Přítel a alkoholismus

Anonymní
19.9.20 22:07

Přítel a alkoholismus

Ahoj holky, mám takový problém. Nevím, jestli tem problém není můj, vnitřní a zbytečně se neobávám. Oba s přítelem jsme mladí, chápu, ze je možná trochu nevyblbnutý. Ale z jeho strany má rodinu plnou alkoholiků a to opravdu neprehanim. Přítel k alkoholu taky tíhne a pije opravdu do 9 do rána minimálně 4× v týdnu. Obavam se, aby do toho taky nespadl stejne jako maminka, tatínek a vlastně cele příbuzenstvo. Nevím si rady, jak mu to vysvetlit, ze se o nej bojim aniž bych se dotkla jeho rodiny, ze mi vadí, ze pije ve větší míře.. má někdo stejne nebo podobné zkušenosti? Předem dík

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
290
19.9.20 22:09

Ja bych odesla. U me by byl problém kdyby pil kazdy vikend. To uz by na me bylo moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
19.9.20 22:10

Ten už v tom je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.9.20 22:11

Nekde sem slysela ze kdyz je alkoholik v rodine jsou alkoholici vsiichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56715
19.9.20 22:15

A jak a kdy chodí do práce, když leje 4krat v týdnu do 9 rána?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
19.9.20 22:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový problém. Nevím, jestli tem problém není můj, vnitřní a zbytečně se neobávám. Oba s přítelem jsme mladí, chápu, ze je možná trochu nevyblbnutý. Ale z jeho strany má rodinu plnou alkoholiků a to opravdu neprehanim. Přítel k alkoholu taky tíhne a pije opravdu do 9 do rána minimálně 4× v týdnu. Obavam se, aby do toho taky nespadl stejne jako maminka, tatínek a vlastně cele příbuzenstvo. Nevím si rady, jak mu to vysvetlit, ze se o nej bojim aniž bych se dotkla jeho rodiny, ze mi vadí, ze pije ve větší míře.. má někdo stejne nebo podobné zkušenosti? Předem dík

Notora nebrat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
19.9.20 22:26
@Len123l píše:
Nekde sem slysela ze kdyz je alkoholik v rodine jsou alkoholici vsiichni.

Fakt? Nekecej :roll:

Tak skoda, ze ja jsem zaryty abstinent a otec tezky alkoholik

Zakladatelko, nechod okolo horke kase a rekni mu to narovinu. Za me pije teda hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 22:31
@kyticka86 píše:
Fakt? Nekecej :roll:

Tak skoda, ze ja jsem zaryty abstinent a otec tezky alkoholik

Zakladatelko, nechod okolo horke kase a rekni mu to narovinu. Za me pije teda hodne.

Říkám mu to pořad, pokaždé co někam jde. Chápu, když jde chlap na pivo ale tohle už je proste přes čáru. Já si dam jendou za měsíc dvě sklenky vina a už se to všechno obrací na me, ze když muzu já, muze i on. Jsem bezradna. Nedokážu si představit situaci, kdy s nim budu mít třeba miminko a budu na nej sama protože on bude vysedavat po hospodách. Podle ostatních je podpantoflak. Nemuzu si pomoct, Proste mi to vadí

• Citovat
  • Nahlásit
290
19.9.20 22:40

Ja sem rikala co sem slysela. Ale byli to nejaky psycho kydy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.9.20 22:41

Uz kvuli diteti bych to nedelala. Neni to krasnej pohled. Vlastni zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
19.9.20 22:46
@Anonymní píše: Říkám mu to pořad, pokaždé co někam jde. Chápu, když jde chlap na pivo ale tohle už je proste přes čáru. Já si dam jendou za měsíc dvě sklenky vina a už se to všechno obrací na me, ze když muzu já, muze i on. Jsem bezradna. Nedokážu si představit situaci, kdy s nim budu mít třeba miminko a budu na nej sama protože on bude vysedavat po hospodách. Podle ostatních je podpantoflak. Nemuzu si pomoct, Proste mi to vadí

Pokud si to neumis predstavit, tak se rozejdete. Domlouvanim docilis max to, ze se to zlepsi na chvili, stejne se pak rozjedete, akorat (treba i o par let) pozdeji. Ja se rozesla 2× kvuli tomu, ze jsem si nedovedla predstavit budoucnost. Ikdyz jsem byla jeste zamilovana a bolelo to, jsem zpetne rada (kdyz vidim soucasny zivot onech muzu). A nebyl v tom alkoholismus. Jestli leje 4× tydne, neni to uplne normalni ani v „nevyblbnutem veku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 22:54

Zdravim…Podobnou situaci mam i ja. Rozdil je v tom, ze my uz jsme manzele a vedela jsem, koho si beru.
V nasi rodine se nikdy nepilo, takze jsem nezazila situace, ktere zazivam v rodine manzela. Kazdopadne i muj muz ma slabost pro alkohol. Ale je velmi pracovity a svedomity. Pro rodinu dela maximum a nikdy nedava prednost alkoholu. Nicmene je pivar a to pivo si dava opravdu kazdy den. Ma narocnou praci a jelikoz mame rodinny dum a kupu domacich zvirat, tak on se v podstate nezastavi a pracuje na 150% To pivko mu opravdu odeprit nemuzu. Parkrat se stalo, ze k pivu se pridal panak a vlastne vseho bylo az moc, ale po domluve si uvedomil, ze by nas mohl ztratit a dal se dokupy. Fakt zalezi, jak to ten chlap bere. Ja vim, ze abstinenta z nej nikdy neudelam, ale zaroven vim, ze rodina ho drzi a nechce byt ve stejnych srackach, jako jeho rodina. Takze moje rada zni - promluvte si, zeptej se ho, jestli je ochoten omezit piti, jestli si uvedomuje naskedky alkoholu a jestli by jednou chtel jit prikladem etem. Pokud uz ted vis, ze s alkoholem to prehani a nema snahu jit do sebe, tak to asi nema cenu. Ono to toziz graduje a ten, ktery se bude vzdy trapi, budes jen ty.

• Citovat
  • Nahlásit
2804
19.9.20 22:58

Zakladatelko a ty věříš v perspektivitu takového vztahu? Partner očividně chlastá, takhle často a i od rána popíjet není normální. To už je na léčení. Od takového ochlasty ruce pryč a zdrhej. To není k životu. On samozřejmě problém nemá, jak ti jistě řekl. Problém je i v jeho rodině. A pokud má kamarádíčky podobného ražení, je to cesta do pekel. Dej mu nůž na krk - buď přestane pít a nebo odejdeš. H, avně se nenechej ukecat. To alkoholikům jde - slibují, psychicky vydírají. Taky může nasekat kvůli chlastu dluhy a zůstanou ti jen očí pro pláč. Vykašli se na něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
19.9.20 23:07

Čtyřikrát týdně?! Ten už vtom je.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.9.20 23:10
@Anonymní píše:
Zdravim…Podobnou situaci mam i ja. Rozdil je v tom, ze my uz jsme manzele a vedela jsem, koho si beru.
V nasi rodine se nikdy nepilo, takze jsem nezazila situace, ktere zazivam v rodine manzela. Kazdopadne i muj muz ma slabost pro alkohol. Ale je velmi pracovity a svedomity. Pro rodinu dela maximum a nikdy nedava prednost alkoholu. Nicmene je pivar a to pivo si dava opravdu kazdy den. Ma narocnou praci a jelikoz mame rodinny dum a kupu domacich zvirat, tak on se v podstate nezastavi a pracuje na 150% To pivko mu opravdu odeprit nemuzu. Parkrat se stalo, ze k pivu se pridal panak a vlastne vseho bylo az moc, ale po domluve si uvedomil, ze by nas mohl ztratit a dal se dokupy. Fakt zalezi, jak to ten chlap bere. Ja vim, ze abstinenta z nej nikdy neudelam, ale zaroven vim, ze rodina ho drzi a nechce byt ve stejnych srackach, jako jeho rodina. Takze moje rada zni - promluvte si, zeptej se ho, jestli je ochoten omezit piti, jestli si uvedomuje naskedky alkoholu a jestli by jednou chtel jit prikladem etem. Pokud uz ted vis, ze s alkoholem to prehani a nema snahu jit do sebe, tak to asi nema cenu. Ono to toziz graduje a ten, ktery se bude vzdy trapi, budes jen ty.

Myslim ze jedno nebo dve piva na baraku je neco jinyho nez bejt vecne ozralej. Alespon tak to chapu jak si to napsala ze si povo da ale neopiji se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama