Problém s antikoncepcí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Toma18
Nováček 5 příspěvků 16.04.18 15:05
Problém s antikoncepci?

Ahoj holky,
beru HA artizia už zhruba 9 let, jednou byla asi mesicni pauze, jinak beru v kuse.

Zhruba půl roku se mi děje, že většinou v druhem týdnu nebo tom třetím zacnu lehce špinit. Už dvakrát se mi stalo, že jsem opravdu slabě krvacela. Dnes se mi to stalo zase. Zacala jsem zase jak kdyby slabě krvacet, spíše do špiněni.
Volala jsem si k doktorce a ta mi řekla, ze jde o nízkohormonální prášky, ze mi asi chybí nějaký hormony, takže mám dobrat tohle plato a poslední co mám a dojít.

Stává se vám to taky někdy?
Uvažují, že to cele doberu a skoncim s branim, stejně už planujeme miminko, jen jsme chtěli ještě par měsíců počkat, co myslíte? Podle mého nemá asi cenu zbytečně začít brát a zvykat si na nové.

Reklama

Reakce:

Toma18
Nováček 5 příspěvků 16.04.18 15:07

A ještě me napadlo, ze by tyto problémy nemohly byt třeba spojeny s tim, ze antikoncepci beru většinou v 9.30,někdy ale už v 8.30 a jindy zase v 10.00, jen me to tak napadlo, doktorky jsem se už neptala.

klaryskaaa
Stálice 92 příspěvků 16.04.18 15:07

Ahojda, tohle se mi při braní antikoncepce nikdy nestávalo a to jsem také brala nízkohormonální (Dienille a to asi 8 let v kuse). Zkusila bych hledat příčinu, proč najednou špiníš, než to vyřešit tím, že ti gynekoložka vrzne jinou anti.. :nevim:

Jinak jsem NIKDY nebrala antikoncepci ve stejný čas ;)

P4ja
Závislačka 2875 příspěvků 16.04.18 15:09

@Toma18 Ahoj může se stát, že HA přestane sedět. A dá se zaměnit za jinou.

Já bych už nic nebrala. A soustředila se na miminko. Pokud nechcete ještě teď, tak se můžete chránit jinak a mezitím se porovná cyklus. I když někdo zse říká, že po vysazení je tělo víc nastartované a lépe se otěhotní. No je to na zvážení.

Janli
Závislačka 3525 příspěvků 7 inzerátů 16.04.18 15:16

Doktorka má pravdu. Tohle mi dělá každá antikoncepce, která mi nesedne. Jestli chcete dítě, tak se na to vybodni a než bede správný čas, chraňte se jinak.

Toma18
Nováček 5 příspěvků 16.04.18 15:17

Četla jsem hodně příspěvků a je to u každého jiné, někomu antikoncepce vyhovuje stále a někomu prostě ne. Já nikdy nemela problém, ale tentokrát opravdu jo. Není to sice každý měsíc, ale je to častější a taky se nejedna o úplně nějaké velké, silně krvácení nebo naopak spineni, je to podle mého stále v normě, ale i tak jsem to nikdy neměla.
Cítím, ze je asi čas dat pauzu. Asi to celé doberu a dam si spíše pauzu než otěhotněním tak na dva, tři měsíce a pak to zkusime. Stejně to planujeme a asi je jedno, zda budeme plánovat o tři měsíce dříve nebo později.

P4ja
Závislačka 2875 příspěvků 16.04.18 15:26

@Toma18 No, já když dobrala, tak jsem si říkala, že už jsem to měla udělat dávno. A to jsem žádné problémy neměla, ale cítila jsem se mnohem líp.

Jen s tím otěhotněním popřemýšlej, jestli se nezačít snažit už hned, tělo je prý víc nastartované. Ale každopádně doporučuju brát kselinu listovou a zvýšit příjem vitamínu B ještě před otěhotněním. A držím palce :kytka:

Toma18
Nováček 5 příspěvků 16.04.18 18:09

@P4ja
Moc děkuji :) a jak dlouho jsi užívala jeden druh?

P4ja
Závislačka 2875 příspěvků 16.04.18 18:15

@Toma18 Já měla jen jedny asi 12 let. Otěhotněla jsem asi za 3 měsíce po vysazení.

Toma18
Nováček 5 příspěvků 16.04.18 19:07

@P4ja
Tak to je super, uvidíme snad se poštěstí :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Ve dvou se to lépe táhne: Strážci oblečení AEG ochrání funkční prádlo i hedvábnou blůzu

Představte si, že můžete svůj jemný svetr nebo hedvábné šaty bez starostí... číst dále >

Největší módní a dětský bazar v ČR – Jarmark OnaDnes.cz se blíží

Pořiďte si něco nového na Jarmarku OnaDnes.cz, který se uskuteční 28. dubna... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Tyto ženy tampony nejedí. Cítí se sexy i s kilogramy navíc

Touha po superštíhlé postavě pronásleduje a ničí slečny, které sotva vyšly... číst dále >

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději... číst dále >

Reklama