Problém s parazity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 21:58
Problém s parazity

Době večer,
jdu si k vám pro uklidnění, radu či cokoli jiného.
Jsem bezradna, trápí me neustále nějací parazité. Nedávno jsem bojovala s vešmi, teď jsem objevila roupy.
Nechápu to a mám rozhozenou psychiku, protože se považuji za čistotneho člověka, muj muž říká, ze to s hygienou spis přeháním. A teď toto. Vsi jsem si donesla z práce, pracuji v dětském kolektivu, už jsem se jich zbavila, a teď toto.
Mám na to nějaké přípravky z lékárny, ale spis bych chtěla poradit, co změnit, jak třeba očistit organismus…
Díky za každou radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Jana525
Závislačka 4947 příspěvků 22.09.18 22:06

Chudacku, to je ten detsky kolektiv :mrgreen:
Jako prevenci proti vsim doporucuji vetyrit do vlasu trosku tea tree oleje. Na roupi, zaradit do stravy syrovy censek.

NikčaTrub
Stálice 62 příspěvků 22.09.18 22:09

vši se drží hlavně v čistých vlasech, můžu doporučit tea tree olej, dávám pár kapek do šamponu a taky mám něco v rozprašovači a stříkám dětem čepice, a2 roky máme klid.jina stěma roupama bych asi nasadila nějakou česnekovou dietku ? néé ale úplně přehnanou, at si neodděláš žlučník :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 22:10

Holky díky, připadám si, jak nějaká spindira a o to víc to řeším. Jsem z toho na prášky.

Jana525
Závislačka 4947 příspěvků 22.09.18 22:12

@NikčaTrub jo, to jsem taky slysela, ze miluji ciste vlasy :mrgreen: a opravdu, co jsem zacala detem potirat vlasy tea tree, tak uz je nikdy ze skoly nedotahli.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43461 příspěvků 22.09.18 22:22

Jsem si taky dva roky myslela, jak jsme na vši vyzráli tea tree prevencí, než mě vši přesvědčily, že je jim to ukradené a doteď jsme měli jen kliku :mrgreen:
Ale chápu, taky jsem se cítila hrozně, na hygienu doma dbáme, čistotu dodržujeme a teď takováhle radost, ale z omylu mě vyvedlo tolik lidí… Pak mi o osobních zážitcích (na vlastní hlavě) se všema vyprávěla sama učitelka ve školce a dodala něco jako - vši si donese téměř každý, jediný rozdíl mezi čistotným rodičem a špindírou je ten, že ten první to intenzivně řeší a cítí se mizerně, zatímco tomu druhému je to ukradené a považuje to za normální. Totéž dětská doktorka, když jsme se při preventivce zmínila, že jsme vši řešili, se jen stroze zeptala - a roupi už byli? Tak jen že to můžete čekat, teď je jich mezi dětma taky pořád plno. Takže bych se necítila vůbec blbě, i když ti to samozřejmě nepřeju, ale dětskej kolektiv je dětskej kolektiv :? Jo, na vši je naprosto geniální kouzelný všiváček wéwéwé.bezvsi.cz.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 22.09.18 22:24

roupi nemají rádi syrový česnek, cibuli a kysané zelí :think: Z léčiv se dává Vermox, nebo je přírodní Vermofit
No a neustálá hygiena, hlavně před jídlem a pitím, ostříhat nehty, at se vajíčka nehromadí za nima
Vši likviduju směsí oleje, Alpy a tea tree oilu, nanést na vlasy, nechat tři hodiny působit (zakryté), za týden ještě znova

Sue2008
Kecalka 112 příspěvků 22.09.18 22:25

V klidu, rika se, ze neni ostuda vsi chytit, ale pestovat si je ;) proste vlasy hlidat a vsi prubezne likvidovat :pocitac: . U nas se na roupy doporucovalo kysele zeli a omezit sladke. Nevim, na kolik je to povera, ale ja jsem jako dite roupy nemela (zeli miluji do dnes) :nevim:

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 22.09.18 23:07

Zakladatelku lituju a plně chápu. Není to tvoje vina, to je prostě prostředí. Chce to pak jen bojovat s tím, když to přijde, šmitec.

Ale nemůžu si pomoct, připomnělo mi to myslím Sheldona z Teorie velkého třesku, který tam jednou řekl, že by nikdy nesáhl na děti, protože fuj, jsou plný parazitů a nemocí. :lol: Ó, pravda pravdoucí!

Kakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 22.09.18 23:10

Potvrzuji, že vši nám na nějaký tee tree olejíček kašlaly :lol: Šampon nezabil všechno (i po přetažení doby působení jsem našla v hlavě živého dospělého jedince. Dva roky mám doma kouzelný všiváček (již někdo předemnou zmiňoval) a je po starostech. Ne, že by to děcka nedotáhla, ale vyčešu všiváčkem, za týden znova (ale zpravidla za týden už nic není, jak to bere při důkladném pročesání i hnidy) a je pohoda.

Na roupy naštěstí nic poradit neumím. Klepu na dřevo, zkušenost zatím nemáme.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 23.09.18 05:50

někdo je asi na vší i náchylnější, mám známou s dvojčatama - vypadají skoro stejně, vlasy mají stejné, stejně střižené, stejná hygiena, pořád spolu, a jedna je vší prostá a druhá je měla snad třikrát za minulý rok… naše čtyři princezny (musím zaklepat) ještě vši necyhtily, ovšem je pravda, že nenávidí mytí vlasů a snaží se mu všemožně vyhnout, tak je to s těmi čistými vlasy asi pravda :mrgreen: ovšem roupy před časem měly a chytla jsem je od nich i já a to si taky nepřipadám jako čuně :nevim: jediné, co je hned a relativně spolehlivě zlikvidovalo byl vermox, a pro jistotu co nejmíŇ cukru a co nejvíc česneku, pálivých věcí a kysané zeleniny

Verun83
Echt Kelišová 8837 příspěvků 33 inzerátů 23.09.18 06:08

Na roupy jsem brala od energy annona muricata. Ale najdes toho na netu vic volne prodejneho. Tenkrat jsem vubec nevedela, kde jsem k tomu prisla. Mam 2 deti a zadne potize nemely/nemaji. Ale taky jsem se citila desne.

NikčaTrub
Stálice 62 příspěvků 23.09.18 10:43

holky a jak jsete přišli na to, že roupy máte? ze stolice ? nebo nějaké příznaky ?

Ou
Kelišová 5383 příspěvků 23.09.18 11:25

Nepotřebujete očistit organismus. Veškeré deotoxifikace jsou podvod zacílený na úzkostné osoby, co zapomněli, jak funguje biologie lidského těla.

Pokud pracujete s dětmi, tak holt občas chytnete dětské nemoci a nebo parazity. Stejně jako se kuchaři kažodu chvíli pořežou a nebo popálí. To je prostě riziko dané práce, nemá smysl z toho vyšilovat.

Respektive jo - můžete ho začít očišťovat od nezpracovaných úzkostí a nejistot. Tím jak si do krve vyléváte spoustu neurochemie vázané na úzkost a nedáváte tělu prostor to zmetabolizovat, tak tím si dost škodíte- včetně imunity.

Takže se naučite aktivně relaxovat, pravidelně se hýbejte, naučte se další strategie jak zvládat stres a techniky, jak se nenechat zaplavovat úzkostmi.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Ou
Kelišová 5383 příspěvků 23.09.18 11:28

Mimochodem roupy pomáhají s tím, aby imuinitní systém fungoval jak má a nezvrhával se do autoimunitníc chorob.

Tím neříkám, že si je máte pěstovat, ale že to fakt není taková tragédie, jak si představujete.

https://vesmir.cz/…itacich.html
https://budejovice.rozhlas.cz/…nici-7053290
https://www.ceskatelevize.cz/…11058090221/

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >