Přítel se odmítá stěhovat

Anonymní
3.8.20 16:09

Přítel se odmítá stěhovat

Ahoj, je mi 20 let. Mám přítele s kterým jsem od svých 15. Dokonce mě v prosinci požádal o ruku. Svatbu chceme oba dva až příští rok v létě. Chtěli jsme toto léto, ale já se nechtěla vdávat jako těhotná. Miminko jsme plánovali a úspěšně se nám povedlo v lednu otěhotnět s tím, že si vezmeme hypotéku a půjdeme na byt. Přítel má práci, kdy je většinou 3-4 dny v kuse v práci a pak 3-4 dny v kuse doma. Jenže co mě mrzí je, že se sekl. Žijeme oba zatím u mojí matky, s kterou by se dalo říct, že nemám moc dobrý vztah. Před mým přítelem si hraje na starostlivou a sympatickou, ale realita je úplně jiná. Stále mě před svýma kamaradama ponižuje, jaká jsem neschopná. Týden zpět se mi povedlo pripalit bábovku. Ano byla to moje blbost. Prostě jsem ji dala do trouby a chytla jsem se vytirani a žehleni a při tom jsem úplně na bábovku zapomněla. Stalo se, ale kdo nikdy nic nepripalil. Kvůli této příhodě mě před všema kamaradama jen znemožňuje, jaká budu neschopna matka když nedovedu ani udělat bábovku. Ve všem mě poucuje a všechno je špatně. Když dělám oběd hned ma řeči typu, že ji tam jen překážím a že vařit stejně neumím. Jenže jak jsem psala výše, přítel se úplně seknul. Bojí se prvního miminka. A bojí se aby toho na mě nebylo moc, kdyz on bude v práci. A proto se stěhovat nechce. Nebo vlastně chce, ale až malá bude mít prý půl roku a budu vědět co a jak. Stále mi opakuje že přece moje mamka mi pomůže s koupáním s uspavanim. :nevim: ja to na jednu stranu chápu, ale já se svojí matkou opravdu nevycházím tak dobře abych tam chtěla setrvat další 2 měsíce, nez se malá narodí a pak ještě půl roku. Přece každá matka měla někdy první dítě a většina to zvládla. Já chápu, že to nebude legrace, ale opravdu si nemyslím, že je nutné zůstat u matky. Jenže o tom přítel nechce ani slyšet. Odmítá, že bychom šli bydlet na byt s malým miminkem, když jsem ještě žádné neměla. Jenže já vím, že zůstat u matky bude nejen stát moje nervy, ale je mi jasné, že zase bude roztrubovat jak jsem neschopna, když mi náhodou s něčím pomůže. Už ale jsem vycerpala opravdu všechny možnosti, jak pritele přesvědčit, že to zvládneme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13305
3.8.20 16:15

Měli jste jit na byt a až pak si dělat dítě. Bydlení s rodiči není nikdy dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
3.8.20 16:18

Jeste nemate ani vyresene bydleni a ty to mas za par. Co chces radit, proc jste nejprve nevyresili bydleni? A proc vubec bydlite u tve matky, kdyz s ni nevychazis a terorizuje te? To jsou veci, ktere mely mit prioritu. Kdyz se ti nepodari pritele presvedcit, tak mas holt smulu, natka ti bude dejchat na zada a bude dusno. Ale muzes si za to sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4014
3.8.20 16:18

No tak to je mi líto že tě má za dítě jak tvůj partner tak tvoje máma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2446
3.8.20 16:19

Známá taky otěhotněla ve dvaceti a zvládla to skvele, ale byli svoji, měli vlastní bydlení a zřejmě i myšlenkově byla někde jinde. Nechápu, že dva pracující lidi bydlí s maminkou, se kterou máš navíc údajně špatný vztah a navíc plánovaně otěhotníš za této situace. Asi by ses měla zamyslet nad tím, proč si přítel, který tě zná lépe než lidí na internetu, myslí že to nezvládneš. Nějaký důvod mít musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5293
3.8.20 16:19

Tvoje blbost, že si děláš děti když nemáš zajištěné bydlení.. Příteli nejspíš vyhovuje, že ušetří peníze za nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4014
3.8.20 16:21

No tak to je mi líto že tě má za dítě jak tvůj partner tak tvoje máma… Asi bych řekla že tě má respektovat a je pojedu i tak. A ten byt už máte? A nepřítel nějak starší než ty asi viď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
3.8.20 16:29

Nejdřív jste měli řešit bydlení pak dítě. :D pokud se přítel stěhovat nechce, budeš to holka muset vydržet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
3.8.20 16:32

Hmmm, to by mě asi hodně mrzelo, kdyby mi chlap vlastně řekl, že jsme neschopná se postarat o dítě 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19736
3.8.20 16:34

Nařid si budík když něco pečeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
3.8.20 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi20 let. Mám přítele s kterým jsem od svých 15. Dokonce mě v prosinci požádal o ruku.Svatbu chceme oba dva až příští rok v létě. Chtěli jsme toto léto, ale já se nechtěla vdávat jako těhotná. Miminko jsme plánovali a úspěšně se nám povedlo v lednu otěhotnět s tím, že si vezmeme hypotéku a půjdeme na byt. Přítel má práci, kdy je většinou 3-4 dny v kuse v práci a pak 3-4 dny v kuse doma. Jenže co mě mrzí je, že se sekl. Žijeme oba zatím u mojí matky, s kterou by se dalo říct, že nemám moc dobrý vztah.Před mým přítelem si hraje na starostlivou a sympatickou, ale realita je úplně jiná. Stále mě před svýma kamaradama ponižuje, jaká jsem neschopná. Týden zpět se mi povedlo pripalit bábovku. Ano byla to moje blbost. Prostě jsem ji dala do trouby a chytla jsem se vytirani a žehleni a při tom jsem úplně na bábovku zapomněla. Stalo se, ale kdo nikdy nic nepripalil. Kvůli této příhodě mě před všema kamaradama jen znemožňuje, jaká budu neschopna matka když nedovedu ani udělat bábovku. Ve všem mě poucuje a všechno je špatně. Když dělám oběd hned ma řeči typu, že ji tam jen překážím a že vařit stejně neumím. Jenže jak jsem psala výše, přítel se úplně seknul. Bojí se prvního miminka. A bojí se aby toho na mě nebylo moc, kdyz on bude v práci. A proto se stěhovat nechce. Nebo vlastně chce, ale až malá bude mít prý půl roku a budu vědět co a jak. Stále mi opakuje že přece moje mamka mi pomůže s koupáním s uspavanim. :nevim: ja to na jednu stranu chápu, ale já se svojí matkou opravdu nevycházím tak dobře abych tam chtěla setrvat další 2 měsíce, nez se malá narodí a pak ještě půl roku. Přece každá matka měla někdy první dítě a většina to zvládla. Já chápu, že to nebude legrace, ale opravdu si nemyslím, že je nutné zůstat u matky. Jenže o tom přítel nechce ani slyšet. Odmítá, že bychom šli bydlet na byt s malým miminkem, když jsem ještě žádné neměla. Jenže já vím, že zůstat u matky bude nejen stát moje nervy, ale je mi jasné, že zase bude roztrubovat jak jsem neschopna, když mi náhodou s něčím pomůže. Už ale jsem vycerpala opravdu všechny možnosti, jak pritele přesvědčit, že to zvládneme

Nebudu Ti psát, že si za to můžeš sama, že jste měli s přítelem zvolit zcela jiné pořadí životních kroků…

Pokud je situace ve stávajícím okamžiku neřešitelná, zkus to vzít jako příležitost, jak se naučit trpělivosti. Zdá se mi, že chceš všechno hned. Miminko, hypotéku… Ale vynecháváš kroky, kterými bys měla k daným cílům směřovat. Tím si strašně komplikuješ život.

Je skvělé, že máš partnera, který se stará o finance a který si v tak nízkém věku sám přál dítě, za to by spousta uživatelek vraždila.

Tvá matka je TVÁ matka. Přivedla jsi vás do té situace ty, nezlob se, ale je to tak, tedy dle úvodního textu, ostatní okolnosti neznám. Ale píšeš, že jste vše plánovali, takže si dovoluji tyto poznámky, kterými Ti nechci ublížit, jen bych ti ráda poradila, ať přijmeš více odpovědnosti za SVÁ rozhodnutí. Jsi mlaďoučká a toto nastavení Tě ušetří mnoha chybných kroků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5580
3.8.20 16:39

No ono na tom tradičním pořadí „společné bydlení - svatba - dítě“ asi přece jen něco bude, viď? I když u tebe je asi hlavní problém v tom, že tě přítel buď má za hlupaňu, nebo je moc pohodlnej na opuštění mamahotelu. A nebo na těch řečech tvé matky něco bude, to nevíme. Každopádně ty sama na samostatné bydlení asi nemáš, tak co chceš řešit? Ten nový byt už je nějak v běhu, nebo sis myslela, že se to nějak stihne do porodu, koupě i stěhování? Zase pokud začnete platit hypo na nový byt, tak je asi blbost tam nebydlet, pokud vás u sebe teda matka nenechává úplně gratis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
3.8.20 16:42

Jestli on se chlapec nebojí, že by ve vlastním musel taky přiložit ruku k dílu, takhle to s mámou zmáknete pěkně samy a po něm se nebude nic chtít. :palec: Že máma bude po tobě štěkat a ty budeš ze všeho po porodu na nervy, je mu úplně putna. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6401
3.8.20 16:45

Vzala bych našetřené peníze a pronajala bych si byt. Přítel ať jde s tebou, nebo zůstane u tvé matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50193
3.8.20 16:46

Dite je planovane, pises. To neslo vyresit prvni bydleni a za rok nebo dva zadelat na dite?
Tobe se moc nechtelo pracovat, ze?
Budes muset sklopit usi a vydrzet. Zbytecne jste si udelali tezsi postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama