Nevyléčená trombóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1793
Nováček 8 příspěvků 26.01.19 16:01
Nevylecena trombóza

Ahoj, mám dva roky pro prodelane tromboze a embolii po porodu. Srazeninu už nejde rozpustit, takže některé žíly v pánvi a noze mám pořád ucpané. Krev si budu ředit do konce života, mám leidenskou mutaci. Má někdo zkušenosti s těhotenstvím v tomhle stavu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 26.01.19 16:08
@Lucie1793 píše:
Ahoj, mám dva roky pro prodelane tromboze a embolii po porodu. Srazeninu už nejde rozpustit, takže některé žíly v pánvi a noze mám pořád ucpané. Krev si budu ředit do konce života, mám leidenskou mutaci. Má někdo zkušenosti s těhotenstvím v tomhle stavu?

Budeš muset být sledována. V těhotenství nejdou žádné tablety, takže injekce jednou nebo dvakrát denně. No a jinak samozřejmě punčochy, pravidelně kontroly.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 26.01.19 17:08

Trombózu ani embolii jsem naštěstí neprodělala, ale jelikož se mi dělají křečáky na spodku, jak mimi utlačuje pánev, musim si píchat do konce šestinedělí právě jako prevenci Clexane. Dá se to, člověk si zvykne. Byla jsem na kontrole, krev v pořadku, takže dávku mi zatím nenavýšili. Na další kontrolu jdu za 2 měsíce. Ty budeš asi vzhledem k prodělané trombóze a embolii asi víc hlídaná.. :nevim:

libertado
Povídálka 39 příspěvků 26.01.19 18:07

Ahoj,mám úplně to samé co ty.U obou dětí jsem si musela celé těhotenství plus šestinedělí píchat 2× denně fraxiparine.Pak jsem to vysadila a rozhodně teď nic neberu.Opravdu si musíš ředit krev do konce života?Podle popisu mám to samé co ty,ucpaná žíla v pánvi,Leidenská mutace..Možná budeš potom brát nějakou dobu Warfarin (ten se v těhotenství brát nesmí),ale myslím,že až se povede ti to správně rozředit tak nebudeš muset nic brát.

mroe
Neúnavná pisatelka 15072 příspěvků 26.01.19 18:22
@libertado píše:
Ahoj,mám úplně to samé co ty.U obou dětí jsem si musela celé těhotenství plus šestinedělí píchat 2× denně fraxiparine.Pak jsem to vysadila a rozhodně teď nic neberu.Opravdu si musíš ředit krev do konce života?Podle popisu mám to samé co ty,ucpaná žíla v pánvi,Leidenská mutace..Možná budeš potom brát nějakou dobu Warfarin (ten se v těhotenství brát nesmí),ale myslím,že až se povede ti to správně rozředit tak nebudeš muset nic brát.

Pockej, ty mas stale trombozu a NIC na redeni krve neberes? Tak to mi prijde dost zvlastni…

Lucie1793
Nováček 8 příspěvků 26.01.19 18:37

@mroe krev redim pořád, beru xarelto už dva roky , chtěli mi ho vysadit, ale kvůli té srazenine ho musím brát stále

Lucie1793
Nováček 8 příspěvků 26.01.19 18:42

@libertado když se mi to tenkrát ucpalo tak celá levá noha přes tu pánev až do břicha a v některých žilách to zůstalo nerozpusteny, nebo jen napůl průchozí, doktorka říkala, že kdyby mi vysadily prášky, mohlo by se to zase za chvíli ucpat, protože ty krvi se tam blbě teče.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 26.01.19 18:50
@mroe píše:
Pockej, ty mas stale trombozu a NIC na redeni krve neberes? Tak to mi prijde dost zvlastni…

X let starý reziduum beztak nerozpustis. Guidelines délku antikoagulace podle rekanalizace nezohlednujou. V praxi se určitě léčba prodlužuje, ale na trvalo spíš ne… Ikdyz záleží… Úplně zasvihanou nohu s posttrombotickym syndromem bych asi na chronické antikoagulace nechala.

mroe
Neúnavná pisatelka 15072 příspěvků 26.01.19 18:50
@Lucie1793 píše:
@mroe krev redim pořád, beru xarelto už dva roky , chtěli mi ho vysadit, ale kvůli té srazenine ho musím brát stále

Ale to nebyla otazka na tebe.

mroe
Neúnavná pisatelka 15072 příspěvků 26.01.19 18:53
@Lama Lama píše:
X let starý reziduum beztak nerozpustis. Guidelines délku antikoagulace podle rekanalizace nezohlednujou. V praxi se určitě léčba prodlužuje, ale na trvalo spíš ne… Ikdyz záleží… Úplně zasvihanou nohu s posttrombotickym syndromem bych asi na chronické antikoagulace nechala.

To vim, ze nerozpusti, ale to riziko, ze se ucpe dal, nebo se kus urve, je vetsi, ne? No, asi zalezi kus od kusu…

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 26.01.19 19:04
@mroe píše:
To vim, ze nerozpusti, ale to riziko, ze se ucpe dal, nebo se kus urve, je vetsi, ne? No, asi zalezi kus od kusu…

Neutrhne se to určitě. Ucpe… No, to je asi kus od kusu. Rozsah, kolateraly, místo, další rizikové faktory.

Lucie1793
Nováček 8 příspěvků 26.01.19 19:20

@mroe no Joo, už to vidím, pardon :lol: :roll:

Lucie1793
Nováček 8 příspěvků 26.01.19 19:26

Mě jde hlavně o to, aby to tomu těhotenství nějak nevadilo, že mám některý žíly neprůchozí, hlavně v ty pánvi a břiše aby to tam neprekazelo :mrgreen:. A s tím ředenim nevím no, jeden doktor říkal, že by mi je klidně zkusil vysadit a když mě viděla jiná doktorka, říkala, že by bylo nejlepší je nechat napořád, ale že se uvidí, jestli se to třeba ještě nezlepší, což si myslím, že takhle stará srazenina už se beztak nerozpustí ani o kus

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 26.01.19 19:34
@Lucie1793 píše:
Mě jde hlavně o to, aby to tomu těhotenství nějak nevadilo, že mám některý žíly neprůchozí, hlavně v ty pánvi a břiše aby to tam neprekazelo :mrgreen:. A s tím ředenim nevím no, jeden doktor říkal, že by mi je klidně zkusil vysadit a když mě viděla jiná doktorka, říkala, že by bylo nejlepší je nechat napořád, ale že se uvidí, jestli se to třeba ještě nezlepší, což si myslím, že takhle stará srazenina už se beztak nerozpustí ani o kus

Nerozpusti. Ale na délku se to fakt liší, doktor od doktora, i různé studie. Poslední dobou je spíše příklon k delši léčbě. Ale spíš z mužů, ženy tak rizikové nejsou. A jak psala mro :P e-nejde ani tak o to, aby se to rozpustil, jako spíš o to, aby se to nevrátili, nesrazilo v místě tě starší trombózy znovu, protože to tam blbě teče.

libertado
Povídálka 39 příspěvků 26.01.19 20:29
@mroe píše:

Ne,jsem hlídaná na hematologii,takže asi ví,co dělají.Mám v pánvi sraženinu (v 16 jsem brala antikoncepci a z toho trombozu dostala),která srostla se žílou a nemá se jak uvolnit,takže ředit krev už nemusím.Nesmím brát už nikdy žádné hormony,v těho­tenství krev ředit a tím není už riziko,že bych trombozu dostala znovu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >