Přítele maminka a Vánoce

Anonymní
23.12.19 13:45

Přítele maminka a Vánoce

Dobrý den, letos budeme s přítelem poprvé spolu na Štědrý den. Loni jsme spolu ještě nebydleli a byli spolu krátce. Má v péči své dvě děti a jsou zvyklí, že jsou na Štědrý den společně i s prarodiči od přítele. Problém je, že mě jeho mamka nemá ráda, hlavně z toho důvodu, že jsme od sebe patnáct let. Mně je dvacet. Říkala jsem, že samozřejmě navařím a všechno přichystám. Přítelova mamka se mi ale víceméně vysmála, že to ani náhodou, že se přeci nechci s ní srovnávat a bude vařit ona jako každý rok. Docela mě to zamrzelo. Přítelovi jsem to ale neříkala. Myslela jsem, že aspoň o Vánocích spolu nějak dokážeme vyjít, ale nejspíš ne. Já teď přemýšlím jestli tam mám vůbec na Štědrý den být. Nechci aby byl přítel zklamaný a vím že nebude chtít abych tam nebyla, děti se taky těšili, že budeme spolu a já se taky těšila na naše první společné Vánoce. Vím ale, že tam budeme mezi námi dvěma dusno a nechci to ostatním kazit. Co myslíte? Mám ustoupit nebo tam být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
23.12.19 13:50

Tajit před přítelem výstřelky ze strany jeho mámy jsou cesta do pekla. Řekla bych mu narovinu, jak se k tobě chová, aby věděl, jaká situace je. Chová se k tobě hrubě nebo slušně? Pokud je jinak slušná, tak bych s nimi na vánoce byla, aspoň nebudeš mít práci a ona navaří :) pokud je útočná i normálně, pak bych tam nejela

• Citovat
  • Nahlásit
14127
23.12.19 13:53

Hele to musite zvazit a probrat s partnerem. Tady na emiminu reseni nenajdes :nevim: A co tvoji rodice? Nebude jim lito, ze s nimi nebudes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 13:53

Jsme o 17 tchyne me začala brat až po 2 diteti :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:00
@cecetka píše:
Hele to musite zvazit a probrat s partnerem. Tady na emiminu reseni nenajdes :nevim: A co tvoji rodice? Nebude jim lito, ze s nimi nebudes?

Domluvili jsme se, že tam budeme 25. a 26., protože to i přítelovi děti budou u prarodičů od jejich mamky. A rodiče nebudou na Štědrý den sami, doma bydlí ještě starší ségra a mladší brácha.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:05
@Anonymní píše:
Jsme o 17 tchyne me začala brat až po 2 diteti :mrgreen:

Já myslím, že ona mě nezačne brát ani kdybysme těch dětí měli 20 :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:10

Sice asi nemám radu za to ti úplně rozumím! Jsem v podobné situaci, s tchýní tedy otevřeně neválčíme ale já mám zato Vánoce totálně zkažené… Jsme od sebe taky 15 let s chlapem, má 2 děti z předchozího manželství a teď tedy máme společného dvouletého syna. Jsme spolu 8 let a tohle je druhý rok kdy bude tchýně a švagrová na celé Vánoce (22. - 26.) u nás doma. Co umřel tchán nechce jí přítel nechat samotnou i když by mohla slavit Vánoce se svou dcerou, ale to beru. Co mě ale točí je to že nemůžu dělat salát ani polévku protože to přeci dělá babička, nemůžu se svými dětmi ani péct cukroví protože tchýně je blázen a přivezla nám letos opět 12 beden cukroví i když jsem jí jasně řekla že chci péct s dětmi sama a stačí když nám přiveze krabičku na ochutnání…
Prostě jí nic nezajímá a udělá si vše po svém, mě klidně vyhodí z mojí vlastní kuchyně… Takže já být tebou bych tam prostě nešla a sobecky si užila hezké Vánoce po svém a s přítelem si vyjasnila rovnou co ti vadí a proč. Já to neudělala a teď jsem ve vlastním domě jako host a asi to tak ještě pár let bude a nemůžu s tím nic dělat protože chlap se mámy zastává že nás má ráda a dělá to pro nás a je přece chudinka sama… Takže tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:10
@Lalelale píše:
Tajit před přítelem výstřelky ze strany jeho mámy jsou cesta do pekla. Řekla bych mu narovinu, jak se k tobě chová, aby věděl, jaká situace je. Chová se k tobě hrubě nebo slušně? Pokud je jinak slušná, tak bych s nimi na vánoce byla, aspoň nebudeš mít práci a ona navaří :) pokud je útočná i normálně, pak bych tam nejela

Dává mi pořád jasně najevo, že podle ní nejsem dost dobrá ani pro jejího syna, ani pro její vnoučata. Já to na jednu stranu chápu, protože prý měla přítelovu ženu velmi ráda a když zemřela tak to velmi špatně nešla, jako všichni. Ale to přece nemůže „dávat za vinu“ mně. Už je to dlouho a nemůže přece po svém synovi chtít aby byl věčně sám. Snažím se starat o děti přítele jak nejlíp umím, mají mě rádi a já mám ráda je. Nevím co víc mám dělat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1089
23.12.19 14:18
@Anonymní píše:
Dává mi pořád jasně najevo, že podle ní nejsem dost dobrá ani pro jejího syna, ani pro její vnoučata. Já to na jednu stranu chápu, protože prý měla přítelovu ženu velmi ráda a když zemřela tak to velmi špatně nešla, jako všichni. Ale to přece nemůže „dávat za vinu“ mně. Už je to dlouho a nemůže přece po svém synovi chtít aby byl věčně sám. Snažím se starat o děti přítele jak nejlíp umím, mají mě rádi a já mám ráda je. Nevím co víc mám dělat :nevim:

Trochu chápu maminku…
Není to o tom, že by chtěla aby byl sám..ale asi si nepředstavila, že další žena v jeho života sotva oslavila plnoletost..
A tak má pocit, že dítě se nemůže přece starat o děti..
Dej jí čas a ukaž ji, že to zvládáš a že stojíš za to a třeba si zvykne. Respektuj jí a dej jí prostor.
Možná bys k ní ten první rok jít neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
23.12.19 14:26
@Anonymní píše:
Dává mi pořád jasně najevo, že podle ní nejsem dost dobrá ani pro jejího syna, ani pro její vnoučata. Já to na jednu stranu chápu, protože prý měla přítelovu ženu velmi ráda a když zemřela tak to velmi špatně nešla, jako všichni. Ale to přece nemůže „dávat za vinu“ mně. Už je to dlouho a nemůže přece po svém synovi chtít aby byl věčně sám. Snažím se starat o děti přítele jak nejlíp umím, mají mě rádi a já mám ráda je. Nevím co víc mám dělat :nevim:

Pak bych nešla a příteli slušně, ale na rovinu řekla, proč. Určitě bych mu výpady jeho mámy netajila, to by se jednou mohlo obrátit proti tobě. Vybral si tě a jeho matka se s tím bude muset naučit žít.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
23.12.19 14:27
@KahlanAmnel píše:
Trochu chápu maminku…
Není to o tom, že by chtěla aby byl sám..ale asi si nepředstavila, že další žena v jeho života sotva oslavila plnoletost..
Dej jí čas a ukaž ji, že to zvládáš a že stojíš za to a třeba si zvykne. Respektuj jí a dej jí prostor.

Já si dovolím nesouhlasit. Žena zemřela jemu a pokud on se cítí připraven, jeho máma je dost sobec, pokud nové ženě dává sežrat to, že si ji její syn přivedl. Určitě bych nedávala tchýni větší prostor a právo na ohledy, než má vdovec sám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14127
23.12.19 14:28
@KahlanAmnel píše:
Trochu chápu maminku…

Proc by ji mela neco dokazovat? Chlap si ji vybral za partnerku a asi vi proc. Jeho mama by mela byt rada, ze je ve vztahu spokojeny a nehazet jim klacky pod nohy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
23.12.19 14:30

@cecetka jen jsem napsala, co si myslím, že maminku trápí..nic víc. Řešit to nemíním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
23.12.19 14:41
@KahlanAmnel píše:
@cecetka jen jsem napsala, co si myslím, že maminku trápí..nic víc. Řešit to nemíním.

Maminku to trápí, tak zničí vztah synovi. Ve dvaceti he člověk dospělý. A zaslouží si, aby se tak s nim jednalo. To, vo předvádí tchýně, je ubohost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
23.12.19 14:42
@Anonymní píše:
Domluvili jsme se, že tam budeme 25. a 26., protože to i přítelovi děti budou u prarodičů od jejich mamky. A rodiče nebudou na Štědrý den sami, doma bydlí ještě starší ségra a mladší brácha.

ztratila jsem se, na Štědrý den budete s dětmi sami doma? A 26. a 26. budete bez dětí u tchyně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat