Problémy s odebráním dudlíku u 2,5leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tjudit
Povídálka 39 příspěvků 111 inzerátů 12.12.16 19:03
Problémy s odebráním dudlíku u 2,5leté

Ahoj všem, nejdřív jsem psala do již zavedené diskuze, ale nikdo se neozval a jelikoz by rada opravdu bodla, zakladam tema nove. Mala pred tydnem odevzdala dudlik certovi a od ty doby jsem z ni na palici. Je ji 2,5, dudlika dala dobrovolne, povidaly jsme si o tom snad mesic dopredu, i se na to tesila, ze ji za to Mikulas neco donese, Mikulas donesl sukynku a celenku a zrcátko, takze o sobe sama rika, ze uz neni miminko, ale princezna, ze za to dudlika vymenila. Takze potud dobry, vsechno chape, kdyz se ji zeptam, jestli chce dudlika zpatky, tak ze ne, ze je princezna, ze chce sukynku. Prvni vecer dost plakala, narikala, ale asi po 1 a pul hod. usnula. Druhy vecer to bylo lepsi a dalsi jeste lepsi. Ale v noci nastalo peklo. Budi se snad kazdou hodinu se silenym revem, nejde ji nijak utisit, vzteka se, propina, place, odstrkuje nas. Nejdriv kricela, ze neumi spinkat bez dudu, ted uz o nem nemluvi, asi uz na nej vylozene nemysli, ale proste nemuze spat. Navic se i rano budi hrozne brzy a zase s placem, treba pulhodinova scena, kdy ji zas nemuzu nijak utisit. Navic ted posledni dva vecery uz nemohla ani usnout, museli jsme tam s ni nekdo byt, to usla za chvili, jak je zase unavena-nevyspala. Po obede usne, jen kdyz ji uhoupu na rukou a to pak zas nevi, kdy by vstavala, jak je unavena. Uz mame za sebou sedm noci a mam pocit, ze je to den ode dne horsi. Navic se zacala i vztekat pokazde, kdyz ma jit do postele, at vecer nebo po obede. Driv sla sama, po obede uz casto nespi, ale lezela v posteli a hrala si nebo cetla, vecer dokoukala vecernicek a bezela sama do postele a my ji sli pak dat pusu, ted ji tam v podstate vleceme nasilim. Jsem z toho zoufala, je to jinak moc sikovna a hodna holcicka, ale tohle se nam nejak nedari, obe jsme nevyspale, obe tim trpime, mne ji je pochopitelne lito a tak me dneska napadlo, ze ji ten dudlik nejak vratim, ale zas nevim, jestli to neni chyba. Uz je dost velka, sice ho ma jenom na spani a to od zacatku, ale nemyslim si, ze je uplne vhodny dudlik pro trilete dite. Zase jsem tu cetla, ze nektere trilete deti ho sami odlozi a to by mi prislo nejlepsi, to je jasny. A pak taky kdyz uz ho jednou cert odnesl, tak ho bude ted vracet? A bude mi to priste verit nebo uz proste bude vedet, ze tady nekde dudlik je? Dva mesice ted chodi do skolky, je tam hodne spokojena, tesi se tam, ale prece jen je to pro ni taky zmena. Dudlik je jeji milacek, treba to proste ted neni spravna chvile. Ale ty noci jsou des, z meho hodneho spavecka se stal vztekloun a nespavec. Omlouvam se za roman, strucna byt neumim :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Russet
Extra třída :D 11604 příspěvků 12.12.16 19:09

@tjudit
To samé řeším s dvouletým. Před týdnem odevzdal čertovi dudlík a se řevem usíná a budí se. Už se mě ptala sousedka, co bydlí pod námi, co tak večer pláče.
Asi nezbývá než vydržet, ale je to hrozný.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.12.16 19:10

Radu nemám, ale počkám na zkušenosti ostatních, protože nás brzy čeká to samé. Dcera má dva a čtvrt roku, dudlík jenom na spaní, ale bojím se, že bez něj neusne.

jita22
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 3 inzeráty 12.12.16 19:18

U nas řev trvá několik měsíců a školka to zhoršila. Asi bych vrátila, jestli nemáš strach z potíží se zuby. A řešení je jednoduche-obetuj peníze a kup nový dudlik, to dcera pochopí.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 19:22

@tjudit malej jsme ho v roce odebrali sami tam to slo ji ocurat takze bylo den slzave udoli ale pak cajk ;) a u malyho jako 5 dnu mazec no kvuli dudliku :zed: ale pak asi sam pochopil ze proste pres to vlak nejede ;) bylo to nejhrosich 5 dnu v mym zivote ustat to a nepovolit :mrgreen:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.12.16 19:23

Holky, vy mě děsíte :) Asi ještě nějakou dobu počkám, jestli ho třeba neodloží sama.

Jana206
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 12.12.16 19:26

Neterinka ze Slovenska měla dudlik do 3,5 let, na spaní. Pokusy o dřívější odebrání zpusobily, co popisujete. Rodiče dudlik vrátili, protože maminka chodí od jejích dvou let do práce. Potom to najednou šlo hladce.Moje děti dudlik nechtely, ale taky nevidím smysl v tom neco hrotit.Ta malá chodí od dvou let do státních jeslí, nebyl tam problém ani s dudlikem, plenkou ven a na spaní, s usinackem.To jen tady se vsechno moc hroti.Dnes ma 4 roky a nic z toho nepotřebuje.

Moje dcera si zase dlouho cucala palec, to bylo keců v kleci a nevyzadanych rad. Neresila jsem to. Vyřešilo se to samo, palec necuca ani v noci, prsty i zuby ma v pořádku.

AnastazieB
Echt Kelišová 8365 příspěvků 12.12.16 19:37

Já nevím, ale já bych jí ho vrátila… Je jedno jestli ho bude mít o půl roku déle. A zkusila bych ho postupně omezovat, třeba při spaní vytahovat z pusy atd., prostě postupně odebírat. Nemá k tomu třeba i trauma z čerta?

Billi
Nadpozemská drbna 25880 příspěvků 12.12.16 19:41

Staršímu synovi jsem sebrala dudlík ve 2 letech. Trvalo to rok, než se to srovnalo. Po obědě se odmítal k posteli i jen přiblížit, večer jsme uspávali i 3-4 hodiny, dost často jsme usnuli dřív než on. Najednou úplně zapomněl na veškeré večerní návyky a dokonce odhodil uspávacího plyšáka, bez kterého víc jak rok neusnul. Večer se to rovnalo tak půl roku. Přes den jsem uspávala v kočáru, jinak byl večer unavený a bylo to ještě horší.
Mladšímu je 2,5 roku. Teď jsme náhodou zapomněli dudlík na návštěvě, tak jsem to zkusila, že dudlík není a to byla katastrofa, nechápal, že není. Neustále prohlížel misku, kde je přes den. Pořád opakoval „did“ (dudlík). Když jsem mu řekla, že je velký kluk a zvládne to i bez něj, tak ječel, že néééé. Po 1,5 hodině jsem vyměkla a poslala chlapa do Tesca, aby koupil náhradu.
Takže si povídáme pohádku o skřítkovi, co sbírá odložené dudlíky pro zvířecí miminka, která nemají dudlíky (vyčteno zde na emimi) a doufám, že jednoho dne se dostaneme do fáze, že ho sám dá pro skřítka. Má za to slíbenou hračku, tak uvidíme.

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 12.12.16 19:47

Dudlíka bych znova vrátila s tím, že jste koupili nový. Naše 2.5 letá princezna taky má na spaní dudlíka. Občas bez něj usne přes den, v noci ho potřebuje. Ale většinu jí s pusy vypadne a poslední dobou se stává, že se v noci usne bez něj a opět usne - bez brekotu a hledání. Takže vím, že jednoho dne to bude dobré. Jakmile uděláme pokus o omezení, tak si dudlík začne velmi hlídat a stává se na něm závislejší, než když to necháme být.

Luminel
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 12.12.16 20:03

My vzali synovi dudlik ve 13m, od te doby az doted (skoro 3) uz nikdy sam neusnul, chtela jsem mu ho vratit ale manzel me presvedcil, ze vytrvame. No tak ho uspava on. Dceri ho necham jak dlouho bude potreba.

Na druhou stranu pozitivni bylo, ze od doby co nema dudlik, spi celou noc a nam odpadlo nocni vraceni dudliku. Takze tak hrozny jako vy jsme to nemeli. Jen holt vecer manzel musi byt s nim v pokoji, dokud neusne.

Příspěvek upraven 12.12.16 v 20:06

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 12.12.16 20:06

@tjudit No tak dudlík bych už rozhodně nevracela a ještě počkala. Není už malinkatá. Chyba je tak dlouho dudlíky nechávat. Dětem se kazí skus a patro. V podstatě jim tím deformujete ústní dutinu.

To vám mohl říct i zubař, u kterého již jistě byla.

Je to dostatečně pádný argument proč dudlík nevracet?

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 12.12.16 20:18

Pro mě by byl tedy pádný důvod to, že dítě už měsíc pořádně nespalo (a celá rodina s ním…), znám spoustu dětí, co dudlík mělo do nevímkolika let a zuby, skus i patro mají v pořádku. Co na světě je ideální.

PetrušeKl
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 12.12.16 20:22

Tak tohle téma mě taky zajímá, budeme to řešit co nevidět. Malé budou dva začátkem ledna a prostě jakmile ví, že se půjde spát, dudlíček je nutnost :-( Starší mi ho ve 14 měsících víceméně sám od sebe odevzdal, takže trochu tápu.

Jinak co se týče vlivu na zuby, slyšela jsem teď z několika zdrojů, že to až tak hrozný vliv nemá, pokud to dítě nemá dudlík v puse pořád, ale jen na spaní. Stejně ho většinou během noci vyplivne, ne? Ale nevím, nejsem odborník…

sipkova.zanetka
Kecalka 110 příspěvků 12.12.16 20:24

Řešili jsme to na podzim. Dobrovolně vyměnila dudlík za koloběžku a večer pak hodiny řevu, další den to samý, pak to samý. Po pár dnech jsem ji v noci chovala a povídaly jsme si, proč tak pláče. A došly jsme k tomu, že by chtěla něco do postýlky na mazlení, co by mohla chvíli žužlat, když je jí smutno. Dumala jsem a dumala, vzala jsem velkej látkovej kapesník, udělala jsem na něm uzel a sehrála divadýlko, že je to duch mazlíček. Přitulila se k němu, zkusila ho ožužlat, moc jí to nechutnalo, tak ho vyflusla a jen se s nim mazlila a po dudlíku už pak ani nevzdechla… Asi to není moc univerzální rada, byl to takovej akt zoufalství, ale zabralo to.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >