Přítelova matka

Anonymní
19.6.21 03:38

Přítelova matka

Zdravím, potřebuji poradit s přítelovou matkou.
Když Jsem ji poznala byla fajn, trochu nevyrovnaná a dost Pila, ale byla ke mě milá chtěla mě poznat dřív než jsme spolu vůbec začali pořádně chodit. Během roka Jsem se dozvěděla od rodiny, že se často s každým rozhádá, že přítele mlátila v dětství a zjistila sem že ho i psychicky ničí, hodně pije brečí mi v náručí že ji musíme vzít sebou až budem bydlet a přemlouvala ho aby si námi vzal hypotéku a že tam budeme všichni spolu atd, že má jen jí a že je jeho máma že tu pro něj vždy bude ale když potřebuje není to tak, viděla Jsem jak opilá veze jeho 2 letého Synka a už tehdy sem si byla jistá že, Bude problém až budu těhotná.. je na něm citově závislá a on má pocit že za ní musí se vším chodit a vážit si ji vyčítá mu že se o něj postarala a že ji dluží..
Odstěhovali jsme se do vlastního a já otěhotněla, když se to dozvěděla nic neřekla a včera jsme seděli u jejího bráchy a ona mu Volala že její syn má doma pCu, kuvu apod. Vůbec nevím proč ja ji se vším pomohla vždy a i když sem si Myslela svoje vždy sem se chovala taktně a slušně strašně mě to vzalo a vůbec nevím co si a tím počít, přítele to naštvalo nekomunikuje s ní, ale ona neví že Jsme to slyšeli.. nevím co si počít, nechci omluvu, ani nevím co chci, nechci dusno a hádky ani aby byl přítel nešťastný už jen kvůli malé.. šli by jste za ní, že jsem to slyšela a zkusit si promluvit nebo to nemá smysl?…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4322
19.6.21 04:38

Bohužel si tohle musí vyřešit přítel sám - Ty do toho nemůžeš zasahovat. možná by nebylo od věci, aby jí řekl, že jste ten telefonát celý slyšeli naživo - aby to nehodila na bratra Tvého přítele, že si to vymyslel.
Hodná na Tebe byla proto, že potřebovala získat Tvou důvěru a zjistit čím by Ti mohla jednou ublížit. Prostě najít tvou slabinu, aby měla v hrsti i Tebe, ne jenom svého syna.

Radím - velmi vážně si promluvit s přítelem o tom, jak vidí budoucí vztahy s mámou. Neříkám ukončit, ale nastavit rozumnou frekvenci a hlavně vzájemnou toleranci, úctu a rovnocenný vztah.
Ty můžeš a dokonce MUSÍŠ ochránit sebe a hlavně Vaše dítě od chování, které budoucí babička provozuje nyní. Takže již nyní si s přítelem nastavte pravidla a jakmile se domluvíte, tak z nich již neustupujte.

Máma Tvého přítele je v podstatě nešťastný člověk, ale to neznamená, že podobně toxický život máte žít s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 04:41
@nonina píše:
Bohužel si tohle musí vyřešit přítel sám - Ty do toho nemůžeš zasahovat. možná by nebylo od věci, aby jí řekl, že jste ten telefonát celý slyšeli naživo - aby to nehodila na bratra Tvého přítele, že si to vymyslel.
Hodná na Tebe byla proto, že potřebovala získat Tvou důvěru a zjistit čím by Ti mohla jednou ublížit. Prostě najít tvou slabinu, aby měla v hrsti i Tebe, ne jenom svého syna.

Radím - velmi vážně si promluvit s přítelem o tom, jak vidí budoucí vztahy s mámou. Neříkám ukončit, ale nastavit rozumnou frekvenci a hlavně vzájemnou toleranci, úctu a rovnocenný vztah.
Ty můžeš a dokonce MUSÍŠ ochránit sebe a hlavně Vaše dítě od chování, které budoucí babička provozuje nyní. Takže již nyní si s přítelem nastavte pravidla a jakmile se domluvíte, tak z nich již neustupujte.

Máma Tvého přítele je v podstatě nešťastný člověk, ale to neznamená, že podobně toxický život máte žít s ní.

Nijak tak uvažuji taky, děkuji za ujištění :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
19335
19.6.21 06:50

Ty snad máš mojí tchyni ;) ne, nemá to smysl…ano za ní chodit ani s ní mluvit…vykašli se na ní…já se s tou svojí nestýkám, tohle nemám zapotřebí ani já, ani moje děti…můj muž jí občas zvedne telefon…a dostane vynadáno…lidi se nemění…naopak může rozeštvávat ještě vás a dostat vás do problémů…a nastěhovat si jí kamkoliv by byla sebevražda…nad tím ani nepřemýšlej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
19.6.21 09:56

Já bych s ni nekomunikovala vůbec. Takové chování je děs. Kašli na ni nemá to cenu. Ona by dělala ze jako by nic a nebo by to obrátila proti tobě. S takovými lidmi je těžké mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9387
19.6.21 10:35

Tak u mě by ona skončila, tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
19.6.21 12:13

Není to ani tvoje tchýně. Neměla bych zapotřebí s ní komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
19.6.21 13:07

Hele jako to je proste chování alkoholika, kdo mu pomáhá, na toho to nejvíc dopadne. Pač je nejblíž. Včetně těch hnusnejch nadávek. Tvůj rodič to není, tak můžeš přenechat štafetu partnerovi. Ať ji pomůže on, když potřebuje.

Pokud chceš udržet nějaké vztahy, chod tam jen na chvilku, hodinu, max. dvě a snaž se trefit do okna, kdy nalita nebude. Když prijdes, a bude, na něco se vymluv a jdi pryč po malé chvilce. To je tak asi všechno, co můžeš udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
19.6.21 14:22

Je to ozralica. Co chces resit s ozralcem? :nevim:
Vezmete si s ni hypoteku, jasne, splacete nad vydelkem 8)
Chudak to dvoulete decko :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
20.6.21 22:39

Všem děkuji za názor… Mám to stejně jen jsem nijak zapochyboval a děkuju :srdce: a :nevim: aa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
21.6.21 23:14
@Angry_birds píše:
Není to ani tvoje tchýně. Neměla bych zapotřebí s ní komunikovat.

Já bych tohle taky řešila rázně. Tam jiné řešení než ignorace není. A ještě bych dala pozor na to, jaký bude její syn, protože geny a výchova, to samozřejmě udělá své. On taky jednou možná nebude žádnou oporou.
Dááávno před x desetiletími se říkalo, že než začne někdo s někým chodit, má se nějak obeznámit s jeho rodinou. Uvidí, jak se jednou s největší pravděpodobností bude partner chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat