U prsa pláče - mám málo mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1Marlenka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.19 20:03
U prsa pláče. Mám máloo mléka?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá nebo neměl podobný problém.
Mám 3 týdny starého chlapečka. V porodnici jsem ho neměla u sebe kvůli mým zdravotním problémům. Měl i žloutenku, takže byl spavý a nechtěl se ani přisát. Den před propuštěním se přisál, ale nic nepřibíral, takže jsme odcházeli s UM. Porodní váha byla 3530g a odcházeli jsme s 3350g. Syn stále nemá porodní váhu.
Pediatrička říkala kojit a následně dokrmit. Nyní malý váží 3490g. Když si zmáčknu prsa, tak se mi vytvoří kapky mléka a někdy i mléko stříká, ale odsávačkou neodsaji nic. Laktační poradkyně radila, abych zahodila UM a jen kojila kojila. Ale já mám hrozný strach, že syn bude hubnout. Po kojení nikdy nic nepřibere a když je moc hladový, tak u prsa pláče a odtahuje se. Dokrm dáváme lahvičkou, ale mám objednaný suplementor. Jsem z toho zoufalá, kojit moc chci, ješte k tomu když vidím, že mlícko teče, ale asi je ho málo:( piju kojící čaje, caro, zkousela jsem homeopatika, furt malého přikládám. Už fakt nevím. Ještě mě napadlo zkusit benedikt lekařský a pískavici, ale nevím, jestli to zabere:(
Děkuji za jakoukoli zkušenost a radu.:(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8622 příspěvků 14.05.19 20:07

@1Marlenka goats rue od Motherlove nebo moremilk

janablizkova
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.05.19 20:13

Mrkni se na tyto stránky já jsem hodně jedla zahuštěné polévky. Je také důležité hodně pít.
/www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/potraviny-pro-tvorbu-materskeho-mleka-co-jist/
 www.idnes.cz/…0_zdravi_pet

pannda
Kelišová 6887 příspěvků 32 inzerátů 14.05.19 20:16

Mléka máš dost dle popisu…ale nejsi v pohodě, že strachu že se kojení nezdaří…proto se třeba i špatně spouští…hod se do pohody, nejvíc se mléko tvoří odpočinkem, spánkem, na to máš další etapu šestinedělí. A polévky!!! Dostatek tekutin…a nedělej si hlavu, nakonec, dej chvíli na odrihnuti a zkus znovu nabídnout. Koj i častěji, co 2hod..
Pokud pláče, možná se mléko spatně spouští, zkus zahřát prsa, rozmasirovat

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 3853 příspěvků 14.05.19 20:16

A jak často kojíš? Když píšeš, že když je moc hladový tak pláče a prso nechce. Já bych mu to prso dávala co nejčastěji klidně po dvou hodinách. A toho UM dát trošku méně, aby chtěl prso. Prso můžeš předtím než budeš kojit roztahat odsávačkou, aby mu to hned teklo a ono když je troška mlíčka na bradavce tak se chytne rychleji.

Lentilie1
Nováček 10 příspěvků 14.05.19 20:19

@1Marlenka A jaka homeopatika jsi zkousela? Mne pomohly na tvorbu mleka homeopatika Ricinus communis 5 ch. Z porodnice jsem take odchazela s prikrmem, ale tyden potom, co jsem je zacala brat, jsem uz jenom kojila. Syn dokonce pribral za 10 dni 700 gramu 8o

Tarjei
Závislačka 4791 příspěvků 14.05.19 20:21

Rve ptz ma prdy, tak se krouti u kojeni. Ty se hlavně zrelaxuj, adrenalin blokuje vylucovani oxytocinu.

1Marlenka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.19 20:28

@anavi13 mám ho u prsa skoro furt. Někdy i po 10minutách. Dokrm nedávám po každém kojení. Opravdu se snažím ho mít u prsa furt.:(

1Marlenka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.19 20:31

@pannda dělám si furt slepičí vývar. Asi je to i tím stresem. Kdyby přibral po kojení aspon 30g, abych viděla, že se to někam posouvá. Nechci nějak přehnaně vážit, ale nechci aby hubnul. Je to taková žížalka.:(

1Marlenka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.19 20:32

@Lentilie1 také ricinus. Neviděla jsem na sobě, že by mi to pomohlo:(

1Marlenka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.19 20:34

@Tarjei snažím se být v klidu. Ale všichni říkají „zahoď dokrm a jen koj“. Ale to pak jsem víc ve stresu, když malý furt pláče. Po dokrmu, ikdyž menší dávce, je spokojeny:(

Tarjei
Závislačka 4791 příspěvků 14.05.19 20:37

@1Marlenka nojo, to ma bez prace, nemusi tolik tahat…tak se mu to líbí…ja vim ze jses vynervena, zkus kdyz si ho prikladas, myslet na to ze jsi na nejakym pěkným místě..v lese, na plazi..kde to mas rada.

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 3853 příspěvků 14.05.19 20:37

@1Marlenka tam fakt zkusit ty homeopatika co píšou holky. Bohužel nemám zkušenost :nevim: my šli domů s příkrmem a hned jak se utvořilo mléko jsem začla plně kojit. Kojení je prostě boj, hlavně se netrap, kdyžtak bude holt na UM, svět se nezboří a horší máma nebudeš.

Zato teda my bojujeme teď. Má tři a půl měsíce. Občas začne brečet přes den jen uvidí bradavku - myslím, že mu rostou zuby- ten pláč je pak prakticky neutišitelý. V šestinedělí mi v noci spal krásně až na růstové spruty. A teď se už 14 budí hrozně často hlavně po půlnoci po hodině třeba. Občas oblbnu dudlíkem, jinak musím dát prso jinak by začal plakat. Nevím jestli to může být zuby a nebo mým vyčerpáním. Plus od včera mám antibiotika na zánět dělohy :nevim: už pomalu taky uvažuji nad UM :nevim:

bobda
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 14.05.19 20:45

@1Marlenka
Moje malá se odtahovala a plakala, protože ji vadila příliš nalita prsa takže přišla sestřička doslova ji narvala bradavku do pusy a pak mi ručně mackala prsa zezhora dolů, aby mléko se pořádně uvolnovalo a lépe teklo. Vypadalo to hrozivě ale opravdu to pomohlo. Nebo zkus nejdřív tu odsavacku, jak uz tu někdo psal a pak priloz. Taky si psala že nic neodsavas…me pomáhá si to prso různě primackavat a tlačit, prostě různě cvičit a postupně se mléko roztece. Hlavně se nestresuj a hodně hodně pij :palec:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 14.05.19 20:47

Ahoj, kdyz moji male byli 3 mesice casto plakala a od prsa se odtrhavala.do te doby jsme kojila normalne a pribirala jen z meho mleka. Kdykoliv se muzes stavit k pediatricce dite zvazit. Nebo muzes i v porodnici kde jsi rodila si dite prijit zvazit. Dr.me rekla ze mam zkusit odstrikat, ze pokud odstrikam min jak 50ml, nema to uz cenu…byla hladova chtela vic a me se mliko zaclo proste ztracet. Do dneska nevim, co se stalo cim to bylo. Ale nakonec s um jsme byli spokojene obe. Mala s plnym briskem a ja v pohode ze je ona v pohode

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama