Reklama

Příspěvky na bydlení a dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eviinda
Povídálka 28 příspěvků 09.02.17 13:03
Příspěvky na bydlení a Dítě

Dobrý den maminky. Mam na Vas par otázek, jelikož nevím jak to u nás v tomhle směru chodi. Jsem v 29tt a chtěla by jsem zažádat o příspěvek na bydlení. Jsem na UP cca 10 měsíců. Přitel pracuje "na černo " a na UP není registrován a tak si plati zdravotní sám. Jelikož nemá jak ukázat výplatní pásky ani smlouvu budeme Mít nárok na příspěvek na bydlení? A dále jelikož nemůže dokázat příjem budu Mít nárok vůbec na porodne? Předem Vam Děkuji za odpověď :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:07

Holka nešťastná, připrav se, bude tady vítr :mrgreen:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:08
@Doe_Jane píše:
:D

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 09.02.17 13:09
@Eviinda píše:
Dobrý den maminky. Mam na Vas par otázek, jelikož nevím jak to u nás v tomhle směru chodi. Jsem v 29tt a chtěla by jsem zažádat o příspěvek na bydlení. Jsem na UP cca 10 měsíců. Přitel pracuje "na černo " a na UP není registrován a tak si plati zdravotní sám. Jelikož nemá jak ukázat výplatní pásky ani smlouvu budeme Mít nárok na příspěvek na bydlení? A dále jelikož nemůže dokázat příjem budu Mít nárok vůbec na porodne? Předem Vam Děkuji za odpověď :oops:

Ano, pokud uvedete do žádosti o příspěvek na bydlení a porodné nulové příjmy, tak jej dostanete. Ale dopouštíte se tak hned několika podvodů: 1. práce na černo, 2. zatajení příjmů v žádosti o příspěvek na bydlení, 3. zatajení příjmů v žádosti o porodné.

Eviinda
Povídálka 28 příspěvků 09.02.17 13:10
@Doe_Jane píše:

Jak to myslíte? :(

jahuhudka
Extra třída :D 10300 příspěvků 09.02.17 13:13

Budu tichý pozorovatel :lol:

Eviinda
Povídálka 28 příspěvků 09.02.17 13:14
@Lendeš píše:
Ano, pokud uvedete do žádosti o příspěvek na bydlení a porodné nulové příjmy, tak jej dostanete. Ale dopouštíte se tak hned několika podvodů: 1. práce na černo, 2. zatajení příjmů v žádosti o příspěvek na bydlení, 3. zatajení příjmů v žádosti o porodné.

No to by jsem nerada :(… jde tedy oznámit, že Přitel pracuje ale nemá výplatní pásky? Že to má jako "brigádu "? Po pravdě řečeno, lhat nechci jelikož to ani neumím :)

jahuhudka
Extra třída :D 10300 příspěvků 09.02.17 13:15
@Eviinda píše:
No to by jsem nerada :(… jde tedy oznámit, že Přitel pracuje ale nemá výplatní pásky? Že to má jako "brigádu "? Po pravdě řečeno, lhat nechci jelikož to ani neumím :)

Práce na černo je trestná jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 09.02.17 13:22
@Eviinda píše:
Jak to myslíte? :(

Mysli to tak, ze tvůj přítel pracuje na černo, ty jsi na pracaku. Tudíž odvody státu nula. Ale to jak z nej vytriskat každy možný příspěvek vás zajímá ;) no a vzhledem k tomu, ze ten příspěvek jde z dani lidi, kteří pracuji řádně, tak je to docela k vzteku

Eviinda
Povídálka 28 příspěvků 09.02.17 13:25
@Tichošlápek píše:
Mysli to tak, ze tvůj přítel pracuje na černo, ty jsi na pracaku. Tudíž odvody státu nula. Ale to jak z nej vytriskat každy možný příspěvek vás zajímá ;) no a vzhledem k tomu, ze ten příspěvek jde z dani lidi, kteří pracuji řádně, tak je to docela k vzteku

On nevydelava žádné miliony to vázne ne. Dela obyčejného dělníka a jsem ráda, že se vůbec z toho zaplatí nájem něco k jídlu… Právě samotne mi přijde blbe nic na UP nepriznat, a tak se ptám co mužů v teto situaci dělat. :(

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 09.02.17 13:27
@Eviinda píše:
No to by jsem nerada :(… jde tedy oznámit, že Přitel pracuje ale nemá výplatní pásky? Že to má jako "brigádu "? Po pravdě řečeno, lhat nechci jelikož to ani neumím :)

Nejde, do žádostí je nutné příjem potvrdit od zaměstnavatele. Pokud přítel nemá smlouvu a dělá na černo, tak mu žádný zaměstnavatel nic nepotvrdí. I na brigádu je potřeba mít uzavřenou smlouvu.

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 09.02.17 13:33
@Eviinda píše:
Dobrý den maminky. Mam na Vas par otázek, jelikož nevím jak to u nás v tomhle směru chodi. Jsem v 29tt a chtěla by jsem zažádat o příspěvek na bydlení. Jsem na UP cca 10 měsíců. Přitel pracuje "na černo " a na UP není registrován a tak si plati zdravotní sám. Jelikož nemá jak ukázat výplatní pásky ani smlouvu budeme Mít nárok na příspěvek na bydlení? A dále jelikož nemůže dokázat příjem budu Mít nárok vůbec na porodne? Předem Vam Děkuji za odpověď :oops:

No a nešlo by aby si partner našel práci na smlouvu? Vždytˇ takhle je sám proti sobě, když onemocní, nic nedostane :nevim: Takhle mu ani ten co ho zaměstnává nemusí dát výplatu a může ho rovnou vyrazit, jak dokáže že práci odvedl když to nemá čím podložit? Důvodů proč mít smlouvu je hodně tak začněte tam.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 09.02.17 13:37
@Eviinda píše:

Problém je že oni vám nedají dávky a neřeknou: To nevadí že nepracuje, tady máte peníze. Tak to fakt nefunguje, BUDE MUSET dokládat že je na úřadu práce a že si práci aktivně hledá. Bez toho vám to nedají.

Nemůžeš říct že pracuje, tím na jeho zaměstnavatele pošlou kontrolu a to bude velkej problém. Pracování na černo je NELEGÁLNÍ! Pro obě strany. Takže to určitě neříkej!

Každá brigáda má smlouvu, takže tím to fakt nezakecáš.

No nelehká situace, ale práce je dost, hlavně pro delníky, může normálně pracovat na smlouvu. Jenže on bude asi zadlužený že a to je ten problém…

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 09.02.17 13:40

Ty kráso to je zase material 8o

jahuhudka
Extra třída :D 10300 příspěvků 09.02.17 13:44

@Eviinda Netvrď mi, že nevíš,,že práce na černo je nelegální. Navíc v dnešní době sežene práci i se smlouvou snad úplně každý, ve fabrikách je takový nedostatek že berou každého

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama