Přítel dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 01:02
Přítel dcery

Ahoj maminky,
jde o téma, které nechci, aby někdo věděl, že teď řeším. Omlouvám se, ale proto anonym.

Dceři bude za měsíc 18let, nabrnkl si ji 20letý kluk. Pár „životních lásek“ dříve již dříve měla. Je u nás tedy pravidlo, že se ihned do rodiny nezapojuje. ;)

S tímto je již déle a vypadá to vážněji, seznámila nás přes nějakou dobou tedy, zdál se nám sympatický.

Jeho rodiče sem neznala, včera jsme u nich byli na večeři.
Kolegyně v práci prohodila pár „poznámek“ na adresu toho hocha ve stylu, že to je pochybná rodina. Já tomu příliš velkou váhu nepřikládala, spíše „jedna paní povídala“…

Jejich dům krásný, nový, velký v hezké čtvrti. Před domem hezká auta. Zkrátka evidentně lidé co se mají lépe. Jeho rodiče sympatičtí, jeho táta na mě působil dojmem charismatické­ho pána.

Moc nás ovšem návštěva s manželem neuklidnila. Otevřela spíše víc otázek než odpovědí.
Když se manžel zeptal na to, kde vlastně pracují, nastala první podivuhodná tichá atmosféra s nepříliš uspokojivou odpovědí, že „vyrábí nějaké mosty“. :roll: Vlastně jsme se vůbec nic nedozvěděli.

Ten kluk nechodí do práce. Občas odjede někam do zahraničí, párkrát vzal i dceru. Má teď nějaké novější BMW, za dobu co k nám jezdí už měl 4 auta. :think:

Musím bohužel konstatovat, že navzdory tomu, že to byli pohostinní lidé, máme s manželem pocit, že jsou to lidé „z okraje společnosti“.

Tady prostě lidově „něco smrdí“ a já mám o dceru strach, aby se do něčeho nezapletla.
Jsme slušní lidé. Nemáme opletačky s policií. Nechci aby si dcera nějak zkazila život. Studuje, to co teď udělá, ji dá nálepku na celý život. Žijeme tak nějak normálně. Máme hypotéku. Auta máme s manželem firemní. Moc si vyskakovat nemůžeme, asi jako všichni.

Dcera se začala chovat jinak. Je najednou více povrchní.
Vůbec si nevím rady. :,( :oops:
V tomto věku nemá máma nikdy pravdu. A zakázané ovoce…

Má prosím Vás někdo podobné zkušenosti? Jak byste to řešily?…

Omlouvám se za delší příspěvek, kdo dočetl až sem tak děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 30.11.18 01:26

A není možné, že vás jen nechtěli nudit sáhodlouhým vysvětlováním toho, čím se živí? Někdy, když je to opravdu specifické povolání, tak to kolikrát lidem nic moc neřekne a potom se musí vysvětlovat a dotazující si mohou připadat hloupě, když vlastně pořádně neví, co si představit… :nevim: a navíc ten majetek nemusejí mít jen za peníze vydělané prací, mohli dědit, něco vyhrát :mrgreen:, nebo mají pozemky, nemovitosti, které pronajímají, obchodují s akciemi… :nevim: a kluk pracovat nemusí a chce se před holkou vytáhnout

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.11.18 06:26

Já bych se o dceru až tolik nebála. Jasně, že v osmnácti začne být povrchní, když má bohatého přítele, to by byla asi každá. Ono se to před kamarádkami prostě super ukazuje :nevim:. Pořád máš, pro svůj klid, možnost proklepnout si danou rodinu na internetu. Google najde hodně. Ale i kdybys něco našla, neukazuj to dceři a neútoč na ni. Taky by se mohlo stát, že s úderem 18 se sbalí a odejde,protože vy nesnášíte jejího super přítele.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 30.11.18 06:29

Spis nechteli rozpitvavat slozitost nazvu jejich oboru, treba je nikdo nepochopi a tak reknou tohle, nez aby to dopodrobna popisovali, o vas si zase muzou myslet, ze ste divny… proc jste prumerni, proc nedelate neco proto mit se lip… ja nevim co hrotis, rodice si poznala, kluka znas taky a co vic potrebujes vedet? Bud rada, ze alespon neco vis. Taky mohla holka byt s klukem, o kterem byste ani nevedeli kde bydli. A nikdy byste ho nevideli

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 30.11.18 06:51

jako pochybna rodina.. no ja jsem byla taky pochybna, když jsem ve 20 prevzala firmu po strejdovi a postavila ji na nohy. Jiste zacalo se mi ihned dařit lepe a zle jazyky tvrdily, ze prodavam drogy :nevim: Dceru bych nechala jak je,stejne s tim moc nic nenadelate.Jen bych nenapadne lobovala za skromejsi život a ze vse je pomijive atd..takova podprahova konverzace co do ucha jde, jen odezva není. Pokud rodice nemaji opletačky s policii,nechala bych to byt,ale chodila bych casteji na navstevu- když se teda mladi k sobe mají-…Kamaradectvim s jeho mamou získáš veskere info co je ti treba ;)

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 30.11.18 06:53
@Micaella22 píše:
Spis nechtelirozpit­vavat slozitost nazvu jejich oboru, treba je nikdo nepochopi a tak reknou tohle, nez aby to dopodrobna popisovali, o vas si zase muzou myslet, ze ste divny… proc jste prumerni, proc nedelate neco proto mit se lip… ja nevim co hrotis, rodice si poznala, kluka znas taky a co vic potrebujes vedet? Bud rada, ze alespon neco vis. Taky mohla holka byt s klukem, o kterem byste ani nevedeli kde bydli. A nikdy byste ho nevideli

Marně přemýšlím, co by to mohlo být za obor, aby to nešlo popsat nějak laicky, například: podnikáme ve stavebnictví, pohybujeme se v oboru zdravotnického zásobování a podobně :think:
Neznám moc chlapů, kteří se nechtějí pocholubit v čem jsou úspěšní a čím vydělávají peníze. A předpokládám, že zakladatelka od nich nechtěla vyzvědět podrobné know-how. Takže si umím představit, že jejich přístup mohl zakladatelku trochu zarazit.

Uživatel je onlineElisC
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 111 inzerátů 30.11.18 07:18

@ivašot. Třeba můj kamarád pracuje jako programátor, také je dost „za vodou“ . Když se ho někdo zeptá, v čem pracuje, odpoví, že dělá s elektrikou. Bere tuto otázku, jako kdyby chtěli vědět, kolik si vydělává.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 07:25

Prosim anonym nebo smazat

Mame kamaradku, co vlastni mimo jine nocni klub s manzelem… oni se s tim tedy netaji. Pritom jsou slusni, manzele uz 15 let, s policii nic problem nemaji :nevim: i kdyby to byla takova hranicni moznost u vas, tak bych to tak nehrotila :nevim: navic to muze byt opravdu nevinne, nekdo jen neni zvykly odpovidat na otazky, tak se zarazili … v zaveru si myslim, ze se vic dozvis, kdyz nebudes delat dusno… muze to byt opravdu nevinne a nechteji se sirit o necem, co je uplne v poradku (znam i pravnika, co zatloukal, ze je pravnik, protoze kazdy pak chtel rady apod.)

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 30.11.18 07:33

Použij google, prožeň jím jejich jména, na katastru se můžeš podívat, jestli dům kde bydli, je jejich nebo psaný na firmu apod.
Ale stejně ti to bude houby platný. Pokud je dcera zamilovaná, nebude chtít nic slyšet, nebo se sebere a půjde k němu. Zkusila bych si promluvit s jejím milým, jak vidí svou budoucnost, čemu se chce věnovat, kde a jak by rád jednou bydlel…

stinga
Závislačka 4424 příspěvků 3 inzeráty 30.11.18 07:39

ježiš, děcka mají 18 a 20, takových lásek ještě bude, vždyť si ho ještě nebere
:mrgreen:
a proč se už navštěvujete s rodiči? :zed: :zed: :zed: co když se mladí za chvíli rozejdou?
Moje kamarádka chodila s klukem 11 let, pak se vzali a jejich rodiče se navzájem seznámili až na svatbě, vřele doporučuji

7.straka
Kecalka 167 příspěvků 30.11.18 07:41

Můj manžel je Lean Manager. Spousta lidí vůbec neví, co to znamená. Lidem mimo výrobní sféru se to skoro nedá vysvětlit. Takže tak nějak to mohlo být i s tím „stavěním nějakých mostů“. Mně to trochu zavání takovým tím maloměšťáckým přístupem - mají peníze, museli je nakrást. Dcera je dospělá, musíš se spolehnout na to, že jsi ji dobře vychovala. Na druhou stranu, která z nás se nespálila s nějakým pakem, o které by si o pár let později ani kolo neopřela :mrgreen: to je život i držkopády k němu patří.

7.straka
Kecalka 167 příspěvků 30.11.18 07:48
@stinga píše:
ježiš, děcka mají 18 a 20, takových lásek ještě bude, vždyť si ho ještě nebere :mrgreen:
a proč se už navštěvujete s rodiči? :zed: :zed: :zed: co když se mladí za chvíli rozejdou?
Moje kamarádka chodila s klukem 11 let, pak se vzali a jejich rodiče se navzájem seznámili až na svatbě, vřele doporučuji

Přesně, naši se taky seznámili až před svatbou

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10917 příspěvků 30.11.18 07:52

Páni, manžel taky říká, ze děla neco jako it - laik tomu stejne rozumět nebude a při první návštěvě někoho nudit milionem technických pojmu…peněz asi také mame dost, auta střídame a zatím nepracuji 8) asi bude nějaké školení než si kluci přivedou domu první známosti (naštěstí času mraky, tak to snad zvládneme :lol: ). Vazne - co bys asi chtěla dělat? Holka chodi s 20 letym klukem, který vás představil své rodině, je vám sympaticky, ale protože točí auta, tak to budete řešit? A jako vyslýchat kluka, který si dceru ani zdaleka nebere, čím se plánuje do budoucna živit - to jako fakt? Nechte je dýchat, jinak bych se totiž ani nedivila, ze dcera začne blbnout vám natruc.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10917 příspěvků 30.11.18 07:53

@stinga souhlas, naši rodiče se také poprvé viděli az na svatbě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 30.11.18 07:54
@stinga píše:
ježiš, děcka mají 18 a 20, takových lásek ještě bude, vždyť si ho ještě nebere :mrgreen:

No, proc, asi ze chtej, ne?
No tak se mladi rozejdou, no a? Bud se budou navstevovat dal nebo ne. Nebo kde je problem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >