Přítel, já a deprese

Anonymní
3.12.19 20:21

Přítel, já a deprese

Hezký večer všem.

Poslední dobou se u mě střídali šílený depresivní stavy s myšlenkami na sebevraždu. Jelikož jsem se bála sebe samé rozhodla jsem se to řešit psychoterapií. S terapeutkou jsme se domluvili na léčbě. Odborní léčba je nevyhnutná. Jsem smutná z přítele. Vůbec mi nerozumí, nechápe co je deprese, stejně tak, jak většina lidí. Není to jen smutek, je to mnohem víc. Je to nezvladatelná bolest, když nevidíte smysl života, když už tady nechcete být. Jste vlastně živí - mrtví. Nepřála bych to ani nepříteli. Přítel říká, abych myslela na něco hezkého, abych našla něco pozitivní, ale to nejde. Nejsem schopná zajít do obchodu, vysypat koš o práci nemluvě. Pracovala jsem ale v létě jsem skončila, nebyla jsem schopná se soustředit. Přítel teď platí jídlo a nájem. Je pozorný, ale jen do doby, kdy si vypije. Pak je zlý, nadává mi a uráží mě. Naposled včera. Vypil láhev vína a byl hrubý, říkal, že jsem líná veš, že nic nedělám, nechodím do práce, že už ho to nebaví, že mě má dost.. V takové chvíli se přeji utéct co nejdál abych to nemusela poslouchat. Včera jsem vyběhla z bytu, musela jsem pryč, nedalo se to snést. Přemýšlím, jestli by nebylo řešení pro oba dva, kdybychom jsme se rozešli. Takhle to dál nejde, chápu ho, chodí do práce a pak kouká na depresivní holku o kterou se navíc stará, živí ji. Je mi to líto, ale neumím to změnit. Co myslíte? Rozejít se?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20460
3.12.19 20:26

A práce z domova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
3.12.19 20:26

Pokud necítíš podporu od partnera a naopak tě v těžkých chvílích potápí, tak co řešíš? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 20:27

@ka2ka Práci z domova hledám, ale zatím bez úspěchu.

• Citovat
  • Nahlásit
5732
3.12.19 20:28

Myslím, že by ti pomohla hospitalizace, tam si můžeš utříbit myšlenky a jestli chceš být s člověkem, co tě nechápe a pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
3.12.19 20:29

Za mě ano. Nechtěla bych být s někým, kdo je se mnou z lítosti. Jestli máš kam jít, jdi a pracuj jenom na sobě. Všechno ostatní se časem vyvrbí samo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 20:34

Odešla bych, vím, jak důležité já opora u nejbližších, když člověk onemocní takovou nemocí. Je to těžký, když je člověk nemocný psychicky, protože to není “vidět”. Je skvělé že si vyhledala odborníka a chceš se léčit. Partneři za sebou mají stát. V dobrém i zlém a tohle by pro mě byl impulz, že to zlé se mnou partner překonávat nehodlá. Naopak, chápu že jeho opilecké řeči tě trápí s ještě si to všechno na vrch vyčítáš.
Zvažovala bych klidně i hospitalizaci, mě pomohla neskutečně. Utřídila jsem si myšlenky.

• Citovat
  • Nahlásit
1665
3.12.19 20:39

A ty už užíváš AD? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 20:42

@Zwetta AD zatím ne, beru homeopatika.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 20:51

Me manzel v tomto tezkem obdobi hodne pomohl. Dlouho mi trvalo, nez jsem byla schopna mu rict, co mi vlastne je. Nechapal, ze deprese neni jen smutna nalada. Hodne pomohlo, kdyz jsem nasla nejake clanky a on si je precetl. Pak se mi omluvil a pomahal mi. Tak by to melo mezi partnery spravne byt.

• Citovat
  • Nahlásit
1665
3.12.19 20:51
@Anonymní píše:
@Zwetta AD zatím ne, beru homeopatika.

Nezlob se na mě, ale pokud už je tvá nemoc v takovém stadiu, že ti neumožňuje chodit do práce, tak už si je dávno měla užívat ;)
Homeopatika ti chemii v mozku neupraví..
A přítele na jednu stranu chápu, on na deprese netrpí, tudíž to ani nemůže pochopit, a vidí tě jako někoho, kdo sedí na zadku a nechá se živit.., což pro něho taky není jednoduché :think:
Začni s léčbou naplno ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35215
3.12.19 21:03

Taky nechápu, bez AD je to nemožný. Na tohle fakt homeo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15545
3.12.19 21:07

Přidej antidepresiva - cukříky ti evidentně nezabírají.

Plus pořiď domů tuhle knihu a popros přítele, aby si to prošel a porozuměl základům problematiky
https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/

Pokud i to pro něj bude zatěžko, tak evidentně bude váš vztah, který úplěn nefunguje jednou z věcí, kvůli které ses dostala do stavu, ve kterém jsi.

Jinak to je téma, které potřebuješ řešit v psychoterapii.

Teda doufám že jsi v normální psychoterapii, ne něčem obskurním jako je ta homeopatie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23650
3.12.19 21:17

Když si tu situaci představím obráceně - já táhnu sama celou rodinu a partner se „šílenými stavy a myšlenkami na sebevraždu“ nepracuje a místo pořádné léčby cucá nějaký bonbóny, asi bych byla naštvaná taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Silvia.Minarik
3.12.19 21:39
@hanka.br. píše:
Když si tu situaci představím obráceně - já táhnu sama celou rodinu a partner se „šílenými stavy a myšlenkami na sebevraždu“ nepracuje a místo pořádné léčby cucá nějaký bonbóny, asi bych byla naštvaná taky.

Proc? Vzdyt kdyby byl sam take by musel vsechno tahnout sam, ne? Najem/hypo, jidlo. Pokud autorka nenakupuje tak mi spis prijde, ze partner proste neni opora. O tom alkoholu radeji nemluvim.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat