Problém s pitím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

benveniste
Nováček 1 příspěvek 31.03.03 22:43
Problém s pitím

Můj syn má 7.měsíců a stále mi odmíta čaj! Zkoušela jsem všechno možné, ale výraz v tom malém obličeji vypadá jako bych mu dávala citron. Prosím o radu!!!

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  01.04.03 14:12
Problém s pitím

Take mam chlapecka, ale jsou mu pouze 3 mesice. Ve 2 mesicich jsem musela prestat kojit a od te doby se potykam se stejnym problemem. Samotnehy caj mi take nechce pit, ale vyzkousela jsem teplou kojeneckou vodu a te obcas vypije i celou flasticku. Nebo muzete vyzkouset napoj HIPP - SPOKOJENE BRISKO do ktereho ja pridavam trochu jablecno-mrkvove stavy, protoze samotny caj mu nechutna a stava take ne, ale tuto kombinaci docela spokojene pije.

Klara

Anonymni  26.04.03 14:17
Problém s pitím

Dceři bylo 8 měsíců a odmítá cokoliv kromě kojení, takže ji musím i nadále každé tři, čtyři hodiny kojit. Teď, když začalo být teplo i častěji. Zkoušela jsem už všechno možné, vodu, tři druhy čajů od HIPPu, dětský čaj z lékárny, ředěné džusy od Hami, prostě nic, jen moje mlíko. Doktorka mi říkala, abych to nechala být, že v létě, až bude opravdu horko, že začne pít sama od sebe. Takže každý den mám něco připravené a zkouším to, ale vždy se jen zašklebí a vystrkuje jazyk ven…a začne se chechtat.

Doktorce se to řekne, ale já už bych docela ráda začala pomalu přestávat kojit, ale takhle to nejde. Moni ;-)

Barou
Povídálka 26 příspěvků 02.10.03 00:18
Problém s pitím

Asi neporadim,protoze jsi nenapsala jestli kojis,nebo ne.Pri kojeni je to obzvlast tezke prejit na neco jinsiho.Muj maly pije pjekne,jen kdyz je nemocny a to mlycko mu moc nejede.Pak zas jen moje prso.Je mu 13 mesicu a jestli pres den vipije 50ml. jinsi tekutiny je to uspech.Caje moc nechce.Redene dzusy od hippa jo.Taky to zavisy na forme podani.Dudlikove lahve ani za nic.Hrnicky s nasoskou jo,ale ty delaji moc velky neporadek po byte,takze se snazim najit ten s blokovanim,ktery by usal.A dnes se mi podaril vikon.Nasla jsem hrnek z ktereho nemusi sat.Je na principu sani z prsa.Musi to zmacknout usty,aby neco teklo.Myslim,ze se u nas neda sehnat.Mam ho z nemecka.Jinakje to znacka Towmee Tippee(easidrink).

Anonymni  17.06.04 13:04

Pani Boudove z Nemecka dekuji za potvrzeni funkce hrnku tommetippee, to jsem zrovna potrebovala.Rano dneska, to je taky vykon :-), mi prodavacka tenhle hrnek easyflow zrovna ukazovala, jenze mi pripadal jen jako dalsi blbina v rade. No ja uz zkusila nekolik hrnku a z zadneho nase mala nepochopila piti, a to uz ji byl rok, ani kdyz je vedro, tak ji nenapadlo se napit, porad jenom zada kojit, a kdyz jdeme ven, tak teda hrozne nerada kojim, to se vzdycky v aute oblozim dekama, aby proste byly videt jen deky :-), no to musi vypadat :-) a kdybych v lete mohla venku nabizet hrnek s vodou, to by se mi hrozne ulevilo. No ale k tomu tommeetippee, tak odpoledne si ho okamzite jdu koupit, protoze jsem nasla na www.tommeetippee.com jako takovy prurez, proste schema toho hrnku, kdyz se z nej pije a nepije, a musim rict, ze ten princip je primo pro nas jako delany a nechapu, ze ten vyrobce nebo spis prodejce to vice nezvyrazni ten rozdil hrnku. Fakt se vubec nedivim, ze to nase mala nechape, kdyz vsechny nekapaci hrnky jsou na principu sani, nevi, ze ma sat, a kapaci hrnek s pitkem tam to zase hrozne tece a neda se proud usmernit, to proste taky nepochopila, ze je jako na piti a ne na myti :-).

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 17.06.04 20:51

Hrnek tommeetippee máme a je jediný ze kterého pije.
Je super.
Objednat jde taky na www.rumburak.cz
máte ho doma za 5 dní po objednání.
Máme obyčejný vysoký( kolem 160,– Kč) a malý s oušky a tepelným senzorem(196.-) Mění barvu když má nápoj víc jak 38 stupňů.
Jinak taky jen kojím. A z ničeho jiného mi pít nechtěla.

Vřele doporučuji!!!

Nikol a Vendulka brzo 1 rok

Alda
Stálice 76 příspěvků 17.06.04 23:48

Tak tyhle hrnečky easyflow také můžu doporučit. Mému synovi trvalo asi dva měsíce než se naučil pít jinak než z prsa. Ani láhev moc nechtěl, dudlíka akorát ožužlával a nepil. Ty hrnečky mají výhodu, že se z nich dá vyndat pojistka a nápoj pak teče pomaličku, ale bez toho, že by miminko musela „tahat“. Tomu našemu to alespoň takhle šlo líp. Ale trvalo to fakt skoro dva měsíce. Nabídla jsem mu vodu v hrnečku po každém jídle a po několika zakuckáních mu došlo, jak vlastně pít.
Můj doktor mi doporučil kojeneckou vodu, on je hrozný odpůrce džusů a čajů…ale co člověk, to názor. Já jsem ráda, že si malý zvykl na obyčejnou vodu takhle brzo, aspoň nebude po mě chtít sladké limonády.

Takže, důležité je vytrvat, oni prostě akorát neví jak na to…ale naučí se.

Anonymni  18.06.04 10:01

Nikol, a jeste prosim napis, ty easiflow hrnky daji se nosit hozene nezabalene do pytliku jen tak v tasce? Tecou nebo netecou?

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.06.04 12:55

Ahoj všem!
Hrnečky TT easyflow, o kterých tu píšete, mají na Budějovické v obchodním centru v obchodě s děstkým zbožím Baby and Junior (ceny okolo 160 korun), také je mají v dětské pasáži v v Italské ulici. Žádný další obchod mě teď zrovna nenapadá, ale mají je i jinde. Pokud se nepletu, tak Nuk a Avent je dělají také. Dcerka měla ten od Nuku a byli jsme s ním spokojení. S tím pitím je to opravdu někdy problém. Dcerka vždycky pila čaje i džusíky, někdy v pěti měsících si sama přidržovala lahvičku a vypila toho opravdu dost. Syn, kterému je teď deset měsíců, o tom, že by si láhev podržel nechce ani slyšet (proč taky, když mu ji vždycky někdo podrží, že?), dobře vypije jen ranní a večerní mléko, jinak sem tam něčeho ucucne, ale je to bída s nouzí. Ptala jsem se naší paní doktorky, která mi řekla, že pokud má dítě v tomto věku nedostatek tekutin obyvkle trpí zácpou, což malý netrpí, tudíž jsme dospěly k závěru, že má pravděpodobně dostatek dalších tekutin v jídle a v ovoci, kterého sní dost. Já osobně si také myslím, že až budou větší horka, děcka začnou pít sama od sebe trošku víc. Mějte se krásně vy i dětičky,

Jindra + šelmičky (od Ed)

Zofik
Povídálka 37 příspěvků 18.06.04 14:50

Ahoj,

mám sedmoměsíčního Honzíka, do 6 měsíců byl kojen, asi od 5,5měsíců jsme začali dávat rýžovou kaši na večeři (ta mu chutná moc), nejprve lžičkou, potom flaškou. Současně s kaší jsem mu začala dávat šťávu z mrkve a jablka, protože ho ta kaše moc zahušťovala a měl problém s kakáním, jablko sice staví, ale mrkev zase upravuje. takže tahle kombinace nám vyřešila problém s kakáním.

Chtěla jsem mu ale začít podávat tekutiny, od té doby jsme vyzkoušeli asi 5 druhů čaje od Hippu, dětské sáčkové čaje z lékárny ale Honza je prostě odmítá…pije pouze ředěné ovocné šťávy…jinak nic:o(
za týden jedeme do Chorvatska a já mám strach, aby měl dostatek tekutin, tak vezeme balenou vodu a plno lahviček s ovocnými šťávami - myslím, že přestože je ředím, není to nejvhodnější podávat je často (kombinuju koupené s vlastně vyrobenými)…

začínáme také s hrníčkem od NUKu, zatím to je fajn hračka, tak uvidíme, jestli na to chlapec příjde:)…

Good luck! petra

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 18.06.04 20:35

Odpověď:
Hrnečky jsou netekoucí!!!
Když dobře zavřete víčko a stiskem hubičky vypustíte přebytečný vzduch, tak jdou nostit volně v tašce.

Hodně štěstí s pítíčkem!!!

Nikol + Jareček(dnes 4 roky) + Vendulka (23.6. rok) :o)))

Anonymni  19.06.04 09:12

Nikol, Jarečku a Vendulko! Za odpoved Vam dekuju a vcera uz jsme si hrnek koupili a tak ho dneska vyzkousime. Co se mi libilo je to, ze po oddelani vicka lze pozdeji hrnek pouzivat jako normalni (ze tam jako nema zavit )a ze jde dobre vymyvat. Taky ze je protiskluzovy. Tak se mejte moc hezky a dekujeme a pomoc pri vyberu hrnku! Jareckovi a Vendulce preju k narozeninkam vsechno nejlepsi predskolacke a batoleci stesticko!!! Petra

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.06.04 22:32

Petro a ostatní,

já si tyhle hrnky taky pochvaluju, jsou to jediný, ze kterých se náš Kuba naučil pít, ale nám občas ten hrnek teče, buď kolem víčka nebo přes ten „dudlík“, možná je to jen blbě nasazený, nevím, moje kamarádka si na tohle taky stěžovala. Každopádně ty dudlíky se dají koupit náhradní, takže možná to tak udělám, asi to je už opotřebovaný :cry: .
Ještě k tomu mytí, na tom víčku se rád usazuje takovej ten humůsek, zrovnatak v tom dudlíku, z toho víčka to jde kartáčkem, ale ten dudlík občas dávám ke kamarádce do myčky, tam se to nádherně vymeje.
Pa pa Katka.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.06.04 22:34

Ještě mě napadá, já jsem ho kupovala v Praze v Tescu v Letňanech v lékárně a taky je mají v Bille na Proseku (dětský obchod Bena). k

Anonymni  20.06.04 09:05

Ahoj Katko, no to se vždy nějak s tou nečistotou dá udělat, i to ev. protékání by mi nevadilo. Hlavní je, že to pití z easiflow naše Nadi opravdu hned pochopila, to je pro mě teda uplný zázrak, po době bezvýsledného zkoušení pítka od Aventu. Ani jsem se celou tu dobu nedivila, že ten Avent nemohla pochopit. Instinktivně to vždycky zkousla a nic. Ale tenhle Tommeetippee zkousla a ono to teklo :-) :-)!!!Sláva sláva sláva! Musím potvrdit, že včera hned při prvním zkoušení poprvé pila a hrozně se z toho radovala. My asi později, až jako na pravidelné a větší pití, přejdeme pak na ty hrnky Avent. Přeci jen ta hubička Avent je taková placatější, kvůli zoubkům. Nebo nevím, uvidíme. Za tuhle diskuzi děkuju, pomohla mi. Petra

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama