Problémy s babičkou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26.6.22 17:55

Problémy s babičkou

Ahoj, slečny či dámy prosím vás v prví řadě mě neodsuzujte …
Je mi 18.let a mám 8 týdenního syna ( je prostě úžasný ) žiju bohužel stále ještě s mou matkou..
Ta mě vychovala stylem že prostě nic v životě nedokážu a že jsem neschopná.. sebevědomí mám na bodě mrazu.. když jsem otěhotněla moje mamka byla ráda podporovala mě a dělala vše (tedy v rámci možností) abych byla spokojená.. od té doby co se malej narodil mi pořád říká co dělám špatně a že jsem ještě neměla mít dítě že je malej chudák že zrovna já jsem jeho matka a že ona by byla lepší atd.. milionkrát jsem se chtěla odstěhovat ale bohužel bych to finančně nezvládla můj příjem je dohromady 12.tis (když počítám ještě alimenty od tatínka malého ) mamka mi pořád stojí za zadkem a říká co dělám špatně a že ona když nás vychovávala to dělala jinak a tak podobně.. má mě prostě omotanou okolo prstu když se s ní třeba pohádám protože prostě chci to dělat po svém tak pak začne hrát na city že když odejdeme co bude dělat že rovnou se může zabit.. a já ji vše odpustím ( a ona to moc dobře ví) když malej třeba zapláče hned je u něho a pak mi vyčítá že se o malého vůbec nestarám. Chtěla jsem si s ní o tom v klidu promluvit ať trochu prostě se uklidní protože mi to není příjemné ona na mě začala křičet že jsem neschopná matka i dcera.. a když ji řeknu ať na malého nesahá že já jsem matka a né ona tak mi potom začne lézt do zadku aby si mohla malého pochovat slíbí že už to neudělá ale za tři dny je to tu znovu a tak stále dokola ( já si prostě neumím dupnout a trvat si na svém ) nemáte prosím vás nějaké rady? Jak to mé matce prostě vysvětlit že jsem prostě matka já a ne ona? A ať mě prostě přestane psychicky týrat? Třeba dneska malý spal a mamka že si ho vezme ven a já takový že ne že konečně usnul tak ať ho nechá spát tak ho probudila vzala si ho do kočárku a odešla i přes můj nesouhlas.. moc vás prosím nemáte nějaké rady? Jsem opravdu zoufalá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59815
26.6.22 18:05

Tak jedinou možnost máš, že půjdeš s dítětem do azyláku nebo si najdeš spolubydlení.
Nebo se zeptej ve své rodině, jestli by nebyla možnost žít jinde. Měla jsi s dítětem počkat. Osamostatnit se. Najít si normálního partnera a s ním žít život jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15283
26.6.22 18:15
@Anička fejfarova píše:
Ahoj, slečny či dámy prosím vás v prví řadě mě neodsuzujte …
Je mi 18.let a mám 8 týdenního syna ( je prostě úžasný ) žiju bohužel stále ještě s mou matkou..
Ta mě vychovala stylem že prostě nic v životě nedokážu a že jsem neschopná.. sebevědomí mám na bodě mrazu.. když jsem otěhotněla moje mamka byla ráda podporovala mě a dělala vše (tedy v rámci možností) abych byla spokojená.. od té doby co se malej narodil mi pořád říká co dělám špatně a že jsem ještě neměla mít dítě že je malej chudák že zrovna já jsem jeho matka a že ona by byla lepší atd.. milionkrát jsem se chtěla odstěhovat ale bohužel bych to finančně nezvládla můj příjem je dohromady 12.tis (když počítám ještě alimenty od tatínka malého ) mamka mi pořád stojí za zadkem a říká co dělám špatně a že ona když nás vychovávala to dělala jinak a tak podobně.. má mě prostě omotanou okolo prstu když se s ní třeba pohádám protože prostě chci to dělat po svém tak pak začne hrát na city že když odejdeme co bude dělat že rovnou se může zabit.. a já ji vše odpustím ( a ona to moc dobře ví) když malej třeba zapláče hned je u něho a pak mi vyčítá že se o malého vůbec nestarám. Chtěla jsem si s ní o tom v klidu promluvit ať trochu prostě se uklidní protože mi to není příjemné ona na mě začala křičet že jsem neschopná matka i dcera.. a když ji řeknu ať na malého nesahá že já jsem matka a né ona tak mi potom začne lézt do zadku aby si mohla malého pochovat slíbí že už to neudělá ale za tři dny je to tu znovu a tak stále dokola (já si prostě neumím dupnout a trvat si na svém ) nemáte prosím vás nějaké rady? Jak to mé matce prostě vysvětlit že jsem prostě matka já a ne ona? A ať mě prostě přestane psychicky týrat? Třeba dneska malý spal a mamka že si ho vezme ven a já takový že ne že konečně usnul tak ať ho nechá spát tak ho probudila vzala si ho do kočárku a odešla i přes můj nesouhlas.. moc vás prosím nemáte nějaké rady? Jsem opravdu zoufalá :(

To jako vážně? Máš dítě hodně brzy, ale co, už ho máš, tak musíš dospět. Neboj si dupnout, říct svůj názor. Bude se ti to v životě ještě hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
26.6.22 18:19

Opravdu nesnasim, kdyz slysim, ze dite konecne uslo a nekdo prisel a stejne ho i pres upozorneni vzbudil. To je na ranu.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
26.6.22 18:19

Běžte někam do poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
26.6.22 18:20

Nemas kam jit? Co tvuj otec? Spolubydleni? Nejaka mestska garsonka, startovaci bydleni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
26.6.22 18:22

Jsi schopna. Neboj. Moje matka taky o psovi porad rika, ze ho tyram, vzdycky kdyz mi vola, pta se, jestli mam vsechny rybicky nebo uz mi to zdechlo a jestli nasi hlodavci ziji. :cert: Ale jen jednou mi rekla, ze se me deti maji spatne, tak to jsem po ni vyjela. S.er na matku, bude s Tebou „bojovat“ cely zivot, vim o cem pisu. Ale z matky si nic nedelam. Moc dobre vidi, ze vse zvladam, ze se mam i lip jak ona a zere ji to. A taky ji zere, ze jsem schopna. Tak mi to takhle dava vyzrat. A neboj se jit do azylaku a odejit od ni. Ted si zacpi usi a ignoruj ji, bude to narocne, ale zvladnes to, a pak se budete mit lip jak ona a ji to bude akorat zrat, ze jsi schopna a ona te tak podcenovala. Drz se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9462
26.6.22 19:00

:hug: pojď sem :hug: :andel: :kytka:

jsi strašně mladá, nezkušená.. ekonomicky nesamostatná
Jediné, co na ni bude fungovat je, že najdeš reálnou alternativu, kam s dítkem můžeš..
podej si žádost o městskou garsonku - IHNED :kytka:
vyřídíš si příspěvek na bydlení a dáš to… uleví se ti neskutečně
nebo azylák, spolubydlení
Je manipulativní, vnouče miluje, ale přivlastňuje si ho (to je děs :poblion: ), musíš se co nejdřív osamostatnit a ukázat jí, že MÁŠ KAM JÍT
začni po tom šlapat, rozhoď sítě, zajdi si do místního nízkoprahového zařízení, klidně i na ospod, na charitu
já bych se takto manipulovat nenechala… zničí tě to
držím ti palce a kdybys potřebovala konkrétní rady a kontakty ve tvém regionu, napiš mi SZ, poradím ti z oboru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59815
26.6.22 19:09

Možná je to blbý nápad. Jak se staví k vnučce druhá babička? Ta by nějak nepomohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.22 19:25

Jsi mlada, na mame zavisla, zvykla ji poslouchat. Tezka situace, pravdepodobne si rikas, co kdyz ma pravdu a jsem neschopna, nezvladnu to sama… blbost! Uz ted jsi zvladla porodit dite a zvladnes toho kvuli nemu i sobe jeste mnohem vic. Nenech se zastrasit, mozna nebudes zit podle jejich standardu a pozadavku, ale spravna mama by te podporila v tvoji vlastni ceste. Bohuzel s tou tvoji to budes mit trochu tezsi, ale zvladnes vsechno co si usmyslis. Prakticky rady uz jsi tu dostala, jdi do toho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
26.6.22 19:45

Jak zmimuje Lucy75 - kdybys sehnala byt, neboj se pozadat o prispevek na bydleni nebo hmotnou nouzi. Muzes mi napsat, poradim Ti, jak to chodi, funguje, co potrebujes, jak co vyplnit, atd. Neboj se nas zeptat, poradime Ti. Klidne se tu muzes vypsat, i treba do sz. Ver, ze stoji za to to usili, ktere das do osamostatneni. Starost o domacnost zvladnes, veci do bytu sezenes na bazaru, je tam hodne peknych veci za dekuji nebo za fakt vtipne penize (napr obyvaci stena se stolem za 5oo). Jestli Ti neco lezi v hlave a mas stupidni a blbe dotazy, sem s nimi. Rada Ti vse priblizim. Byla jsem jen o rok starsi, kdyz jsem se osamostatnovala a taky jsem nevedela, jak co chodi a byla z toho zbytecne vyplasena. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9462
27.6.22 14:00

@Capricorn61 :potlesk: přesně tak
dnes se dá domácnost přes market-place vybavit za pár stovek..
sama jsem na chalupu kupovala věci jako sporák za 500, stolky za stovku, lustr taky tak…
Proč ne? lidi se toho zbavují, vzájemná spokojenost…

vše tam x let fungovalo, nyní pomalu měním za nové, ale část nechávám, co slouží a je OK člověk nemusí mít vše úplně nové.. pak stačí jeden výlet do Ikea, doladí se to pár dekoracema a vybavením za pár kč a dá se tak klidně bydlet..
ALE dnes každý holt potřebuje hypošku za pět mega, vše hyper truper.. na dluh… a pak se - občas- diví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
27.6.22 14:05

@Lucy75 Navic do zacatku nemuze chtit prepych. Ja zila rok v prazdnem pokoji. :mrgreen: Mela jsem v nem jen postel a nocni stolek. To byl muj zacatek. Tehda me nenapadlo, ze existuji bazary. :oops: :mrgreen:

Celkove jsem z toho osamostatneni delala drama. Proto jsem psala, at klidne zakladatelka napise, pta se na cokoliv ji napadne. Protoze taky jsem nevedela, jak se plati elektrina, voda, najem, odpady atd. :)

Jinak ja bazos sleduji denne, az jsem se na tom stala svym zpusobem zavisla. :mrgreen: Nyni mi i prijde skoda davat i desetinasobek penez za neco, co muzu mit z druhe ruky. :mrgreen: Jsem pošuk, no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9462
27.6.22 14:15

@Capricorn61 nejsi ;) spoustu věcí taky kupuju z druhé ruky, jen musí mít člověk „čuch“, nenaletět a ideálně věc vidět při převzetí ;)
taky nevidím důvod dát 20 litrů za ten stejný lustr (ujíždím na tifanovských), když ho -skoro stejný- seženu během pár týdnů na bazoši za trojku ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
27.6.22 14:19

@Lucy75 My s matkou nevychazime zas tak dobre, ale vzdycky me bavi, jak okukuje pokojicek mych deti a slinta, jak to jsou poctive bytelne skrine, a kolik musely stat. :mrgreen: A celkove nechape, kolik toho deti maji. :mrgreen: Neco za levno, neco za dekuji a pssst, to nechci ani napsat, ale neco i od popelnice. :oops: A to u popelnice jsou nerozbite veci. Jak to vydrhnu, je to jak nove. U ni plati pravidlo, ze cokoliv chce, diva se po novem. A pak ma levne smejdy nebo nic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat