Pro skorotchýni nemanželské vnouče-KATASTROFA

560
23.11.06 21:34

Pro skorotchýni nemanželské vnouče-KATASTROFA

Ahoj holky, jsem těhulka v 31tt, žijeme s přítelem, miminko bude mít příjmení po něm. Máme se rádi, ale zatím k tomu nepotřebujeme svatbu. Nedávno jsem se dozvěděla jen tak mimochodem od jedné známé, že má skorotchýně roznáší po známých, jak je to strašný, že její vnučka bude nemanželská. Nám to nidky do očí neřekla a já jsem po té informaci od známé zůstala stát jak opařená. Od té doby se skorotchýní nemůžu ani mluvit, jak to ve mě vře. Moje rodina to přijala s klidem, je to naše věc, kdy se budeme chtít vzít, ale rodina mého přítele to děsně řeší. Tetičky rozhlašují, že budu jejich synovečka tahat po soudech kvůli výživnému a do toho ještě maminka. Už jsem se kvůli tomu s přítelem i pohádala. Protože mi řekl, že alespoň s tím maminka nezatěžuje nás, protože nám to neříká. Tak ať se tím netrápím, protože my spolu to máme přeci vyřešené a oba víme, že je nám takhle dobře. Ale jak se má člověk cítít, když se tohle dozví od paní, kterou jsem viděla podruhé v životě. Asi se neudržím a brzy jí něco řeknu, protože nechci aby se na moje dítě někdo díval přes prsty, že je nemanželské. Sice mi jsou všechny jeho tetičky ukradený, ale nenechám si nakakat na hlavu.
Taky jste se s něčím takový potýkaly, nebo potýkáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

602
23.11.06 21:46

Ahoj Bonini,

sice nejsem ve stejné situaci jako Ty, ale jediný, co mě napadá, je to, že je to čistě záležitost Tvoje a Tvého přítele. Kašli na skorotchýni a její drby, nenervuj se a užívej si poslední týdny těhotenství v klidu. Bude to Vaše miminko a je to Vaše rozhodnutí, zda žít společně s papírem či bez. Důležité je, abyste se měli rádi a měli zdravé miminko. To Ti zároveň moc přeju.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
23.11.06 22:01

Ahoj bonini,

určitě to není příjemná situace, ale opravdu je nejdůležitější to, že ty a přítel jste se shodli na tom, jak si život uspořádáte a jste spolu spokojení. Já jsem také svobodná (i když už jen nějaký čas :) ) a byli jsme chviličku v podobné situaci. Rodina z mé strany vypadala úplně v klidu, snad ani nepočítali s naším „urychleným“ sňatkem, ale z přítelovy strany to bylo chvílema „zvláštní“ - také nám dotyční přímo do očí neřekli, že podle nich by dítě mělo vyrůstat v opravdové rodině , ale doneslo se to ke mně :? Taky proběhla doma menší hádka, ale pak klídek, že je to jen naše věc… A teď máme v plánu tedy tu svatbu :) , jenže pro změnu s tím, že o tom příbuzenstvo informujeme až „po činu“ - zkrátka jsme si řekli, že si náš život opravdu žijeme jen pro sebe a tímhle jim to vlastně dáme opět najevo, i když to, že je na svatbě nechceme, není jen o tom, je to složitější… Zkrátka - určitě je nás tu v podobné situací víc a věř, že se to spraví :D Přeju zdravé miminko a hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
23.11.06 22:15

violet my se chceme vzít, až bude mimčo větší, aby si to taky užilo a jak píšeš, vše jim řekneme až po činu, ale určitě se nebudeme brát na nátlak rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
23.11.06 22:40

já jsem v tomto nervák-nesnáším takovéhle machinace a hlavně jí do toho opravdu nic není-já měla s tchýní taky pár výstupů-že se malej nebude jmenovat po nikom z rodiny/především z té její/, že ho nedám pokřtít-dokonce mi vyhrožovala,že se mě ptát nebude,sbalí ho do tašky a dá ho pokřtít bez mého vědomí :! Když jsme se rozhodli jet na dovolenou s malým a ona byla striktně proti,řekla jsem jí,že si o mém dítěti budu rozhodovat já a ne ona,načež se urazila,že jsem řekla,že není její krve-no bláboly -pak jsem zjistila, jak mě pomlouvá/ale jí nevyhovoval nikdo po boku jejího syna/ a už má u mě navždy zavřeno-neumím se přetvařovat a hrát si na ťuťuťuiňuňuňu, když vím,že ona se přetvařuje, vím,že mi kritizuje pořádek v bytě-ostatně jako všem ale je to můj byt a v něm vše uzpůsobeno k pohodlí a bezpečí dítěte. To,že tady nemám dečky či jedovaté kytky a porcelánové blbosti, je mi úplně jedno.Manžel to o ní ví a už s ní také pákrát promlouval-ona i ignoruje mojí/naší výchovu-už jsem i přesvědčená že to dělá schválně, ale naštěstí bydlí daleko a já ted už nemůžu cestovat.
Asi bych jí tedy s tím „nemanželským“ dítětem úplně ignorovala - nechodila bych tam,pokud by chtěla to „nemanželské“ dítě vidět, posílala bych tam s mimčem jen manžu a to samozřejmě tak,aby mimčo nebylo omezeno v krmení atd, takže zpočátku asi vůbec, nebo at si přijde sama-ovšem nevidím logiku v tom,že nejdřív si stěžje na nemanželské dítě pak jde to nemanželské dítě osobně navštívit a asi bych jí to i tak i řekla.

• Citovat
  • Upravit
9867
23.11.06 23:10

Holky, proc vam prijde tak zvlastni, ze babicce vadi, ze se dite narodi nemanzelske? Vzdyt byla vychovana v tradici, ze je to spatne a je to hamba…
Je to pro ni neco neprijemneho a za sebe vidim pozitivne, ze se to snazi prijmout… A neprijde mi zvlastni, ze si nekomu postezuje - stejne jako my si stezujeme tady…

Koneckoncu z druhe strany - predstavte si, ze by babickam nekdo pozaloval, jak o nich tady mluvite.

Kurna, taky budu tchyne a doufam, ze se ke mne zetove (v soucasne dobe doufam, ze nebudu mit snachy :D) budou chovat pokud mozno na rovinu… A opravdu si preji, aby se nechovali nejak neprijatelne…

Pardon, ze Vam odporuju, mozna je to dano tim, ze mam tchyni skvelou a ze se me snazi prijmout i kdyz asi nesplnuju vsechna jeji ocekavani.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.06 23:22

Páni, ženský, vy jste militantní…
nebude lepší říct si, že tchýňka je stará škola a mávnout nad blbýma řečma rukou?
nemá náhodou pravdu přítel, když vlastně nemá potřebu to nějak řešit?
není lepší taktika :„mysli si co chceš, říkej si co chceš“ - ve smyslu „v tomto se neshodnem ale na to se neumírá“…

nevím jak to líp napsat, ale zdá se mi, že si založíš přílišnou iniciativou na zbytečnou nenávist…
Pokud tchýni vadí jen způsob vašeho soužití, je to v pohodě. Kdybys jí vadila TY, bylo by húř…

elda co žije s tchýní ve společné domácnosti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
23.11.06 23:25

Lesi já ti musím oponovat- matka mého ex by byla také ukázková tchýně a pak bych možná sdílela tvůj názor. O téhle jsem si myslela,že je super,dokud jsem neotěhotněla a ona si nezačala přivlastnovat malého ještě coby embryo a následně se urážet,že není úplně všechno po jejím ale že mám také vlastní názor. Myslím a doufám že budu lepší tchýně-ale samozřejmě nevím,jaká přesně budu semetrika kolem přechodu-určitě ale nepomlouvám kdekoho a nekritizuju všechno kolem jako ona a už vůbec mi není nic do toho,co považuji za soukromí druhých-taky nebudu -doufám-pomlouvat každou synovu přítělkyni či jeho manželku a jestli se vezmoou nebo ne,je také přeci jedno. Možná by bylo ještě něco jiného,kdyby to „mladým“řekla,ale když se to dozví od druhých tak to už je přehánka.

• Citovat
  • Upravit
427
23.11.06 23:32

Kdysi jsem četla, že Lívie Klausová měla deníček: " Co nikdy nebudu dělat své snaše..". Prý díky tomu se svými snachami vychází skvěle. A moc hezky o nich mluví.
Vzhledem k tomu, že mám dva syny, asi si taky nějaký takový založím. Taky budu jednou tchýně. jenom tchýně :-(.
Občas mám pocit, z pohledu snach se dospělé ženy dělí na: moje skvělá maminka a příšerná tchýně. A je mi z toho smutno.
Jinak souhlasím s Lesinou. Já s tchýní příliš nevycházím a spoustu věcí mě štve, ale zjistila jsem, že důležité je všechno říct, hned se ozvat a věci vyjasnit. Nebylo by lepší, kdybyste si spolu sedly a popovídaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
24.11.06 09:17

Jedním uchem dovnitř, oběma ven :D Fakt Vás to nesmí rozházet. U nás to těžce nesl tchán, ale měl smůlu. . .Jsme spolu 9 a půl roku a brali jsme se před 2 měsíci, sami s malou a svědky :D Je to váš život a oni to musí vzít jako vaše rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
24.11.06 09:33

Včera večer jsme se rozhodli, že s mámou promluvíme.

Jak tady bylo psáno, nikomu své nemanželské dítě nebudu vnucovat, s takové babičky stejně nic nemáme. A povinné návštěvy budu absolvovat minimálně. Nechci si vypracovat nenávist, ale s mou dobrotou to taky nikam nedopracuju. Už vím proč je její druhá snacha k ní taková odměřená a nepustí si jí k tělu. Mě dokonce máti diktuje, které soupravičky si mám vzít do porodnice. A jediné co nám k mimču dala byl starý fusak, který chtěla její kamarádka vyhodit. Takže bábi k pohledání.

Možná jsem citlivka, ale už v rodině udělala svýma řečma nejednou peklo. Ona není zrovna ten člověk, který by měl na něco poukazovat.
Takže buďto se s tím maminka smíří, že svatba bude, ale ne hned a nebo ať se postaví na hlavu. Já si budu myslet něco o pr.. a bude klid. Ještě, že svět nestojí na jedné babičce.
Budoucí prababička, která je silně věřící tohle přijala úplně normálně.

Chtěla jsem se tady trochu vypsat a trochu si ulevit :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
24.11.06 09:58

Bonini, myslim, ze promluvit si s ni je dobry napad - bud si to vyrikate nebo bude urazena a ty se nebudes muset uzirat, protoze bude jasno :)

Ale ten pohovor nebude zadna sranda, tak drzim palce!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
24.11.06 10:26

Lesina díky moc :) taky se toho obávám :roll: Jelikož má trochu problémy s alkoholem, může se stát, že po tomhle rozhovoru to zase neustojí. Ale asi si to namlouvám, určitě bude dobře, když se to vyjasní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11779
24.11.06 13:24

No jo no, tchyně je stará škola, to víme, která není(i vyjímky se samozdřejmě najdou)

ALe treba se mohla zeptati svého synka, proč tě nepožádá o packu, aon by jí vysvětlil, proč. A jak si to chcete udělat, ve finále by se mmožná pohádali oni dva…

Já se přiznám k tomu že jsem se nechtěla vdávat, nejsem zastáncem těchto aktivit, přijde mi to trapné(chápu jsem divná) ale když můj manaža začal ječet, že to teda ne, že kluk se bude jmenovat po něm, a opravdu tonem, který se mi moc nelíbil, tak jsem řekla, tak to teda ne, tak si mě musíš vzít. Z trucu. V životě bych to neopakovala. Opravdu an tyto ceremonie a obštrukce okolo nejsem. Co se týče tchýně tak ta byla samodřejmě ráda, že chlapeček ponese její příjmění, že syn zabojoval, to jak se jmenuji já jí vůbec nezajímalo, horší by to bylo, kdyby malej měl moje přijmení.

Lauro docela jsi mě pobavila, moje tchýně má podobný kecy,úplně přesně s tou taškou. Jak si ho odnese, že to její miláček........Trapné.

A já jako budoucí tchýně si asi budu vést deníček jak L. Klausová, nechci být to co tchýně ani to co moje matka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16293
24.11.06 13:30

Ahoj holčiny,
musím se zapojit do vaší diskuse. Mají samozřejmě pravdu všichni - ze svého pohledu. Ale jak píše Lesina, je třeba koukat dopředu. Nebudete-li se stýkat se svými (manželovými) rodiči, děti tento model odkoukají a až vyrostou a budou mít své partnery, zase se oni nebudou stýkat s vámi …
A že je to jen „skorotchýně“? Ať už jste sezdaní nebo ne, souhlasím, že na tom nezáleží, jednou to bude děcko jejího syna a má na něj stejné právo, jako bude mít děcko na babičku. Vztahy se svou matkou by si uměl urovnat hlavně přítel, vyjasnit si to - nebere-li jako člena rodiny tebe, nebude mít nárok brát ani vaše společné dítě …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama