Problémový vztah s rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 11:50
problémový vztah s rodiči

Zdravím, už asi 4 roky máme doma hrozně těžké období. Rodiče se hrozně hádají, bohužel to párkrát skončilo i tak, že otec mamku uhodil.. Často kvůli jejich hádkám malý brácha brečí a už i já nevím, jak dlouho tohle vydržím. Otec se k mamce chová dost hnusně, často příjde pozdě večer aniž by řekl, kde byl a hned se začnou hádat. Celkově i já s otcem mám od mala špatný vztah. Poslední dobou se hádáme doma proto, že s nimi nikam nechci jezdit (za 2 měsíce mi bude 18), popravdě mám teď už jiné starosti, tohle mě už nebere, občas jedeme spolu na nakupování apod., poslední dobou ale chtějí pořád někam jezdit, asi chtějí, aby to vypadalo, že jsme normální spokojená rodina, ale bohužel to tak není. Když ale řeknu, ať vezmou kdyžtak jen malého bráchu, tak je hned hádka, začne okamžitě přednáška, jak hrozné dítě jsem, nechci, aby to znělo nějak povýšeně, ale myslím si, že jsem fakt hodně slušná, nikdy jsem neměla žádný malér, doma pomáhám, nepiju ani nekouřím, mám brigádu, takže když mám volno, tak ho chci ztrávit jinak, než výlety s rodiči, ale oni mě hned nazvou frackem, že si ničeho nevážím apod.. Hrozně mi vadí, že mě rodiče nechtějí ani nikam moc pouštět, až moc mě hlídají, pořád ze mě dělají dítě, které se neumí rozhodovat.. Někdy mám takovou chuť utéct, protože domov je pro mě hrozně depresivním místem. Otec se o nás nikdy moc nestaral, spíše je zahleděný jen do sebe. Už fakt nevím, co mám dělat.. Zažily jste něco podobného? Budu ráda za jakékoliv reakce.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 12:16

Naprosto tě chápu. Asi je to dost složitá situace. Před pár týdny mi bylo 18. A taky jsem letos s rodiči odmítla jet na dovolenou. Taťka to nesl těžce. Mamka taky, ale pochopila to. Kdyby mě k tomu chtěli nutit, asi bych je poslala obratem do háje a zdůraznila bych, že je mi o deset víc, než si asi myslí.
Neposlouchej svého tátu, za chvíli je ti osmnáct, musí to zkousnout ;)
Ale úplně se jim nediv, asi se nemohou smířit s tím, že to tak rychle uteklo a jejich malá holčička krapet vyrostla.
Zkrátka bych si s nimi promluvila..

Váš příspěvek
Reklama