Kam se stromečkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Matagabik
Povídálka 30 příspěvků 05.12.09 21:27
Kam se stromečkem

Ahoj holky, právě doma řešíme, co letos udělat s vánočním stromečkem. Naše mimi totiž v sedmi měsících leze jako drak, všude si stoupá, všechno se snaží stahovat dolů, je to prostě všetečka. U staršího jsem to nemusela řešit, ten pod stromečkem ještě nelezl a pod druhým už měl trochu rozumu. Teď mám strašný strach, aby si malý stromek na sebe nestrhl, nebo jinak neublížil. Myslela jsem, že ho dáme na nějaký malý stolek z Ikey, ale dnes jsem zkoušela, jak vysoko dosáhne a klidně si stáhne věci z opěradla židle - takže nic. Jak to řešíte vy?

Reakce:
Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 05.12.09 21:31

Ahoj, tak mi budeme mít stromeček umělej na stole v obýváku a příští rok už budou klasický Vánoce se stromkem živým a na zemi. :pankac:

Prosinčátko
Závislačka 4122 příspěvků 05.12.09 21:48

My máme ohrádku :wink: Takže místo dcery v ní bude během svátků stromeček!

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 05.12.09 21:56

Tak já loni touhle dobou zakládala podobnou diskusi :)
Malá měla na Vánoce 10 měsíců, lezla všude a blýskavé věci byly přesně to pravé. Holky tady mi radily vše možné od přivázání stromku k čemukoliv až po mini stromeček na skříni.
Nakonec jsme měli standartně jedličku 190cm vysokou. Přítel akorát do rohu (máme stromek v rohu pokoje) navrtal kovový očko a za to jsme stromek přivázali. Jako 100% jištění to nebylo, ale aspoň něco. Nakonec se malá o stromek ani moc nezajímala - když se párkrát popíchala o jehličí,tak už na něj nesahala. Horší to bylo s ozdobama. Máme klasický skleněný,takže jsem musela dokoupit ještě nějaký plastový,ty jsem navěsila do spodních pater stromečku a ona si je sundavala a hrála s nima. Nakonec jsme Vánoce přežili všichni ve zdraví - včetně stromku a ozdob :palec:

Matagabik
Povídálka 30 příspěvků 05.12.09 22:32

Skleněné ozdoby už jsem vzdala dávno :lol:
Od té doby, co máme děti jsem všechno vyměnila za hodně barevné dřevěné figurky, malované perníčky, prostě všechno, co se jim líbí a nemůžou si tím ublížit. Kamarádka dokonce jednou udělala celý stomeček z malinkatých plyšáků - myslím že srdíčka, sněhuláčci a sobíci a bylo to taky moc pěkný. Asi by nebyl marný napevno zakotvený plyšový stromeček :palec:

Baboo.b
Závislačka 4920 příspěvků 05.12.09 22:38

ahoj řeším to samé, … nejspíš to risknu s živým na zemi a velkou obezřetností a háček jako jistota mi příjde taky fajn nápad. Synek ještě neleze,zatím se pomalu plazí, tak uvidíme jak své dovednosti vylepší. určo to chce fakt dobrý stojan! Možná ho obestavím pěnovými puzzlemi? :think: :lol:

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 06.12.09 07:13

Před pár lety mě zaujal v jedné rastauraci vánoční stromek zavěšený u stropu. Asi třičtvrtěmetrový, zavěšený za kmínek, tzn. „hlavou dolů“ a klasicky ozdobený. Docela netradiční, ale vypadalo to hezky, ušetří místo a miminka na něj nemohou… :-)

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 06.12.09 07:20

Tak já letos uvažovala o větším živém stromku, ale když jsem všechno pormyslela… od spadlého stromu po sem tam spadlé jehličí,které by malá určitě ráda ochutnala… Letos budeme mít malý umělý stromek na skříňce, i tak na něj bude koukat s úžsem.
Je fakt, že mě malá ještě nestojí, jen se plazí, ale i tak, pokud by začala nááhodou stát a nááhodou by ho schodila, tak takový stromek váží 00 nic a ozdoby mám nerozbitné. Příští rok už budeme mít určitě velkou jedličku.

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 06.12.09 08:14

Na první Vánoce jsme měli jen ozdobenou vázu s borovými větvemi, protože jsme se čerstvě nastěhovali do nového.
To byly Jakubovi 3M a na druhé Vánoce už byl normálně živý stromek, nijak jsme ho neupevňovali, jen byl ve stojánku, v rohu u pohovky. Měli jsme borovičku, ta docela píchala, takže si párkrát šáhnul a šel od něho. Jedou ho na sebe strhl, ale nic se nestalo, stromek nebyl nijak velký, a ozdoby mám háčkované, svíčky nedáváme,ani prskavky.
A letos už se oba těšíme jak budeme zdobit stromek společně:-))

levi
Závislačka 3317 příspěvků 06.12.09 10:13

U nás se přesouvá ohrádka, která je normálně před krbem, aby se děti nepopálily, o pár metrů dál před stromeček.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.12.09 10:28

Anežka měla na první Vánoce taky asi 7 měsíců, ale ještě se moc sama nepohybovala, takže stromek byl normálně na zemi (máme umělý a tenkrát nerozbitné ozdoby - hlavně mašličky ze stuh). Na druhé i třetí Vánoce jsme stromek měli na vyšší komodě (výška komody cca metr a komoda stála vedle vysoké knihovny, takže stromeček tam byl jakoby v rohu). Letos zase spíš řeším, jestli na stromeček pořídíme čokoládové ozdoby (figurky), ale spíš ne, protože Anežka sní každou čokoládu, ke které se dostane, takže bychom to asi neuhlídali. Ale budemem mít perníkové ozdoby, tak doufám, že ty vydrží aspoň do Tří králů :wink: .

Když jsme byli malí my (já a moji sourozenci), tak prý stromeček byl v ohrádce).

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 06.12.09 17:23

Tak moji známí to řeší tak, že spodní větve nezdobí rozbitnýma věcma a stromek za vrch přivazují ke stropu,mají tam udělané očko.

rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 06.12.09 22:48

U nás to vycházelo na Vánoce skvělě, na první bylo malý 5měsíců tak jsme to moc neřešili a pořídili si pořádnej strom. Na ty druhé to bylo horší.Umělěj stromeček jsme zamítli(ten nevoní) tak jsme pořídili živej smrček-pěkně píchá a umělý koule a slaměný ozdoby. A hlavně jsme koupili pořádně velkej,těžkej keramickej stojan na stromeček a naplniliho až pookraj vodou. Mi sami jsme měli co dělat aby jsme se stromkem hnuli, natož pak prcek aby ho převrátil.Pojistka může být i to očko na zdi

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 07.12.09 14:23

Ha u nás nebude stromeček žádný, páč ho není ve 2+1 kam dát aby ho malej nesežral, nerozcupoval a blejskavý věci jsou tááák super do papuli, ha máme vše skleněné, takže bude stromek u babičky o 200 m dál :-P

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >