Probiotikum - poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sathine
Nováček 3 příspěvky 14.05.19 20:11
Probiotikum - poraďte prosím

Ahoj,
malý bude mít příští pondělí 3 měsíce (i když počítáme vždy 16 dní navíc, o které se dříve narodil). Jelikož manžel jako miminko na koliky a prdíky trpěl taky, malý je to samé. V týdnu jsme mu dali Biopron a začali dávat Espumisan, ten jsme vyměnili za Sab simplex, ten za Baby Calm, až jsme se opět vrátili k SS. Během těch tří měsíců už konečně přestal tlačit, hekat, funět a propínat se do luku. Ale pořád hodně plakal a jestli jsme od něho za celou tu dobu slyšeli nějaké samovolné prdění, tak to bylo velice výjimečně. Jinak před každým kojením cvičíme nožkama a mažeme pupíkem Poslední dobou ho také hodně nosím v šátku.
Každopádně na začátku dubna jsme zkusili probiotika změnit a dali jsme Biogaia. Zhruba po týdnu se nám zdálo, že se to zlepšilo, ale nastoupily naprosto tekuté stolice, i když pořád se správnou barvou. Tohle pak bylo každý den, většinou ráno. Většinou byla rána do plíny bez nějaké větší námahy, prdíky a přetečená plína. Mimo to většinou přišla dvě hodiny po kojení krize, kdy se začal hemžit, ale prděl. Jenže se nám začalo zdát, že až tak úplně to perfektní není a když celý den nekadí, tak pak více blinká (vodu se sraženým mlékem) a když pak po necelém měsíci užívání celý den prokřičel a uklidnil se, až se na břiše zase “vys*al” z podoby, tak jsme se rozhodli Biogaiu vysadit. Korunu tomu pak dala minulý týden kontrola u doktorky (Biogaiu ani žádné další probiotikum jsme nedávali týden), kde za 2 týdny přibral jen 100 g, (přitom po týdnu takového kadění měl za 10 dní nahoře 400 g), přidala jsem tedy kojení, ať má malý min. 7× denně, což většinou odpoledne a večer znamená po 2 hodinách a za 5 dnů přibral 200 g. Od té doby se nám zdá, že se to pomalu zhoršuje a teď dva dny je křik po každém kojení (semtam nějaké malé prdíky do plíny jdou). Dáváme ještě Sab simplex, ale uvažujeme, že ho zkusíme taky vysadit, když neprdí ani díky němu. Podle doktorky, pokud se to nebude lepšit, máme dát probiotika znovu, ale ne Biogaia. Zkusily byste nějaké jiné? A jaké? Připadně vrátily byste se zase k Biogaie? Problém ale je, že kadění jednou za den ve formě tekutého hovínka je pořád, nevypadá, že by se to nějak lepšilo.
P. S. Přidávám i fotky plínky. Ta s větším množství vody je po týdnu užíváni Biogaie, poslední dobou to už tak tekuté nebylo).

edit adminom - zmazané fotky

Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 14.05.19 20:15

To snad ne toto :roll:

pannda
Kelišová 6887 příspěvků 32 inzerátů 14.05.19 20:22

Jakákoliv probiotika jsou dobrá, prostě prospěšne bakterie… značka neznacka… Stolice zřejmě taky v poho, mimochodem, :roll: :roll: odporné fotky, smaž to!!!

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 14.05.19 20:26

Chápu, že žijete jen stolicí svého mimina, ale nepřeháněj to.

Tarjei
Závislačka 4791 příspěvků 14.05.19 20:26

Jak se jako da pridat kojení? Kojit se ma dle potreby, ne?

Aduš8
Závislačka 4458 příspěvků 14.05.19 20:47

Tak mně takhle střídat všechny možné kapky, tak se z toho po.seru taky, s prominutím. Pokud je stolice jednou denně, není to průjem, prostě je tekutá. Dejte tomu ještě čas a necpěte do něj páté přes deváté.

Martina712
Kecalka 232 příspěvků 2 inzeráty 14.05.19 20:49

Ja netvrdim, ze je to nejak krasny pohled, ale pohorsovat se na maminkovskem webu nad fotkama pliny je docela trapny, ne?

MáškaMarie33
Kecalka 295 příspěvků 14.05.19 21:09

A nahříváte bříško?

Denina01
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 14.05.19 21:10

Nasadila bych jedny kapky a u těch vydržela. Taková nálož v plíně je asi normální, obě dcery je měly. Po čtvrtém měsíci koliky přestaly s kapkama i bez kapek, myslím, že je nutné prostě určitou dobu vydržet, než koliky přestanou a střeva se upraví. Max ulevovat nahříváním bříška, cvičením, v případě velkého řevu klidně rektální rourkou, ale kapky bych takto zběsile neměnila. Jo a kojila bych podle potřeby, necpala bych prso za každou cenu, ať nemá bolebřuchy ještě z přecpání a nebo neblinká ;)

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 14.05.19 21:19

Též se přikláním k tomu, abyste často nestřídala probiotika. U dcery jsem měla BioGaiu a kapičky BabyCalm, u syna vysypávací laktobacily od Swissu a kapičky Espumisan (byl ale plně na UM).

hospodki
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 14.05.19 21:25

Když měl prdy, tak dostal nahraty polštářek z dm na břicho a kroužila jsem po směru hodinových ručiček. To pomáhá uvolňovat střeva. A probiotika jsem davala maxika. Kapky přímo od Dr Max. Na noc pár kapek esmupisanu… Ale je fakt, že zas tak často na to netrpěl… A pohoršování nad plinou… Stačí zevrubný popis, ty fotky jsou fakt přes čáru… Když by se někdo ptal na šití po porodu, tak sem taky nenacpe hned fotku. Byť je to ho.no, tak není třeba to přehánět

Caboverde
Kecalka 327 příspěvků 14.05.19 21:28
@Martina712 píše:
Ja netvrdim, ze je to nejak krasny pohled, ale pohorsovat se na maminkovskem webu nad fotkama pliny je docela trapny, ne?
:palec:
Ou
Kelišová 7366 příspěvků 14.05.19 22:05

Fakt máte pocit, že je nezbytné dávat na internet fotky sr_aček?

Pokud některá probiotika dítěti nesedí, musíte zkusit jiná. Ptejte se na to v lékárně a proboha -nenoste tam posra-né plenky. Ani jejich fotky.

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.05.19 22:27

Pokud protejka plina, možná by to chtělo spíš změnit pliny. Kapky na prdiky jsem používala jen občas. Když se mi zdalo, že měl po nich syn moc ridkou stolici, tak jsem příště trochu snížila množství a pomohlo to. Fotky dej pryč, fakt mi stačí, že se musím dívat do plinek svýho děcka, nepotřebuji okukovat ještě cizí pliny.

llida
Kecalka 400 příspěvků 15.05.19 06:37

Ja si porad myslim, ze pokud clovek koji, tak musi takhle male mimco mit floru ve strevech zdravou, vzdyt se jeste nesetkalo pomalu se svetem… pokud trpi na prdiky a koliky res upravou vlastni stravy a nedavat nejaka dodatecna probiotika, kapky atd… ja nemohla jist hodne veci, ale kdyz jsem se hlidala, dite bylo bez prdiku i kolik :) a podle me ta srajda je z probiotik, proste jsi do strev zanesla jine bakterie, sice v dobre vire ale prcek se s nimi asi proste nemuze srovnat :nevim: a priste misto fotek staci popis, vsichni si to umime predstavit…

Váš příspěvek
Reklama