Přítele maminka a Vánoce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
16071
23.12.19 15:12

@welovefashion no vždyť budou pohromadě. Ale tchýně se na ni dost povyšuje, nemyslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
23.12.19 15:15
@yocheved píše:
Zakladatelka je ten poslední člověk, co přišel do rodiny? Zakladatelka primárně přišla k onomu muži, s ním chce žít a soužít, takže si myslím, že naopak tchýně je ta poslední, kdo by se měl ve vztahu dvou lidí vůbec ozývat. Pár jsou dva.

V tomto pripade bych tak prikra nebyla. Predpokladam, ze po smrti manzelky mu asi tchyne byla oporou a tu rodinu vzala jeste o neco vice za svou. Proto bych v tom hodnoceni byla shovivavejsi.

Zakladatelko, ty pusobis jako rozumna a prijemna mlada zena a mas muj velky respekt, ze se ve dvaceti spolupodilis na peci o celou rodinu. Urcite to nemas lehke. Je videt, ze jsi strasne fajn holka a myslim, ze tchyne ma mozna jen obavy, protoze ten sok byl pro vsechny jeji nejblizsi (syna i vnoucata) velky a mozna ma potrebu jim stale podvedome pomahat a treba i chranit. Cimz samozrejme nerikam, ze ma pravo mluvit synovi do zivota, nerespektovat jeho volbu a na tebe jako partnerku koukat s despektem. Jen bych to jeste tyto Vanoce tak moc nehrotila s tim, ze priteli jasne reknes, ze pristi rok bys rada jako jeho partnerka usporadala Vanoce ve vasem domove ty. A tchyni na to pak s predstihem (a klidne i lehkym durazem) predem upozornila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 15:17
@Michelle_M píše:
Já nemám úplně jasno, v čí domácnosti ten Štědrý večer proběhne? Tys chtěla vařit a vše chystat v jejich kuchyni? To ne každá žena snese. Což samozřejmě platí i naopak, pokud budou oni u vás doma. Podle mého by měla mít v tomto hlavní slovo paní domu. Nějak si neumím přestavit, že by se mi někdo vysmál a zakázal mi uvařit štědrovečení večeři pro moji rodinu v mém domě. Příteli bych to citlivě řekla. To ti řekla do očí přímo těmito slovy - snad se se mnou nechceš srovnávat?

Budou u nás v domě. Je to tak každý rok.
Ano řekla mi to přímo takhle, když jsem řekla, že večeři letos ráda uvařím, ať se chová jako host. Chtěly to i děti, protože mi chtěly pomáhat. Ona jim to moc nedovolí, do kuchyně ji na Štědrý den nikdo nesmí. Byla uražená už když jsem si dovolila napéct cukroví.

• Citovat
  • Nahlásit
16071
23.12.19 15:22
@Anonymní píše:
Ano řekla mi to přímo takhle, když jsem řekla, že večeři letos ráda uvařím, ať se chová jako host. Chtěly to i děti, protože mi chtěly pomáhat. Ona jim to moc nedovolí, do kuchyně ji na Štědrý den nikdo nesmí. Byla uražená už když jsem si dovolila napéct cukroví.

Nemáš to a hlavně nebudeš to mít lehký, vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
23.12.19 15:23
@Anonymní píše:

Aha, takze u vas doma. V tom pripade bych brala jako fakt to, ze hlavni slovo mas ty, ale samozrejme bez nejakych zbytecnych tahanic. Vzdyt i v te kuchyni si lze praci rozdelit, kazda udelate neco i s detmi, treba si date i vino a nakonec si prijemne popovidate a padnou zabrany. Ono to asi bude slozitejsi tim, ze jim babicko do jiste miry suplovala ten maminkovsky prvek a ted se mozna citi byt upozadena a pomalu ze sve pozice sesazovana, i kdyz by mela mit radost, ze syn ma zivotni partnerku, ktera ma rada jeho i deti a zastane ulohu zenskeho prvku v tom kazdodennim zivote, ktery jim urcite chybel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
23.12.19 15:23

Predsudky. To, ze ji je 20 neznamena, ze neni vhodnou partnerkou pro sveho pritele. Tady nejde tak o tchyni a novou sbachu, ale o deti. Pokud jsou deti se snachou v pohode, mela by se tchyne trochu hecnout alespon o tom stedrem dni. Tech par hodin by zvkadnout mohla. Osobne nemam rada, kdyz mi nekdo leze do kuchyne, nenechala bych ji varit, max pomoct. Myslim si, ze ji vadi, ze jsi na dlouhodoby vztah mlada a budes motat hlavu detem, tvuj pripadny odchod by je mohl zranit. Toho bych se bala ja. Jinak bych byla rada, ze syn zije dal a je spokojeny, tak i jeho deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21129
23.12.19 15:24
@ontarova.stara píše:
V tomto pripade bych tak prikra nebyla. Predpokladam, ze po smrti manzelky mu asi tchyne byla oporou a tu rodinu vzala jeste o neco vice za svou. Proto bych v tom hodnoceni byla shovivavejsi.Zakladatelko, ty pusobis jako rozumna a prijemna mlada zena a mas muj velky respekt, ze se ve dvaceti spolupodilis na peci o celou rodinu. Urcite to nemas lehke. Je videt, ze jsi strasne fajn holka a myslim, ze tchyne ma mozna jen obavy, protoze ten sok byl pro vsechny jeji nejblizsi (syna i vnoucata) velky a mozna ma potrebu jim stale podvedome pomahat a treba i chranit. Cimz samozrejme nerikam, ze ma pravo mluvit synovi do zivota, nerespektovat jeho volbu a na tebe jako partnerku koukat s despektem. Jen bych to jeste tyto Vanoce tak moc nehrotila s tim, ze priteli jasne reknes, ze pristi rok bys rada jako jeho partnerka usporadala Vanoce ve vasem domove ty. A tchyni na to pak s predstihem (a klidne i lehkym durazem) predem upozornila.

To je smutný, pomalu ale jistě tchyni vyškrtnout z Vánoc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
23.12.19 15:25
@Anonymní píše:

V tom pripade si myslim, ze se citi nepotrebna. Nech ji udlat aspon neco. Treba salat. Ten byva v kazde rodine jiny. A deti u toho mohou byt taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
23.12.19 15:25
@welovefashion píše:
Pokud chce, aby jí tchýně respektovala musí s tím začít ona, je mladší :-) a její respekt si svým chováním získat…

Já myslím, že zakladatelka, ale ani nikdo jiný, nemá zapotřebí o přízeň tchýně nějak bojovat, nebo si něco získávat. Proboha, můj syn si přivedl partnerku a já to prostě respektuji, on si ji vybral, on s ní žije, a určitě nemá zapotřebí mi něco dokazovat nebo si něco vybojovávat. Může mi být víc nebo míň sympatická, ale to je asi tak všechno. Chudák holka, jde žít s chlapem, ale asi by měla nejdřív ještě svést boj a dokázat něco celému příbuzenstvu, kterýmu je do toho velký nic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21129
23.12.19 15:26
@lolink píše:
Predsudky. To, ze ji je 20 neznamena, ze neni vhodnou partnerkou pro sveho pritele. Tady nejde tak o tchyni a novou sbachu, ale o deti. Pokud jsou deti se snachou v pohode, mela by se tchyne trochu hecnout alespon o tom stedrem dni. Tech par hodin by zvkadnout mohla. Osobne nemam rada, kdyz mi nekdo leze do kuchyne, nenechala bych ji varit, max pomoct. Myslim si, ze ji vadi, ze jsi na dlouhodoby vztah mlada a budes motat hlavu detem, tvuj pripadny odchod by je mohl zranit. Toho bych se bala ja. Jinak bych byla rada, ze syn zije dal a je spokojeny, tak i jeho deti.

Apropo, jak se „vaří“ večeře o Vánocích? Nandas salát ze včera a urmazis rybu. Na to je potřeba asistence čtyř lidí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
23.12.19 15:26
@Bubla Bůčková píše:
To je smutný, pomalu ale jistě tchyni vyškrtnout z Vánoc :(

Vzdyt ji nevyskrtne, jen se jich zucastni jako host a ne hlavni organizator. A prijde mi to pak naprosto prirozene, vzdyt uz spolu budou zit dva roky, zakladatelka plni funkci partnerky i nahradni mamy, neni to dalsi dite, kteremu by mela tchyne cely zivot organizovat Vanoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21129
23.12.19 15:28
@yocheved píše:
Já myslím, že zakladatelka, ale ani nikdo jiný, nemá zapotřebí o přízeň tchýně nějak bojovat, nebo si něco získávat. Proboha, můj syn si přivedl partnerku a já to prostě respektuji, on si ji vybral, on s ní žije, a určitě nemá zapotřebí mi něco dokazovat nebo si něco vybojovávat. Může mi být víc nebo míň sympatická, ale to je asi tak všechno. Chudák holka, jde žít s chlapem, ale asi by měla nejdřív ještě svést boj a dokázat něco celému příbuzenstvu, kterýmu je do toho velký nic :mrgreen:

Nemusí svádět boj, ale bohužel si to některé myslí. Teď nemluvím vyloženě o zakladatelce. A ten boj začíná vysvětlením mužovi, že mamince se s ničím nevolá, pokračuje se přes nic se od ní nejí a konci to děti k nim nejezdí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
23.12.19 15:29
@Bubla Bůčková píše:
Apropo, jak se „vaří“ večeře o Vánocích? Nandas salát ze včera a urmazis rybu. Na to je potřeba asistence čtyř lidí :nevim:

No, my to tak mame. :nevim: ja delam polevku, svagrova rizky, tchynka salat. :mrgreen: Take prijedou na stedry den. Jsem rada, ze nemusim delat vsechno a mam vetsi pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4966
23.12.19 15:30

@g.sandova jo to asi souhlasím, ale víš co, já to vidím ve své rodině, že občas těm starším ženským chybí nějaká empatie a taktnost…u mé mámy se to začíná projevovat a moje babička je vůbec případ, ale je jí přes 80, tak to přisuzujeme začínající stařecký demenci… Tak si prostě říkám, že to asi k tomu staršímu věku patří a je lepší s těmi lidmi vycházet, než zbytečně bojovat…

ale jasně lehko se mi to říká, moje tchýně byla zlatá ženská, se kterou jsem za celý její život strávila jen 3 týdny…no a u vlastní rodiny je člověk prostě shovívavější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21129
23.12.19 15:31
@ontarova.stara píše:
Vzdyt ji nevyskrtne, jen se jich zucastni jako host a ne hlavni organizator. A prijde mi to pak naprosto prirozene, vzdyt uz spolu budou zit dva roky, zakladatelka plni funkci partnerky i nahradni mamy, neni to dalsi dite, kteremu by mela tchyne cely zivot organizovat Vanoce.

No začíná to kapra dělám já a konci letos se maminko uvidíme až 25. :nevim: ale jako jo, pokud je to pravda, jak se chová ta tchýně, tak OK…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat