Reklama

Smlouva na určito nebo na neurčito?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

niccc 2
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 09.01.17 17:48
Smlouva na urcito nebo na neurcito?

Dobry den. Potrebovala bych prosim poradit.

Od 23.1 mam nastoupit do prace po rodicaku. A v praci se me ptali jestli chci smlouvu (po zkusebce 3 m) na dobu urcitou nebo neurcitou? Prvne jsem hned rekla ze na neurcito, ale ted mi to vrta hlavou.
Chci si najit lepsi praci nez do ktete budu nastupovat, ale ted je proste volne misto jen v te praci co budu nastupovat. A moje otazka zni.
Kdyz bych chtela odejit treba az v cervnu co je lepsi, smlouva na urcito nebo neurcito?
Abych nemusela cekat 2 mesice nez me propustí. Jak je to se smlouvou na urcito. Kdybych ji mela treba az do konce roku, muzou me propustit den ze dne? Nebo je to podle jejich kolektivni smlouvy? Moc dekuji

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 09.01.17 17:53

I u smlouvy na dobu určitou je dvouměsíční výpovědní lhůta. U obou typů smluv ale lze ukončit pracovní poměr dohodou k jakémukoliv datu, ale jedná se o dohodu obou stran, takže záleží i na ochotě zaměstnavatele. Takže pokud bys v červnu chtěla končit, tak je jedno, jestli budeš mít na neurčito nebo na určito do konce roku.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 09.01.17 17:56

@niccc 2 a co když lepší práci zatím nenajdeš? Šla bych do neurčitá, je to aspoň malička jistota. A normální zaměstnavatel na tebe 2 měsíce výpovědní doby počká a nebo stávající se dohodne na dohodě. Držím palce.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 09.01.17 17:59

U obou smluv máš výpovědní lhůtu 2 měsíce, tudíž je to jedno. V obou případech (zaměstnanec tě bude chtít vyhodit, ty budeš chtít odejít) je stejná výpovědní doba a případně se i v obou případech můžete dohodnout na ukončení prac. poměru k určitému datu.

niccc 2
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 09.01.17 18:56

Je holky moc jste mi pomohli. Jste zlate. Tak teda pujdu radeji do smlouvy na neurcito.

Vim ze by me den ze dne nepustili ( maji velky nedostatek pracovniku, tak si je tam drzi co mozna nejdyl).
Ale kdyz muzou i na urcito me drzet dva mesice. Tak si vybetu na neurcito. A pokud bude mit o me zamestnavatel zajem tak by ty 2 mesice pockal. Dekuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama