Reklama

Jak odnaučit zavinování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 12.12.09 21:24
Jak odnaučit zavinování

Ahoj,
prosím o rady, zkušenosti,…
naše Barunka spí jedině pevně zavinutá. Chtěla bych vědět, jak dlouho jste zavinovaly a jak jste to pak mimi odnaučili. Když totiž zavinutí odfláknu, vstává už ve 22:30 (chodí spát okolo 20h), ale když je zavinutá pevně, vstává třeba ažv 1h někdy až ve 2:30.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 12.12.09 21:33

Já jsem sice měla miminko, které bylo schopno už pomalu v porodnici vykopnout spodní cíp zavinovačky :lol: , ale řekla bych, že když je tak spokojená, tak ji zavinuj. Nemyslím, že nějaké odnaučování bude potřeba, až se jí to přestane líbit, tak si řekne :wink:

martyk
Neúnavná pisatelka 17305 příspěvků 13.12.09 00:15

do 8 měsíců :-)

zziny
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 13.12.09 07:18

přesně jak tvrdí Angua :wink: nijak to mimču přeci neuškodí :wink:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 13.12.09 08:58

zavinovala jsem do asi 4 měsíců, pak jsem zkusila nechat jednu ruku nezavinutou a šlo to, tak jsme s tím přestali. Jinak jsem byla rozhodnutá zavinovat klidně do roka, když to bude třeba.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 13.12.09 09:14

Taky bych zavinovala pokud jí to vyhovuje, my jsme zavinovali dlouho i do plínky aby si nešmrdlala ručičkama kolem obličeje. Pak se z toho ale vykopala a ruce venku a napůl ze zavinovačky vylezlá tak jsme najeli na spací pytel u nás celkem brzy kolem 4. měsíce. Ale jinak jsem taky byla odhodlaná zavinovat jak dlouho bude chtít. :wink:

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 13.12.09 09:32

Když je to mimču příjemné, neodaučovala bych. Samo se ozve až už se mu to nebude líbit. Naty se v zavince nelíbilo už ve 2 měsících

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 13.12.09 10:29

Maty spal zavinutej minimálně do sedmi měsíců. Různě jsem to zkoušela ho odnaučit, ale nakonec si řekl sám.
I když byl celkem problém sehnat větší zavinovačku :roll: Prodavačky v obchodě si myslely, že jsem se zbláznila (v zavinovačce přece spí děti tak měsíc). Navíc v parným létě - ale to jsem nakonec vyřešila povlakem na polštář :wink:
Další problém nastal s peřinou :roll: Ta naše konzerva dlouho neslesla nic jinýho než spací pytel. A opět to přešlo samo. Teď se v noci budí s pokřikem „přikrýt!“. Ale to je na jinou diskuzi.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.09 10:38

Taky mám pocit, že budem zavinovat až do puberty (teď jsou mu 3 měsíce). Koupila jsem větší zavinovačku (85×85). Ty od Scarlettu jsou naprd- strašně tvrdé, málé (70×70), a hlavně suchý zip prokopnul už tak ve 3 týdnech.
Jinak taky zkouším pomalu odvykat - občas nechat venku ručičky. Když se chci ale pořádně vyspat, tak sešněruju jak housku a spí krásně. Mám v plánu ho po nočním kojení dát někdy do spacího pytle. Večer by stoprocentně bez zavinovačky neusnul, ale v noci po kojení usíná do minuty po uložení do postýlky, tak to chci teď někdy zkusit.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 13.12.09 10:51

Samík spí zavinutej asi od 4.tydne,kdy se zacal budit rucickama,jak s nima kolem sebe porad machal.Kdybych ho pevne nezavinula,tak se nevyspi ani on ani ja.Uz parkrat jsem zkousela ho dat po vecernim kojeni jen do spaciho pytle,ale to vydrzel spat ani ne dve hodinky.
On je hrozne cilej a chvili nevydrzi v klidu,tak to budem zavinovat asi hodne dlouho.
Jinak ho zavinuju do rychlozavinky a jeste ho prevazu snurou od zupanu a taky se mi z toho kolikrat bez problemu dostane.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 13.12.09 11:00

Díky za rady,
já ji to zatím odnaučovat nechci, jen jsem chtěla načepat inspiraci jak na to později a taky mam spací pytle a takhle je nevyužiju. Jinak já zavinuju (spíš svážu ručičky, nožičky jsou volně) do staré tera osušky, je pevná, velká prostě super. Pořídila jsem i merino-zavinovačku, ale jak je pružná, tak se z ní okamžitě vysouká a je vzhůru.

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 13.12.09 14:26

Přesně - nejlepší na zavinování je tetra osuška!!!
A jak psaly holky, malá ti sama dá najevo, že už nechce. Já myslela, že budu malýho zavinovat snad do puberty a taky z toho vyrostl :wink: .

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 13.12.09 20:25

stune resim presne to same co ty, i ve stejnou dobu.
svazujhi a resim, jak dlouho jeste. rafanek se uz toci na brisko, tak si rikam, jestli mu to strnule lezeni na zadech nevadi, ale jak ma ruce volne, tak za chvilju vyrve dudlicek a plaka. ve dne spi nezavinuty, ale presne 30 minit, jak kdyz natahnes minutku. taky dobre spi v kocarku, kde je navleceny jak eskymak a utesneny dekou a fusakem.
i tak se budi v noci obvykle 3×a nedavno jsme meli nekolik nechutnych noci, kdy interval zacalů na 3 hodiunach a kazdy dalsi byl o 1/3 kratsi, k ranu asi 15 minut. proto ted zrovna nemam chut zacinat s nejakym odnaucovanim.
zavinuju jak ty, jen rucicky do tetra osusky, pod tim ma slabouckej spacacek a pres nohy perinku. spacacek je nutny, jinak by perinku skopal.

celkem by me zajimalo, jak si to dite rekne, ze uz nechce. jakoze bude zavinuty jecet?

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.09 07:56
Pudloslava píše:
stune
celkem by me zajimalo, jak si to dite rekne, ze uz nechce. jakoze bude zavinuty jecet?

Tak přesně o tom jsem přemýšlela v noci.

Právě dneska v noci jsem zkusila ten spací pytel- tragédie. 5 minut se bezradně kroutil, hýbal ručičkama, tak jsem zavinula a do 30ti sekund spal. Konec pokusů spaní bez zavinovačky.
Má ještě někdo jiné typy jak zavinout už větší děti? ta tetra osuška je sice pevná, ale ve srovnání se zavinovačkou mi přijde taková neútulná.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.09 08:54

Já jsem malého zavinovala klasicky v šestinedělí a pak jsem ho postupně odnaučovala. Protože když jsme ho rozbalili, tak se hrozně bál. V noci asi do třech měsíců, potom jsem zavinovačku postupně povolovala a nakonec vyndala. Teď spí ve spacím pytli, deku mi taky skope.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >