Reklama

Žádost o poskytnutí neplaceného volna v době RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 19:54
Žádost o poskytnutí neplaceného volna v době RD

Dobrý den, včera mi volala účetní z práce, že jí musím poslat Žádost o neplacené volno v době RD. Mám jí napsat, že Žádám o neplacené volno v době RD do tří let věku dítěte. Od 13.11.2016 - do 24.6.2019. Nějak nechápu, proč neplacené volno, když mám nárok na řádnou rodičovskou dovolenou?
Podepisovaly jste také některá takovou žádost?
Volala jsem na OSSZ přímo paní, která to nařídila, a ta mi tvrdila, že RD, je vlastně neplacené volno:-o Prosím, může mi to dyštak někdo polopatě vysvětlit? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 09.01.17 19:58

Zákoník práce pracuje s pojmem rodičovská dovolená, takže bych žádost formulovala jako Žádost o rodičovskou dovolenou. Je to neplacené v tom smyslu, že v té době nedostáváš náhradu mzdy, ale je rozdíl žádat o neplacené volno a rodičovskou dovolenou. Neplacené volno zákoník práce v podstatě nezná.

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 20:23

Také bych nejraději napsala, že žádám jen o RD a uvést tedy do kdy. Ale neplacené volno? Paní na OSSZ byla dost neoblomná a vůbec nechtěla připustit, že by ta žádost zněla jinak. Ptala jsem se i jiné účetní a ta mi zase tvrdí, že když dám takovou žádost, tak budu muset platit sama pojištění? Nikdo koho jsem se ptala, se s tím ještě nesetkal.

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 09.01.17 20:35

Proč se o to vůbec zajímá OSSZ? O rodičovskou dovolenou žádáš zaměstnavatele.

VeHE
Závislačka 4071 příspěvků 09.01.17 20:35

@marika.y U nas v praci to tak taky je, nez mi skonci materska, tak zazadam o neplacene volno z duvodu rd a pritom vycerpam i dovolenou, ktera mi zbyde…takto mi to rekli na uctarne :nevim:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 09.01.17 20:46

No já bych nic takového nepodepisovala. Napsala bych, že žádám o rodičovskou dovolenou (dle § 196 zákoníku práce) v době od… do… Případně pokud jsi ještě nežádala o řádnou dovolenou po skončení MD, tak můžeš do žádosti přidat i tu žádost o dovolenou a na to navázání rodičovské dovolené. Pokud bude účetní trvat na té žádosti o neplacené volno, tak chtěj vědět z jakého důvodu. Nespokojila bych se s tím, že „se to tak dělá“.

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 21:03

Právě že to taky nechci podepsat. Ale tak koukám, že nejsem jediná kdo to tak má. OSSZ prý chodí na kontrolu k zamestnavateli, tak proto. O dovolenou jsem zapomela zazadat, tak si budu muset pockat:-(

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 09.01.17 21:15

@marika.y Jasně, neuvědomila jsem si, že máš napsáno v úvodním příspěvku tu rodičovskou už od listopadu. Tak to pak můžeš požádat o řádnou dovolenou až po skončení RD. A k tomu neplacenému volnu..jak už jsem psala, nevidím k tomu žádný důvod, zákon ten pojem neplacené volno nezná. Zkus se pobavit s účetní proč to vůbec chce.

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 21:20

@Lendeš tak po tom co jsem to chtela po učetní vysvětlit, tak mi řekla, že si mám zavolat tý paní na sociálku. :nevim:

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 10.01.17 08:35

@VeHE nejste taky z Mělníka:-)? A Vám to tak přišlo v pořadku? Řekla Vám účetní proč to musíte takto formulovat?

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 10.01.17 08:41

S tím jsem se ještě nesetkala, že by to žádali takhle v průběhu. Oni to jak NV berou, když kontrolují eldp. A pak je to pro ně důležitý, když po nástupu do práce po rodičáku, je nemoc nebo očr kvůli vyloučeným dnům

marika.y
Povídálka 15 příspěvků 18 inzerátů 10.01.17 08:47

@Elishka1 takže je to v pořadku? A to NV nepatří do vyloučený doby? Na první dite jsem nic nepsala. V prosinci byla účetní na školeni, a tam jí to asi nařídili :nevim:

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 10.01.17 10:10

Já bych to definovala jako žádost o rodičovskou dovolenou podle zákoníku práce
do vyloučených dnů to jde (neplacené volno, rodičák, co jsi doma, nemocenský,..), tam se spíš handrkují, když to třeba připadne na víkend, ale s tím si nemusíš dělat starosti (krom toho 24.6.19 je pondělí)

VeHE
Závislačka 4071 příspěvků 10.01.17 11:37

@marika.y Z Noveho Jicina :mrgreen: Rodim az v dubnu, ted jsem v PN, takze to neresim, jen jsem se ptala jak a jestli mam vycerpat zbylou dovolenou, tak mi to rekla takto :nevim:

eumedon
Extra třída :D 13219 příspěvků 10.01.17 12:50

@marika.y Zákoník práce, § 196 Rodičovská dovolená

K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená přísluší matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.

Takže napiš zaměstnavateli písemnou žádost o rodičovskou dovolenou na dobu, kterou potřebuješ, ne však delší, než do věku 3 let dítěte.

A jak neoblomná? Co je to neoblomná? O čem s ní smlouváš?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama