jinak bys na tyhke situace mela mit rezervu, vydat se z uspor a pak nemit ani na najem. i kdybys nasla praci a pes byl v klidu, co kdybys ve zkusebce onemocnela, uraz…a bez nejake rezervy? Ja to nechapu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
3.5.21 16:00

Zkus najit nekoho, kde umistis docasne psa, budes mu platit krmeni, a shanej brigadu, ber ted cokoliv.
Do bytu si sezen spolubydlici.
Jednej hned, jsi v peknym prusvihu.

Prispevky na bydleni se stejne vyplaci tri mesice zpetne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
3.5.21 16:07

Zakladatelko, půjdu trochu proti proudu, ale psa bych se ještě nevzdávala. Teď je asi zvyklý, že na HO s ním byl stále někdo doma a bude si hůř odvykat, ale takový problém mají všichni mí přátelé co teď byli na home office a pomalu se vrací k normálu, my ten problém máme taky, je to náročné znovu psa učit samostatnosti ale dá se to. Uč ho po chvilkách a když nebude zbytí, ať ho hlídá kámoška nebo expřítel nebo někdo další. Eventuelně se to pak dá řešit službou placeného hlídání/venčení, ale to až na to budeš mít finance. Teď jsi zatím doma a můžeš psa učit, třeba do té doby než půjdeš zase do práce už to nebude tak horké. Je tedy pravda že kdybys psa dala pryč tak by ti odpadla velká starost, ale já si to za sebe neumím představit. Už takhle je pro něj stres že změnil prostředí a přišel o páníčka a má jenom Tebe, nedělala bych mu to ještě horší. Samozřejmě pokud to opravdu jinak nepůjde, našla bych mu alespoň dočasně jinou rodinu.

Jinak bych se ihned nahlásila na pracák a hledala práci/brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat