Pro stresařky a prvotěhotné :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laurelin93
Povídálka 18 příspěvků 27.01.19 00:45
Pro stresařky a prvotěhotné :)

Zdravím všechny stresařky! :D
Když jsem otěhotněla, překvapilo mě, jak moc jsem nervózní z toho, aby se moje mimčo dožilo toho ‚bezpečného‘ dvanáctého týdne. Kdo to zažil, určitě ví, že ty první týdny těhotenství jsou děs: nezmizí ten plod jen tak? Mám to už někomu říkat? Objeví se tomu srdíčko?
Takže píšu jen tak, abych vás uklidnila. Zaprvé, vy, co každý den kontrolujete příznaky těhotenství: konkrétně já jsem absolutně žádné neměla. Jako vážně vůbec nic. Takže ještě když mi gynekoložka na ultrazvuku ukazovala objevující se váček, byla jsem přesvědčená, že musí jít o nějakou chybu.
Zadruhé, ve druhém týdnu, kdy jsem ještě o těhotenství nevěděla, jsem byla na naprosto tehotěnstvíubí­jejícím CT bederní páteře. Když jsem se tedy dozvěděla, že jsem v tom, bylo mi jasné, že to CT to muselo pokazit. Ale ne.
Zatřetí, sotva se začalo mimču slabě objevovat srdíčko, spadla jsem ze schodů. A ne, že jsem si na ně jenom hačla, ale byl to vážně akrobatický výkon, po kterém se mi ještě pár týdnů modrala polovina těla.
Začtvrté, než jsem se o těhotenství dozvěděla, dost jsem pařila, pila alkohol a valila jednu elektronickou cigaretu za druhou.
Zapáté, jsem ve 12+5tt a doteď nemám žádný příznaky. A malý je naprosto vitální, srdce mu bije ukázkově a všechno nasvědčuje tomu, že jde o naprosto vzorový mimčo.
Ale aby to stresu nebylo málo, nejsem pořád schopná najít jeho srdíčko přes domácí ultrazvuk.

Takže kdo máte stres, že se vám mimčo neudrží, tak se toho vůbec nebojte. Podle všeho jsem jedna z nejpříšernějších matek a to ještě ani pořádně nemám dítě a drží se mě zuby nehty =D

A to zkoumání, jestli jste těhotný, na to se taky vykašlete. Nebo si příznaky akorát vsugerujete a budete zklamaný. Vždycky si vzpomeňte na mě, která nevěřícně vrtěla hlavou ještě když viděla, jak tomu bije srdíčko. Třeba jste v tom a ani to nevíte. :D Všem zdar!

Reakce:
Tadyvedivsechno
Povídálka 21 příspěvků 27.01.19 02:44
<3

@Laurelin93 to je ale krásná zpráva! Držím palce, ať se povede donosit a narodí se zdravé. A dávejte na sebe pozor!

kve-tinka
Závislačka 4661 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 07:02

Chapu te,mam to stejne. Dokonce jsem jeste tento tyden ( v19tt) pracovala na vysoce rizikovem pracovisti, 12h smeny, denni/nocni. Ale chapu i zeny, co jsou vypleskle, hlavne kdyz uz maji neco zleho za sebou. I kdyz zakladat diskuzi: snedla jsem plisnovy syr je fakt prehnane. :mrgreen:
P.S. A ty uz radsi nepadej ze schodu ;) :mrgreen:

Kukacka123
Závislačka 3070 příspěvků 27.01.19 07:30

@Laurelin93 to tak je :P ja se bala az do porodu, zda bude min nko zive a zdrave…porad jsem sledovala, zda se hyba, zda to neni malo, kazde pichnuti :mrgreen: :nevim: asi to bylo hodne i prodelanym ZT ve 2. trimestru, ale vim, ze to bude stejne i v dalsim pripadnem tehotenstvi :mrgreen: dokud nebudu drzet zdrave miminko v naruci, tak bude stres…jooo a ten ani pak nezmizi :mrgreen: porad jsem malou pozorovala, zda dycha (v porodnici i pres monitor dechu), uda monitor funguje… :mrgreen:

Jinak preju, at je vse v poradku a miminko zdrave :kytka: a i kdyz je to jeste celkem daleko, utece to, preju i pohodovy porod :mavam:

lachtanice86
Kelišová 7168 příspěvků 27.01.19 07:51

Samozrejme gratuluji ale zase tu nepiš nesmysly.. pokud je plod ok udrží se, pokud ne, nepomůže nic. Takže to fakt není o tom jak se chová matka. A to že to přežilo pád. No to je jasný, je chráněno spoustou obalů. A bylo to malý. Ve 2tydnu ct? V tu chvíli ještě ani nejsi těhotná. S tím alkoholem, než to některé zjistí, chovají se normálně, tedy jako netehotne a chodí se i bavit. To že příznaky máš nebo ne nemá se zdravím plodu žádnou spojitost… V tomto týdnu už by si měla srdce najít během vteřiny. Nedá se s ničím splést. To chce jen vědět kde hledat… Takže fakt doporučuji se uklidnit. Protoze teď už budeš mit strach vždy a to k tomu patří.

Maui52
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 27.01.19 07:58

@Laurelin93 to se ti to rádi, když mas 12. Týden úspěšně za sebou. Do te doby podelana strachy a najednou moudra. Ja bych si teda nikomu na zacatku těhotenství nedovolila říct, ať to neřeší a nestresuje, ze mne se dítě udrželo. Naopak s nima soucitim, jejich strach chápu a přeju jim, ať maji screening o nejdřív úspěšně za sebou.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 27.01.19 08:26

@Laurelin93 no nevím, jestli si udělala dobre se založením diskuze, protože zrovna tady je obrovská koncentrace negativistek :) doporucuju založit skupinku s termínem porodu v daném měsíci a můžete se tam navzájem radit, utesovat… za mě to bylo vyborne :)

Každopádně gratuluju a byla jsem to samé, ze začátku jsem měla metu prvního trimestru, pak druhy screening, pak 24. týden pro nejbližší porod… to bylo furt něco… až ve třetím trimestru jsem se tak pekne vyklidnila a nakonec jsem ještě týden přenášela :) a příznaky jsem taky neměla žádné, až v druhem trimestru brutální migrény a ty bych radši neměla :lol: jo a těhotenství nebylo úplně plánované a než jsem zjistila, ze jsem těhotná, tak jsem kourila normální cigarety, vychlastala snad demizon a prodělala vcelku vážnou infekci a leží teď vedle mě 7M zcela zdravý kluk ;) užívej si to, já doufám ze ještě těhotná budu a uziju si to víc než první, to jsem se taky furt bála :)

michaela1310
Kecalka 424 příspěvků 27.01.19 08:40
29+0tt

Já jsem poprvé prodělala samovolný potrat a to byl teprve strach, že mi doktorka nemohla teď při druhém těhotenství (rodím za 11 týdnů) naměřit ani tlak. Nicméně ve 13tt jsem letěla na dovolenou do Egypta, jedla jsem hermelín a spoustu věcí co se nemá, prostě mi přijde že to některé matky moc hrotí. Do dneška normálně funguji i co se týká domácnosti a práce ale už to není takové pohodlí. Přeji klidné těhotenství :palec:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 27.01.19 09:32

@Laurelin93 no… končím 20tt a rozhodně jsem se nijak neuklidnila. Pro mě 12tt není žádný záchytný bod. Budu vděčná až ve chvíli, kdy budu držet zdravé dítě v náruči. Vlastně ti závidím to lupnutí v hlavě, kdy do 12tt se stresuješ a bojíš, ale jakmile se to přehoupne, už jsi v klidu a snažíš se tady rozdávat pozitivní energii. To ti přeju. :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 7636 příspěvků 27.01.19 09:40

Sice to někoho může uklidnit, ale je to blbost co píšeš ;) ve 2tt ještě nejsi těhotná, to je tak akorát doba kdy ovuluješ. Pády ze schodů apod jsou nebezpečné až tak od druhého trimestru spíš druhé poloviny těhotenství, když padneš ze začátku, kdy je mimčo jenom jakási změť buněk se začínajícím srdíčkem, tak se nic nestane protože je chráněno hromadou obalů a o ničem neví (když sebou flákneš ve 3. trimestru tak už to cítí). A jaký vliv na budoucí miminko bude mít alkohol a kouření fakt nezjistíš ve 13tt to se může projevit až roky po porodu. Takže tvrdit teď že máš úplně zdravé miminko je trochu mimo mísu.
Nechci ti brát naděje, ze srdce ti přeju ať to dobře dopadne a za pár měsíců máte krásné zdravé miminko :kytka: ale nešiř tu moc bludy :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 27.01.19 10:01

Píšeš nesmysly. Prožila jsi něco, co platí pro tebe, některé věci jsou naprosto normální-pád, není na nich nic vyjímečného. O tom jestli máš zdravé dítě, nic nevíš, přeji ti, aby ano.
Ale tvoje zkušenost rozhodně není přenositelná.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 27.01.19 10:17
@Laurelin93 píše:
Zdravím všechny stresařky! :D
Když jsem otěhotněla, překvapilo mě, jak moc jsem nervózní z toho, aby se moje mimčo dožilo toho ‚bezpečného‘ dvanáctého týdne. Kdo to zažil, určitě ví, že ty první týdny těhotenství jsou děs: nezmizí ten plod jen tak? Mám to už někomu říkat? Objeví se tomu srdíčko?
Takže píšu jen tak, abych vás uklidnila. Zaprvé, vy, co každý den kontrolujete příznaky těhotenství: konkrétně já jsem absolutně žádné neměla. Jako vážně vůbec nic. Takže ještě když mi gynekoložka na ultrazvuku ukazovala objevující se váček, byla jsem přesvědčená, že musí jít o nějakou chybu.
Zadruhé, ve druhém týdnu, kdy jsem ještě o těhotenství nevěděla, jsem byla na naprosto tehotěnstvíubí­jejícím CT bederní páteře. Když jsem se tedy dozvěděla, že jsem v tom, bylo mi jasné, že to CT to muselo pokazit. Ale ne.
Zatřetí, sotva se začalo mimču slabě objevovat srdíčko, spadla jsem ze schodů. A ne, že jsem si na ně jenom hačla, ale byl to vážně akrobatický výkon, po kterém se mi ještě pár týdnů modrala polovina těla.
Začtvrté, než jsem se o těhotenství dozvěděla, dost jsem pařila, pila alkohol a valila jednu elektronickou cigaretu za druhou.
Zapáté, jsem ve 12+5tt a doteď nemám žádný příznaky. A malý je naprosto vitální, srdce mu bije ukázkově a všechno nasvědčuje tomu, že jde o naprosto vzorový mimčo.
Ale aby to stresu nebylo málo, nejsem pořád schopná najít jeho srdíčko přes domácí ultrazvuk.

Takže kdo máte stres, že se vám mimčo neudrží, tak se toho vůbec nebojte. Podle všeho jsem jedna z nejpříšernějších matek a to ještě ani pořádně nemám dítě a drží se mě zuby nehty =D

A to zkoumání, jestli jste těhotný, na to se taky vykašlete. Nebo si příznaky akorát vsugerujete a budete zklamaný. Vždycky si vzpomeňte na mě, která nevěřícně vrtěla hlavou ještě když viděla, jak tomu bije srdíčko. Třeba jste v tom a ani to nevíte. :D Všem zdar!

Jsem potřetí těhotná, 24.týden a strach mám pořád, 2.těhotenství skončilo ve 13.týdnu, zamlklo. ;) Asi jsi chtěla povzbudit vystrašený maminy prvorodičky, ale zvolila jsi docela nešťastnej způsob, prostě styl, jakým to píšeš..kde je nějaká pokora? 8o ;) Ale chápu, kdo si nezažil trošku trnitější cestu těhotenstvím a všechno s tím spojené, tomu se to vesele radí.. ;)

Příspěvek upraven 27.01.19 v 10:27

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 27.01.19 10:18
@Čičorečka píše:
@Laurelin93 no… končím 20tt a rozhodně jsem se nijak neuklidnila. Pro mě 12tt není žádný záchytný bod. Budu vděčná až ve chvíli, kdy budu držet zdravé dítě v náruči. Vlastně ti závidím to lupnutí v hlavě, kdy do 12tt se stresuješ a bojíš, ale jakmile se to přehoupne, už jsi v klidu a snažíš se tady rozdávat pozitivní energii. To ti přeju. :)

Přesně tak ;)

Rive
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 27.01.19 11:00

Čekám třetí dítě, nikdy jsem těhotenství moc neprožívala, ale první trimestr se člověk bojí nejvíc, jsem v 21. Týdnu a necítím pohyby, jak se mám uklidnit?
pak mám v okolí děti, které se narodily ve 24.-25. Týdnu a to těhotenství probíhalo dobře.
Mám kolegyni, která se v práci stavovala 2 týdny před porodem po kontrole u dr, všechno ok a večer ji odvezli, miminko zemřelo.
Prostě od chvíle, kdy člověk zjistí, že je těhotný, tak se už nikdy nepřestane bát a to ani po porodu.
Celé mateřství je riskantní podnik.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 27.01.19 11:55
@Rive píše: Čekám třetí dítě, nikdy jsem těhotenství moc neprožívala, ale první trimestr se člověk bojí nejvíc, jsem v 21. Týdnu a necítím pohyby, jak se mám uklidnit?
pak mám v okolí děti, které se narodily ve 24.-25. Týdnu a to těhotenství probíhalo dobře.
Mám kolegyni, která se v práci stavovala 2 týdny před porodem po kontrole u dr, všechno ok a večer ji odvezli, miminko zemřelo.
Prostě od chvíle, kdy člověk zjistí, že je těhotný, tak se už nikdy nepřestane bát a to ani po porodu.
Celé mateřství je riskantní podnik.

Souhlasím. Mimochodem k těm pohybům..já je teď u druhýho prcka cítila o dost dýl, až někdy v tom 22.týdnu. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >