Reklama

jak dáváte spát mimčo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fanča
Kecalka 249 příspěvků 11.12.09 08:56
jak dáváte spát mimčo?

Tak by mě zajímalo, jakým způsobem dáváte spát mimčo a jak staré. Nejde mi tentokrát o to, jak usíná a jaké jsou rituálky, ale v jaké poloze ho necháváte a třeba i čím vším přikrýváte, zavinujete… Díky všem zúčastněným :dance:
Jen mě to tak napadlo. Do teď jsem dávala dcerku na bok, je jí skoro půl roku, ale ona začla chtít na záda a spí tak ráno ne do 7, ale budí se až po 8 :lol:
Jo a já třeba zavinuju a do prázdného místa v košíku dávám polštářek, protože ona se ráda točí na břicho a mám strach, aby se mi v noci neotočila…
 f.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Loffda
Extra třída :D 10832 příspěvků 11.12.09 09:08

Ahoj, nezbývá než gratulovat jak ti krásně spinká!

A jestli na boku nebo na zádech je fuk. Jenom ty boky střídej aby neměla sleženou hlavičku. Já dávám odmala na bok, na zádech děsně hází ručičkama a budí se. Z boku se mi pro změnu zase přetočí na záda, takže v noci vracím na bok a to tak 3×, takže spaní zatím nic moc

Kakika
Extra třída :D 14878 příspěvků 11.12.09 09:31

Já nejspíš budu za špatnou matku, ale Lukáše jsem ze začátku nechávala spát na břiše. Na zádech i na boku (i zavinutý) se mi nejdéle do půl hodiny budil, na břiše spal i 2 hodiny. Ale měla jsem zadek stažený, aby nebyl průser. Spadl mi obrovský kámen ze srdce, když si po měsíci usmyslel, že se lépe spí na zádech. Teď ho většinou ukládám na bok a když k němu vstávám, tak ho občas najdu na zádech, občas na břiše, občas i na druhém boku. Začíná se sám točit, jak mu je to pohodlné, takže teď už to neovlivním.

Simisek
Povídálka 22 příspěvků 11.12.09 09:42

Dcera usínala cca do 2měsíců v zavinovače lehce na bok - podložila jsem zavinovačku srolovanou dekou, když usnula tvrdě, dala jsem jí deku pryč a spala na zádech, ale nikdy takhle neusla.
Pak spala pod peřinkou, většinou usnula na pravým boku a v průběhu noci se překulila na bříško a ve stejné poloze spala v postatě až tak do 1,5let. Teď usíná na zádech.

levi
Závislačka 3311 příspěvků 11.12.09 09:44

taky nejsem žádná vzorná matka. Štěpánka ukládám na záda, ale on se točí jak chce, někdy spí na boku, jindy na břiše, občas na zádech. Nechávám ho tak jak se mu to líbí. Když jsem se ho snažila otočit, tak se vždycky vzbudil a mohla jsem uspávat znova.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 11.12.09 09:49

Když byl lukášek malej,tak spal asi do 3 měsíců na boku v zavinovačce.Pak začal spát na zádech ve spacím pytly.No a v těchto měsících ,usíná na boku sám se přetočí a pak spí na břichu.Měly jsme s ním boj asi 14 dnů,protože jsem nechtěla aby spal na břichu,bála jsem se,ale on se tam neustále točil a já ho pořád obracela na záda v noci,takže jsme se vůbec nikdo nevyspal za noc byl vzhůru i 6krát.Ptala jsem se mudr n to ,tak řekla ž ho mám nechat,riziko že by se něco stalo už je menší,ale je.Tak první 3 dny jsem z toho byla nervní a teď už je to dobrý.Např.včera šel spát v 22 hod a vzbudil se právě teď. :-D

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 11.12.09 09:52

Tak moje malá spinká v spacím pytli, vždycky ji dávám na bok, ale většinou ji najdu ležet na zádech. Boky střídáme ať nemá přeleželou hlavičku. Jinak u nás nic zvláštního. Ale je to spíš zádař než bokař, vždy se mi otočí. Ale já se ji snažím pokládat tak, jak mě to učili v porodnici. :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 11.12.09 09:52

Ahoj.V porodni­ci,kde jsem rodila dávali narozené děti na bok na nakloněnou rovinu,většinou v zavinovačce.Ale vysvětlili,že je to k vůli blinkání plodové vody,které může být do 48 hodin po porodu.

Doma jsem pak děti nechávala spát na zádech nebo na boku,podepřené klínem - aby se nepřekulily na bříško.

Adámek se narodil v horkém létě,zavinovačku nechtěl.Asi ve 4 měsících se začal sám otáčet a někdy jsem ho na bříšku našla.Ale na radu doktorky jsem ho otáčela zpět na záda.

Emča zavinovačku milovala,spala v ní nejprve pořád a v noci snad do půl roku.Spala většinou na zádech.Když jsem ji našla později na bříšku,otáčela jsem ji do té doby,než ji to začalo budit.

Adámek byl nespavé mimi a Emička od příchodu z porodnice spinkala celou noc.Myslím,že poloha při spánku na to neměla moc vliv.

Nevím,jestli svů dotaz myslíš jen pro srovnání nebo ve vztahu k nebezpečí SIDS.
Za sebe můžu říct,že jsem úzkostlivá a SIDS jsem se vždy bála.V postýlce jsme měli a ještě máme monitor,dodržovala jsem všechna doporučená opatření.Poučili nás i v porodnici.Jsou různé výzkumy.Některé říkají,že jde dítě při včasné resuscitaci zachránit,jiné výzkumy zase říkají,že ne.Protože mozek už nedá příkaz k dýchání.V po­rodnici nám paní doktorka na přednášce řekla,že je to vzácný syndrom,pár případů za rok se vyskytuje a bohužel,přiklání se k té druhé variantě.Monitory prý pomůžou jen nedonošeným dětem nebo dětem,které přestanou dýchat z jiné příčiny.
To jen tak na okraj.Kdybych měla mluvit sama za sebe,nevím,čemu věřím.Nikdo neví.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 11.12.09 09:53

Ještě jsem zapomněla napsat,že Emička od narození spala a i teď spí podložená polštářem pod matrací.Měla silný reflux a blinkala.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 11.12.09 10:19

tak mi od mala břicho nesnášíme takže spí zásadně na zádech, asi do 4 měsíců zavinutá teď už ve spacím pytli a přikrytá dečkou a v noci maximálně cestuje po postýlce ale zásadně na zádech. Bok u nás taky nikdy neuspěl.

Kakiko byla bychv klidu některá mimča bříško milují, kamarádky syn takhle spal od narození a je v pohodě.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 11.12.09 10:32

Takjá dávám malýho do postýlky na zádech a odmalička, respektive od doby, kdy jsme opustili brány nemocnice ho nechávám volně ať si leží jak chce. Hlavičku si polohoval sám a má jí pěknou. Teď už se dokáže překulit na bříško a bylo mi řečeno, že v momentě, kdy to dítě je schopný se samo otočit, tak už pro něj spaní na břiše není nebezpečný.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 11.12.09 10:32

Ahojky, my jsme ukládali v zavinovačce i bez, vždy na zádíčka nebo spíš trochu na bok. Hodně jsem se taky bála všeho možného, tak jsem se držela doporučení nedávat na břicho (zadušení, nemožnost průchodu případných zvratků apod.). Dávala jsem ji spíš trošku na bok (podložila třeba polštářkem), kdyby ublinkávala, aby to mohlo jít ven. Největší strach jsem měla ze slehlé hlavy - mám několik známých, jejichž děti mají hlavičku sleželou hodně a u některých se to nespravilo ani v pozdějším věku. Slehlina vzadu se časem zakryje vlásky (i když znám minimálně dvě děti s totálně placatými hlavami, kterým vlásky nepomohly), ale jedné holčině od známé je už 17 a slehlost jí způsobila, že má deformovaný i obličej. V jedné poradně jsem viděla maminku s dítětem, které mělo hlavu opravdu hrozně šišatou - každé oko jinde a bylo to jen sležením - takže po těchto zkušenostech a po neustálých připomínkách mojí mámy, která pořád chodila, prohlížela malou a říkala „Už se jí to tady trochu slehá“, jsem byla šílená a dávala malou při každém spaní na druhý bok. Předchozí generace právě kvůli slehlé hlavičce dávala miminka na bříško - jenže to se teď kvůli náhlému úmrtí nedoporučuje.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 11.12.09 10:34

Od narození jsem dávála samozřejmě na bok, ale ve 14 ti dnech dostala dečku a musela se placatit na zádech. :-( Sice jí po měsíci sundali, ale už se na bok nevrátila. Nechtěla tam být ani za nic. Nyní je ve spacím pytli a většinu noci prospí na zádech a jen vrtí hlavičkou. usíná trochu na boku směrém k mé ruce, za kterou jí asi 10 min držím. Ale pokud usne na boku a nepřekulí se na záda tak jsem vypozorovala, že nespí tak dlouho jako když je na zádech.
Jinak je v overálku, spacím pytly a přes lehká deka. :mavam:

fanča
Kecalka 249 příspěvků 11.12.09 10:48

Nouky - to se nedivím, že máš strach, když vidíš kolem tolik šišatejch hlav 8-o
Já od narození strany střídala pravidelně - jenen den levá, druhej pravá.
Já si přávě říkala, kdybych ji nechala nezavinutou, aby se ňák blbě neotočila na to břicho :think: Ale vidím, že ostatní to zvládaj v poho :lol:
No ale zas pro malou to břicho není odpočinková poloha, ač přes den ji preferuje, tak třeba se tam spící ani nepohrabe…
 f.

Rose-k 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.09 12:33

Ahojky,
tak naše malá spala od porodnice zásadně na zádech,jakmile jsem jí dala na bok,kňourala tak dlouho dokud jsem jí já nebo sama nedala na záda,teď cca od 6měsíců,se točí sama jak chce,už i někdy na jednom nebo druhým boku,bříšku,zádech :-)
No a do zavinovačky jsem jí dávala asi jen měsíc,malá byla obřík takže z rychlozavinovačky se vykopávala,a klasická taky nic moc,tak má jen peřinku a dobrý :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >