Reklama

Přiznat těhotenství při nástupu do nové práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 21:41
Přiznat těhotenství?

Ahoj,
Potřebovala bych poradit. Jsem zaměstnaná v jedné firmě kde pracuji za 10500 hrubého měsíčně, plus 3000 odměny (dle plnění) dala jsem výpověď, končím 31.1.a od a od února mám nastoupit do fabriky za 18 000 hrubého, ale zjistila jsem teď že jsem těhotná (cca 6 týden), u lékaře jsem ještě nebyla. Teď co mám dělat, mám jít k doktorovi a nechat si potvrdit těhotenství? Musela bych to přiznat při nástupu do nové práce když bych to oficiálně věděla? Vzali by mě? Nebo mám počkat do nástupu a dělat že o ničem nevím? Nevím do kterého měsíce bych tam mohla pracovat min. těhotenství bylo rizikové, nebyl by to podvod? nechat se zaměstnat a pak jít na nemocenskou když jsem to věděla? :nevim:
Díky za rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

truelly
Závislačka 2641 příspěvků 09.01.17 21:45

Jak se to dozví ve zkušební, nebo půjdeš už ve zkušební marodit, tak s největší pravděpodobností končíš. Škoda, žes těhotenství ne plánovala tak o pul roku později. :?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 09.01.17 21:47

Nemusíš říkat nic, pokud nechceš. Blbý je, že když budeš muset na riziko tak s největší pravděpodobností nebudeš mít PPM, protože tě skoro na jistotu pustí. A přečkat zkusebku do 4.mesice… Těžko říct jak to na tobě půjde vidět no.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 09.01.17 21:49

A co jít a rizikove už ted, v teto praci a marodit, co to půjde??

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 09.01.17 21:51

Stáhla bych výpověď a pokud možno šla na rizikac, peněz budeš mít ještě méně, ale aspoň budeš mít nárok na mateřskou a volbu výšky rodicaku. Z fabriky té nejpozději ve zkušebce vylejou, ale já vždycky musela při nástupu do zaměstnání podstoupit prohlídku a donést moc a vsadím boty, že do té moci strkali i těhotenský test :nevim:

Popokatepetla
Závislačka 3035 příspěvků 09.01.17 21:51

Vstupní lékařskou prohlídku po tobě v nové práci chtít budou? Protože jak to budeš mít v papírech, tak tě s největší pravděpodobností propustí. Já bych to neříkala, jde o to jestli se nějak nedovtípí sami (může ti být špatně atd.)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 21:52

@truelly Těhotenství jsem plánovali dlouho snažili jsme se půl roku ale když to pořád nešlo řekli jsme že na to nebudem myslet a já chtěla vzít práci za víc peněz no a najednou bum dvě čárky :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 21:58

Holky vstupní prohlídku mi asi dělat budou no… proč bych neměla nárok na ppm? já byla zaměstnaná v posledních dvou letech pořád jen s 2 měsíční pauzou takže odpracovaných 270 dní mám.. V práci už výpověď stáhnout nemůžu už za mě mají náhradu.. takže nevím co dál právě…

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 09.01.17 22:03

Pokud nejsi zaměstnaná, tak je celkem fuk, co máš odpracováno. V době nástupu na mateřskou musíš být v pracovním poměru, to je základ; dny pojištění jsou až druhé kritérium.

PS: Pokud jde o tu práci, rozhodovala bych se asi podle parametrů té nové. Je to velká firma (= jeden člověk nehraje roli), nebo malý podnik? Je to náročná práce, takže bude pravděpodobné, že ji těhotná stejně nebudeš moct dělat, nebo bys tam klidně mohla do sedmého měsíce být?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 22:07

@Slečna Ferka Dobře a můžu se teda nechat zaměstnat, jít po cirka dvou měsících na nemocenskou (jako nemocnou mě nemůžou vyhodit ne?)být na ni do porodu a ppm pak mít přes otce?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 22:10

@Slečna Ferka Firma má okolo 2 000 zaměstnanců takže je obrovská určitě by je to nepoložilo… Práce je klasika u pásu, ale myslím že po zjištění těhotenství by se pro mě našla vhodná pozice, takže pracovat bych mohla doufám dlouho, ale fakt nevím jak jsem psala, minulé těhotenství bylo rizikové.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 09.01.17 22:15

Ve zkusebce te muzou vyhodit kdykoli bez udani duvodu!! Bud zůstaň v teto praci a jdi marodit nebo nastup do nove a zatloukej v te zkusebce a pak na nemocenskou. Ja byla ve 3 m na vstupní prohlídce do prace a nikdo nic nepoznal, mě to teda bylo jedno, šéfova me vzala i těhotnou, je zlata, ale to je malo kdy.

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 09.01.17 22:26

Tak výpověď stáhnout můžeš, oni samozřejmě skákat štěstím nebudou, ale pokud zároveň přinese i průkazku, tak tě vyhodit nebudou moci a je na nich, jak si to organizačně potěší.
Proto píšu, že bych šla po stažení výpovědi na nemocenskou, protože stávající zaměstnavatel z toho nadšen nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 22:34

@Helileli No ale průkazku mi dá gynekolog až po 12. týdnu ne? a já mám končit ke konci měsíce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 22:35

@Helileli A hlavně nemocenskou budu mít z tohohle základu minimální kolem 4 000 :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama