Probiotické kapky proti průjmu

muffka
14.12.09 10:08

Probiotika

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho vam zacaly pomahat probiotické kapky. My je bereme kvuli prujmu a dlouhotrvajici zelene stolici asi 5 dni a zatim prujem pretrvava a bolesti briska taky. Diky za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15320
14.12.09 10:34

Malýmu druhý den, ale má i prebiotickou složku s vlákninou a nemáme kapky, máme prášek a trochu jiné potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1336
14.12.09 10:42

Ahoj, nam nijak vyrazne nepomohly… mozna trochu, ale brisko ho boli porad… hlavne pred stolici.. to pak stoji za to… at vam zaberou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pampelinda
14.12.09 11:11

No my jsme měli zase problémy se vykakat, kapky trošku pomohly asi za týden, ale jednou,když je v lékárně neměli tak jsem koupila Laktobacílky-jsou to tobolky co se vysypou, já krmím lahvičkou tak je to jedno, ale jestli kojíš tak se to blbě podává, jsou tam trošku jiné bakterie, od té doby kakáme denně bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
884
14.12.09 12:30

Uvádí se, že trvá tak týden, než ty přátelské bakterie osídlí střeva. Probiotika nejsou vyloženě léčba na průjem, ale jsou od toho, aby optimalizovali zažívání, takže pomáhají při průjmu i při zácpě. Nevím, kolik je dítěti, jestli by třeba už smělo Smectu, aby se zahustila stolice a nehrozila dehytratace, a jestli už jsou možná nějaká dietní opatření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muffka
14.12.09 15:21

Mala ma teprve 7 týdnů, tak nevím, co s tím průjmem. Doktorka nám předepsala Hylak Forte, ale nechci to noc kombinovat s nemi probiotiky…

• Nahlásit
  • Citovat
14.12.09 16:11

Tak nám na koliky pomohly až za měsíc, je to tam v letáku i napsáno, nic není hned, u nás vyzkoušeno snad vše dostupné pro novorozence, teď už dávno žádný problém nemá, ale bral je denně až do 5-6ti měsíců, ty problémy byly fakt hrozné, brečel nám 7 h vkuse, tak to bylo moc těžké období.

Jinak pro miminko bych si netroufla dát jinou formu probiotik, zde se jedná o živou kulturu, něco jiného je třeba od těch 4-5ti měsíců, ale zásadně bych se poradila s lékařkou, můžeš mu tak naopak odrovnat střevní mikroflóru.

Pokud má přetrvávající průjem, nechala bych u mudry udělal výtěr, ať to pošle do laborky, zda tam není nějaká bakterie.

Jinak co se týká zácpy, tak jde i o množství přijatých tekutin a celkovém metabolismu mimča, vesmě u malýho probiotika způsobovali spíše rychlé bezbolestné vykakání typu srajda od pupku a po záda :lol:

Příspěvek upraven 14.12.09 v 16:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
14.12.09 16:12

Nam kapky zabirali pri nasazeni tak do tydne do 14dnu, takze to chce trpelivost.

Jinak nam mudr. taky doporucila Hylak, ale to je desnej blivajs, takze se mi u toho maly skoro udavil. Ja to chutnala, je fakt prisernej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muffka
14.12.09 16:14

Myslíš, že bys nedávala ty probiotické kapky nebo ten Hylak?

• Nahlásit
  • Citovat
muffka
14.12.09 16:30

jinak vyter uz nam vzali a vse vporadku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3802
14.12.09 17:40

Ja bych davala ty probioticke kapky, jsou prirodni, Hylak uz je chemicky doplnek. Navic jak jsem psala, Hylak je fakt humus, takze si nedokazu vubec predstavit, jak se to do mimca dostane. Mi probioticke kapky davali pul roku na koliky, moc nam pomahali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.13 14:23
@Pampelinda píše:
No my jsme měli zase problémy se vykakat, kapky trošku pomohly asi za týden, ale jednou,když je v lékárně neměli tak jsem koupila Laktobacílky-jsou to tobolky co se vysypou, já krmím lahvičkou tak je to jedno, ale jestli kojíš tak se to blbě podává, jsou tam trošku jiné bakterie, od té doby kakáme denně bez problémů.

Ahoj pampelindo, my máme také problém se vykaka, přikrmuji bebou Ha1 a trošku kojím, koupila jsem laktobacilky Aktilacmimi a nic. Mužeš mi říct co máte vy? Třeba nám to pomůže malej nekadil 11dní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.13 14:25

A máte někdo zkušenost s Actilac MIMI?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
4.4.13 15:42

Já koupila malýmu laktobacily baby

http://www.dermocentrum.com/index.php?…

malýmu je 8 týdnů a měli jsme docela velké trápení s bolením bříška, nekojím, jsme na sunaru od 3 týdne, kaká 2krát denně, ale každý den okolo 18hod to začlo - řev a kluk byl v křeči a musím říct, že první dávku dostal dopoledne a už v ten den večer byl bez řevu a křečí :D
takže pro nás paráda… škoda, že jsem je neobjevila dříve, mohli jsme si ušetřit tolik zoufalých večerů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama