Příznaky těhotenství - mohou antibiotika případně ohrozit plod?

3.12.19 13:58

Příznaky těhotenství? A ATB

Ahoj holky,
vím, že je tu spousta takových témat.. Tak mě neukamentujte..
Ale mám pár otázek.
Dnes jsem 28DC. Ovulace dle výtoku a čípku proběhla kolem 15DC. Od cca 18DC mě strašně bolela prsa. Zhruba 5 dní na to se mi k dost nalila a začaly mě i bolest bradavky. Byly dost citlivé..
Bolest téměř odezněla, prsa zůstala nateklá a dnes jsem zpozorovala, že mi z bradavek „vytekaji“ přihlédne kapičky tekutiny.
A do toho jsem od neděle nemocná, dnes mi dr předepsal ATB, konkrétně Biseptol.
Moje otázka zní.. Je na testování moc brzy a mám čekat, než začne meškat MS? Popřípadě, kdyby služebně byla v jiném stavu, neohrozí ATB plod?
Díky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6453
3.12.19 14:03

A proč si u doktora neřekla že by si teoreticky mohla být těhotná. Je to napsaný snad v každým pribalovym letáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
3.12.19 14:08

Měla jsi doktorce říct, ze je možné těhotenství. Já jsem atb brala, nevedela jsem ze jsem těhotná a potratila jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
3.12.19 14:10

Tak jsi to mrla říct ale. Na druhou stranu, když mi lékař dával ATB tak se zeptal, zda mohu vyloučit těhotenství. Ale tak nemusí to být u každého doktora no.
A proč jsi to dnes neřekla ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 14:14

Zagooglila jsem a dočetla jsem se, že by to snad nemělo mít fatální následky, v případě, že bych těhotná opravdu byla.. Protože do 6tt z našeho těla nejde snad téměř nic, že je plod vyživován z váčku :nevim: tak se mi trochu ulevilo :think:
Nicméně ani nevím, jak velká pravděpodobnost je, že skutečně bych těhotná být mohla. Když mi kromě prsou nic není :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
3.12.19 14:31

Udělej si ten test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 14:33

@Kamkam myslíš, že by takhle brzy něco ukázal? Předpokládaný termín MS je až za 6 dní 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
3.12.19 15:51

@Brunetttaaa jestli skutečně proběhla ovu kolem 15dc, tak budeš kolem 13 dní po oplodnění. To už by s největší pravděpodobností něco ukázal. ;)
A s běžnou lutealni fází bys dokonce meskala už zítra či pozítří. Ty jí máš teda asi delší, ale jiné ženy by touhle dobou už meskaly a tedy testovaly.
ta prsa si myslím, že budou spíš součást poovulacnich příznaků (nevadí, že to obvykle nemáš, příznaky se můžou měnit, taky mám občas něco, co normálně ne), 3 dny po oplodnění by pravděpodobně vajicko nebylo ani uhnizdene, natoz aby ti hormony z něj zpusobovaly nějaké příznaky. A tekutinu v prsou jsem třeba já měla léta před těhotenstvím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 16:17

@Kamkam je mi jasné, že to s těhotenstvím vůbec nemusí souviset. Ačkoliv jak píšeš, nikdy jsem takovéhle „problémy“ neměla. Prsa vždy „natečou“ a bolí až 4-6 dní před ms.
Normálně bych to neřešila, jen se bojím kvůli těm ATB. Aby to nebyl nakonec ještě průšvih

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 16:18

@Kamkam a kromě prsou ještě trpím od čtvrtka nespavosti. Usínám nad ránem :nevim:. Ale to může být psychického původu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
3.12.19 17:35

@Brunetttaaa to chápu, že se bojíš. Ten test už by ti měl přinést uklidnění. Nebo bude pozitivní a brnkneš doktorce, co dál. :palec: nečekala bych na tu MS, když ji očekáváš za tak dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 19:11

@Kamkam zítra ráno si zajedu pro test. Díky 💙

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
4.12.19 10:19

@Brunetttaaa držím palce :palec:

• Citovat