Přítel na mě kašle

Anonymní
23.5.17 18:21

Přítel na mě kašle

Ahoj holky, předně se omlouvám za anonym, ale nechci, aby mě tu někdo poznal…spíš se asi potřebuji vypovídat, doufám, že mě tu někdo pochopí.
Momentálně jsem v polovině těhotenství a jde o to, že přítel na mě má čím dál méně času. Od pondělí do pátku je celé dny v práci - pro to mám pochopení a nedovolila bych si mu to zazlívat. Jenže pak tu jsou víkendy. Vždy mi šlo o to, abychom společně trávili alespoň ten víkend, jenže už ani ty víkendy nepřipadají v úvahu. Přítel je od pátku do neděle prakticky od rána do večera u svých rodičů a pracuje tam - zahrada, barák, auta,… vždy se to dozví na poslední chvíli, že ho tam nutně potřebují a on zruší všechny naše společné plány a poslušně nakluše, jak oni písknou, přitom mi stále opakuje, jak hrozně moc by ten čas chtěl trávit se mnou, ale že to prostě nejde… Kdyby to byl jeden víkend do měsíce, neřekla bych ani slovo, ale teď už to jede druhý měsíc a my se prakticky vidíme jen v posteli. Když mu řeknu, proč jednou nemůže říct „ne“ jim, naštve se, že to nepřipadá v úvahu. Když se s ním kvůli tomu začnu dohadovat, začne se rozčilovat, že mu vyčítám, že pomáhá svým rodičům. Nevím, co dělat, nevidím východisko a začínám se bát, že po narození miminka s ním budu permanentně sama, protože on bude buď v práci nebo bude od rána do večera makat u rodičů…za každý názor děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
23.5.17 18:27

Teď je ta chvíle, kdy se může rozhodnout celý tvůj život. Jestli je to přesně tak, jak jsi nám napsala, promluv s ním o tom, že tohle není soužití. Nejste ani manželé, jeho rodina tě asi nepřijala (protože jinak by ho tam každý víkend netahali bez kouska pochopení pro mladou rodinku). Jinak budeš sama na všechno, protože on ještě visí na pupeční šňůře. Pomáhat rodičům se má. Ale všeho s mírou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 18:31
@Kobliha51 píše:
Teď je ta chvíle, kdy se může rozhodnout celý tvůj život. Jestli je to přesně tak, jak jsi nám napsala, promluv s ním o tom, že tohle není soužití. Nejste ani manželé, jeho rodina tě asi nepřijala (protože jinak by ho tam každý víkend netahali bez kouska pochopení pro mladou rodinku). Jinak budeš sama na všechno, protože on ještě visí na pupeční šňůře. Pomáhat rodičům se má. Ale všeho s mírou.

Já moc děkuji za názor. Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
23.5.17 18:32

Jaký máš vztah s tou jeho rodinou?

• Citovat
  • Upravit
21810
23.5.17 18:33

Tak to je hodně sobecké a bezohledné - od přítele i od jeho rodiny. Když už, měli by automaticky pozvat i tebe a pěkně tě obskakovat, když čekáš jejich vnouče a chlap jim tam maká.
Navíc partner by měl stanovit jasná pravidla, aby netrpělo vaše spolužití jako budoucí rodiny.ty do toho máš co mluvit o pokud on tvůj názor nerespektuje, je sobec. Osobně bych si hodně dupla a to hned na začátku, než se tento poblblý systém zaběhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 18:38

@Ellusa Byl celkem pohodový, avšak kdo u nich nepracuje, je z toho třetí světová. Od té doby, co jsem otěhotněla, se vztah s jeho rodinou velice zhoršil. Myslím, že jim vadí, že jim „kradu syna“…který je však dospělý a měl by rozhodovat sám za sebe, což jaksi nedělá, protože rodiče, že..:-))

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.17 18:40

@pe-terka Kdyby pozvali i mě, musela bych se tam otáčet, jak bych chvíli seděla, byl by z toho obrovský problém, myslím, že na těhotenství se tam moc nehraje..:-))

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
23.5.17 18:43

Hm. A tebe nepozvou vůbec teď, nebo tam jen nejezdis, protože jsi těhotna nebo ti u nich vadí, jak to tam funguje? Jinak souhlas s holkami, vidím to stejně, spíš se snažím dopátrat jejich motivace a vztahu k tobě.

• Citovat
  • Upravit
7253

S jeho rodinou bych nechtela mit nic spolecnyho. a jestli on nedokaze pochopit, ze chces at je s tebou, tak ho nech byt. bude te to stat hodne nervu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@pe-terka a „poblblý systém“ - jak výstižné.

• Nahlásit
  • Citovat
Uju
6736
23.5.17 18:44

Je to hnusný a vůči tobě sobecký, chápu, že tě to mrzí/štve. Ale tak nějak si myslím, že mu to nedochází, no podle mého se budete hádat, rozcházet a dávat zas dokupy, podobn jako to bylo u nás. Nevím co chlapa nakonec donutilo pochopit a změnit to :nevim:
Nic méně na jednu stranu buď ráda za variantu, že je synáček u matinky, věř tomu, že může být ještě hůř-matinka u Vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
23.5.17 18:44
@Anonymní píše:
@pe-terka Kdyby pozvali i mě, musela bych se tam otáčet, jak bych chvíli seděla, byl by z toho obrovský problém, myslím, že na těhotenství se tam moc nehraje..:-))

Tak to bych se hodně ozvala vůči přítelovi a vymezila si hranice…

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.5.17 18:45

@Ellusa Mě nezvou. Příteli jen volají, ať si laskavě nic neplánuje, že se bude makat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.17 18:48

@Ellusa Ale jo, vlastně zvou - když potřebují pohlídat přítelovy mladší sourozence.:-) Což je vlastně taky rozkázáno - „o víkendu hlídáte“…

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.17 18:49

Kdyz cekate miminko, tak uz jsi ve fazi, kdy bych se snazila nejak rozumne dohodnout s pritelem za kazdou cenu. Bud tam bude jezdit mene nebo se s nimi nejak pokusis sblizit, ale takto je to dlouhodobe neunosne a s miminkem bude situace pravdepodobne jeste extremnejsi. Toto jsi mela bohuzel resit pred otehotnenim. Chapu, stalo se. Ale tim spis bych ted udelala maximum pro to, aby se situace stala akceptovatelnou pro vsechny. Neda se s rodinou najit spolecna rec a jezdit tam obcas taky? Mozna jejich naklonnost nebo pomoc v budoucnu uvitas. Snazila bych se, protoze s ditetem je tezko posles vsechny do haje, coz by se jinak nabizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama