Ledvinová pánvička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lussy26
Nováček 8 příspěvků 06.12.09 19:48
Ledvinová pánvička

Ahoj moc vás všechny zdravím, jsem tu nová a chtěla bych se vás zeptat?mému 2,5 měsíčnímu synovi byla zjištěna zvětšená levá ledvinová pánvička na 16,5 mm?nyní je pozván na podrobnější vyšetření kontrasní látkou?máte s tím prosím některá zkušenost co to obnáší a jaké jsou další postupy?děkuji moc

Reakce:
farska
Vesmírná mluvilka 30285 příspěvků 06.12.09 21:10

Ahoj,jdete na TZV.MIKČNÍ VYŠETŘENÍ????(mcug)
V rentgenu bude čurat kontrastni latku-je to ono??

Lussy26
Nováček 8 příspěvků 06.12.09 21:44

ahoj jo to je přesně ono,je to tak hrozný vyšetření jak o něm všichni mluví?a co se děje potom?vy už to máte za sebou?

farska
Vesmírná mluvilka 30285 příspěvků 06.12.09 21:55

Tak prostredni dcerka na tom byla dostkrat,neni to prijemne,nicmene-u takhle malych deti je to uuplne nejlepsi!!!
Zrejme mu vstriknou do zadecku oblbovaci latku,aby byl spavejsi…
Pak na rentgenovem stole se cevkou zavede do mocoveho mechyre kontrastni latka(u teto procedury ditko nesmi plakat,nebot tu latku vytlaci ven,ja hodnerat kojila primo tam,at se dcerka uklidni,i kdyz jde to tezko,to si asi umis predstavit…)a pak se jen chvili pocka,az ji zacne detatko curat,byva to skoro okamzite…A u toho se snimkuje,kam ta moc(kontrastni latka ) tece-hlavni je,zda se NEVRACI ZPATKY DO LEDVIN,kde by ji infikovala,TOMU SE RIKA REFLUX a to mame my…
U vas to zrejme chteji delat jen jako prevenci refluxu,coz mi prijde(pokud nemate gen,zatez v rodinee tohoto typu)jako naprosto predcasne!
Ale Mudri jsou holt Mudri…

Tak snad jsem Ti poskytla ty informace,po kterych patras.....Pokud ne,ptej se dal :wink:

Lussy26
Nováček 8 příspěvků 06.12.09 22:26

aha tak jsi mě alespoň trošku uklidnila,a kolik bylo tvojí malé když jí na to přišli?a co s tím teda dál dělají,když zjistí že to opravdu ten reflux je?musí na nějakou operaci o které mluvila naše doktorka nebo jak to je?promiň že se takhle blbě ptám,ale opravdu mám o malého hrozný strach?

farska
Vesmírná mluvilka 30285 příspěvků 06.12.09 23:15

To ja vazne netusim,proc Te taK plasi,pokud nemel maly zadny zanet ledvin apod???

Ma dcera mela poprve ve trech mesicich desny zanet ledvin.do roka jeste petkrat…
Po druhem zanetu ji prave delali ono vysetreni,tady v Olomouci-zjuistili VUR(reflux) 3.az 4.stupne,paty je nejhorsi,ten s eoperovat MUSI.....Nam dali JEN ATB,brala je pres dva roky,udrzovaci davku…Po kontrolach bylo zjisteno,ze uz se stav zlepsuje,coz je bezne,jak dite roste,takze atb vysazeny a od tri let MUZE I DO BAZENU A S NEKYM Z NAS SE KOUPAT… :mrgreen: :mrgreen:

Lussy26
Nováček 8 příspěvků 06.12.09 23:52

no my jdeme ve středu na to vyšetření,zjistili to u malýho hned po porodu a od tý doby to sledují,tak uvidíme jak dopadneme,snad to spraví taky nějaký léky a bude to ok!ale doktorka právě říkala že mu ta pánvička roste hrozně rychle tak už jen z toho důvodu bych se ty operace obávala!

farska
Vesmírná mluvilka 30285 příspěvků 07.12.09 00:11

AHA,

ta panvicka,pokud je zvetsena,je zrejme nasledkem toho,ze by se moc tlacila tam,kam NEMELA-timto smerem se zrejme ubira uvazovani Mudru…

Tak to mne zajima,jak dopadnete-BUDU DRZET PALEC!!!!!! :pankac:

Lussy26
Nováček 8 příspěvků 07.12.09 10:35

jo jo děkujeme já se ve středu ozvu pa

h.sona
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 07.12.09 11:14

ahoj Lussy :wink:
můj nejstarší syn se narodil taky se zvětšenou ledvinou, při vyšetření MCUG mu zjistili, že má zdvojenou ledvinnou pánvičku se dvěma vývody, z nichž jeden byl nějak pokroucený a v ledvině se mu městnala moč, jak nemohla odtékat, proto to zvětšení ledviny… nakonec ho ve 4 měsících operovali, vývod z pánvičky zvětšili a musím to zaklepat, jsme bez problémů, synovi je už 11 a je zdravý, jen nás kontrolují na urologické chirurgii a nefrologii,ale už tak po třech letech, předtím to bylo samozřejmě častější.
Taky moc držím palečky, ať vám vyšetření dopadne co možná nejlépe :kytka:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15328 příspěvků 07.12.09 11:38

já jsem taky VUR, v dětství jsem prodělala operaci zvětšení močovodu (byl mi necelý rok), pak jsem dost často docházela na urologii na kontroly (asi do 10ti let). Teď jen v rámci preventivní prohlídky u mudra odevzdám moč na rozbor. Za celý život jsem neměla žádné problémy, jen jednou zánět močáku (za to si můžu sama z nastydnutí na vandru). Takže to chce hlavně klid, nech si přesně vysvětlit, co přesně klukovi najdou a jak to budou chtít řešit. Držím palečky, ať dopadnete co nejlépe a půjde to vyřešit třeba jen léky. :kytka:

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 08.12.09 08:17

Ahoj,

Linda prodělala v 5 týdnech zánět močových cest
( bude k tomu víc inklinovat, má zvětšenou jednu ledvinovou pánvičku, nevím kolik ) a 14 dní po vyléčení jí dělali rentgen ledvin, to samé, co popisuje farska, jen s tím rozdílem, že jí teda žádnou oblbovačku nedávaly ( nemocnice ke Ke Karlovu ), jen jí napojili cévku a vstříkli tu tekutinu, aby zkontrolovaly, jestli nemá reflux (nemá), dál jsme sledovaný na nefrologii, kam chodíme 1× za půl roku.

Lussy26
Nováček 8 příspěvků 08.12.09 22:04

ahoj prosím tě a jedná se o nějakou závažnou operaci nebo jde pouze o nějaký menší chirurgický zákrok?

h.sona
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 09.12.09 13:57

Lussy jestli to byla otázka na mě, ohledně té operace, tak si pamatuju spíš jen to, že to trvalo asi 2 hodiny, ale to je určitě případ od případu, pak měl syn vývod z ledviny, asi týden, to jsme byli v nemocnici, pak mu to vytáhli a šli jsme domů…před operací jsme tam byli asi tři dny kvůli předoperačním vyšetřením…já byla samozřejmě strašně vynervovaná, ale dr. se tvářil profesionálně a všechno nám vysvětlil a uklidňoval nás, že tohle dělá běžně :wink: malýmu vlastně upravovali ten špatný vývod, aby se tam neměstnala ta moč, takže říkal, že to byla něco jako plastika, ale vevnitř :wink: kdybys ještě potřebovala jiné info, klidně písni sem nebo SZ, můžu pohledat v papírech :wink:

Váš příspěvek
Reklama