Spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.01.03 14:33
spánek

Mám 20-timěsíčního syna. Vím, že je to asi ostuda, ale doposud máme problémy s večerním usínáním. Honzík vyžaduje neustálou přítomnost při usínání. Dříve jsme to řešili tak, že jsme ho dali do postýlky, nechali ho brečet a chodili ho uklidňovat po 3-5 minutách. Jenže Honzík už přeleze šprynclíky u dětské postýlky a chce usínat v obýváku u TV. Ale místo usínání komentuje děj. Pokud ho odnedeme do ložnice, křičí jako když ho na nože berou. Někdy usne v devět hodin, ale někdy až v půl desáté. Po obědě spinká maximálně hodinu někdy vůbec ne. Začínáme se bát večera a určitě tento způsob usínání není pro prcky vhodný. Prosím poraďte, celá rodina by byla za fungující radu velmi vděčná.

Srdečně zdraví mamka Kačenka a syn Honzík

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  16.01.03 09:49
spánek

Neviem či sa Ti dá poradiť, ale prežila som niečo podobné. So synovým spánkom sme mali problémy už od jedného roka.Večer chodil spať asi okolo pól desiatej a ráno o šiestej bol ako rybička,o spánku cez deň ani nehovorím. V súčastnosti bude mať 6 rokov a cez výkend sa nám bežne stáva že vstane skôr a v obývačke si zapne televízor a poslušne čaká kým sa zobudím aj ja, večer však nezaspí skôr ako o desiatej. Proste asi potrebuje menej spánku ako ostatné deti. Pritom je veľmi šikovný a hoci ešte nechodí do školy pozná celú abecedu vie počítať a začal už aj s násobilkou. Veľa šťastia. :roll:

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 16.01.03 12:29
spánek

Ahoj,

já mám 4-letou berušku, kterou večer uspávám a je to moc hezký. Vyprávím jí pohádky, pak počkám než usne - většinou to trvá tak 10 minut. Spí vedle nás v našem pokoji.

katarina
Nováček 4 příspěvky 23.01.03 13:53
spánek

Děkuji všem za vaše odpovědi. Ptám se porůznu i po kamarádkách s odrostlými dětmi a zdá se, že některé děti mají problém s usínáním takřka do puberty. (mami, já mám žízeň, hlad, nemůžu usnout, apod.) :-(

karasa
Nováček 10 příspěvků 30.10.04 10:19
prosím o radu

Jak čtu nejsem asi sama, kdo má problém s usínáním dítěte, ale i přesto bych vás poprosila o názor a radu. Mám ročního chlapečka, který do dne kdy měl 1 rok spával úžasně. Přes den šel kolem 12. hodiny a vzbudil se tak kolem půl 2. Večer jsme dali kašičku, pak sunar a v půl osmé bez problémů usnul.
Teď i když je tak unavený, že u mlíčka usíná, položím ho do postýlky, okamžitě se probudí a řve a řve. Není k utišení. Když jsem si lehla s ním a vzala si ho do postele, tak byl klid a usnul. Nevím, co to na nás zkouší. Mám ho nechat křičet? Myslím, že by se neměl učit spát se mnou v posteli.

Iri
Kecalka 140 příspěvků 30.10.04 16:15

Ahoj vsem:-)
Sice zatim mam male miminko, ale od mych kamaradek vim, ze mely podobnou situaci. Taky spinkali krasne do roka a pak to zacalo. Prvni maminka pouzila uspavaci zpusob z jedne knihybohuzel neznam autora, ktery perfektne pomohl. I kdyz za 3-4 dny, pomohl. Museli kazdy vecer ulozit chlapecka do postele, rikat pokazde tu samou vetu, napr.Ted bude nas chlapecek spinkat, maminka s tatinkem ti preji dobrou noc atd. Dite si na to navykne a vi, ze bude nasledovat pak spanek. Prvni vecery sice probrecel, ale pak to jiz zabralo.
Druha maminka nechala normalne detatko take plakat bez vet a po par dnech usinalo tez samo.
Je tu jeste jedna vec, jestli mu nerostou dalsi zoubky… :cry:

Tak to urcite zkuste, nic za to nedate a uvidite. Dite je pry velice ucenlivy, tak si rychle privykne na vsechno co se mu nastroji :D

Tak drzim palce a ozvete se, jak to dopadlo :wink:
 Iri

karasa
Nováček 10 příspěvků 30.10.04 18:06

Dík za radu. Určitě to dneska vyzkoušíme. Zoubky rostou, dásně natírám mundisalem. Byla bych ráda, kdyby spinkal ve své postýlce a já vedle sebe mohla mít manžela a nemusel spát v obýváku. Šárka :D

JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 31.10.04 08:20

Ahoj holky,
jám mám podobný problém. Mám 11měs. chlapečka, před 2 měsíci ještě fungoval náš uspávací rituál - mezi půl sedmou a sedmou jsme šli koupat, pak dostal kaši, všechno snědl, já ho vzala do náručí, zpívala mu písničky a během 10 min. byl tuhej. Teď je to hrůza. Přes den to uspávání docela jde, bez problémů je to jen v kočáře(spí tak 1 až 2× za den), ale večer je to zápas, než usne. Dřív usínal tak kolem půl osmé, teď klidně před desátou. Chování, houpání, položení do naší postele nepomáhá, furt se kroutí, křičí, nechce si hrát, prostě nechce nic. A to i v případě,kdy únavou padá na „hubu“. Zkoušela jsem taky ho nechat chvíli vyřvat v jeho postýlce a pak ho chovat než usne, ale on je potom vystresovanej, celej se klepe a mně je ho líto :cry: . Před pár dněma jsem si večer sedla před TV, syna si po:,–(ila na klín, ať se chvíli kouká, on se mi pár minut kroutil na klíně a pak usnul. Takhle jsem to už udělala asi 4×, zatím to fungovalo, akorát vypínám TV, aby na ní nekoukal. A další problém je, že se mi v noci vzbouzí klidně po 2-3 hodinách s hrozným řevem, někdy pomůže dudlík, někdy ho musím nakojit, jinak se mi furt kroutí v náručí a pobrekává. Už si ani nepamatuju, kdy jsem se naposled trochu vyspala :( :( .

Máte některá podobnej problém? A jak jste to vyřešili?
Díky.
 Jana

JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 31.10.04 08:25

Jo, zapomněla jsem ještě dodat, že sice mu rostou zuby,ale když ho v noci nakojim, tak se uklidní a spí dál, bolestí se potom nebudí.

Jana

Anonymni  06.01.05 11:49
spanek

Ahoj
Puvodne jsem pod spankem batolat hledala jiny problem.Posledni 2-3mesice muj syn (21 mesicu) po usnuti spi pouze 3 hodiny. Pak preleze z postylky ke mne do postele a do rana se prevaluje a knoura. Nechce caj ani mleko. Nevim proc to dela ani co s tim. Poradi mi nekdo?U babi spi celou noc bez problemu.
Usinani u nas vypada dost podobne, jen to neresim. Proste chodi spat mezi 22. a 23. hod.
Dekuju za radu.Lenka

Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 51 inzerátů 02.07.13 20:14

Holky poraďte… sem v koncích. měla sem hodné mimi co se položilo do postýlky a spalo. cca 4 měsíce. poslední tejden je to jen řev a řev. přes den pije normálně cca po 2 hoďkách ale na noc se napije, vykoupat, napít a po další půl hodině cůcnout :zed: kojim pouze a zatím přibírá. ale už fakt nevim jak dál. a celou noc nespí to se budí +- po 3h někdy po 4 ale většinou ty tři…

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.07.13 20:17

@Zlobísek:)) Ahoj, vím o čem mluvíš. My prořvali celých 8 měsíců. Kvůli zdravotním problémům. A spala mi tak 2× 20 minut denně. Bylo to psycho. V noci se budila tak 2×.

Napadá mě, nemá prcek třeba hladík? Nechceš zkusit dát na noc kaši? :nevim:

Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 51 inzerátů 02.07.13 20:24
@jayjayka píše:
@Zlobísek:)) Ahoj, vím o čem mluvíš. My prořvali celých 8 měsíců. Kvůli zdravotním problémům. A spala mi tak 2× 20 minut denně. Bylo to psycho. V noci se budila tak 2×.Napadá mě, nemá prcek třeba hladík? Nechceš zkusit dát na noc kaši? :nevim:

a to můžu ikdyž nemá ještě příkrm? :think: ty jo mám druhý, ale lítám v tom dobře :mrgreen: bude mu 5měsíců 18.7

abela
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 02.07.13 20:26

Myslim že nemá hladík, zvykl si cucat prso :-) ja si takhle užívala od 5m do 10m to sem přestala kojit a pak se dlasi 2m srovnavala nez zacala trochu spat, jinak se mi budila nejdřív po třech, pak po dvou a kdyz byla na pul hodinách, tak mela smulu. sekla sem se a driv jak o pulnoci sem ji nedala, pak se to trochu zlepsilo, ale zkousela to pořád :D mam docela vycurane dite uz od malicka, oni proste zkousi co vydržíš :D

jayjayka
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.07.13 20:30

@Zlobísek:)) Myslím ty instantní v krabičkách. Ty můžeš klidně dát od 4m ;) Já kupuju hlavně od Hami. Zkusila bych nějakou rýžovou jako první. My od 5m papaly v poledne zeleninu a večer kašičku.

Já bych tu kašičku zkusila dát a pokud spát ani po ní nebude tak je to možná i o tom zvyku :nevim:
Ale když nezkusíš, nezjistíš.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Emily Ratajkowski: Všichni myslí, že nejím, přitom se neustále cpu

Modelka Emily Ratajkowski (26) má dokonalé tělo bez jediného faldíku. V... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama