Problémy s rodinou kvůli příteli - 16 let

renata123
27.2.10 08:51

problémy s rodinou kvůli příteli

Rodiče jsou rozvedení, jsem v péči matky, která se o mě nestará a žiju u babičky. Mám albánského přítele. Nedávno se dozvěděla že se s ním stýkám a ona chce aby sme se rozešli. Za půl roku mi bude 17. Chtěla bych se zeptat, zda by šlo se provdat v 17ti za takové situace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18312
27.2.10 09:03

Děvče něšťastné, od Albánců radši dál!!! :cert: Víš vůbec něco o tom národě?????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
renata123
27.2.10 09:09

už jsem s ním rok. Moje máma když byla mladá taky s jedním byla. Proto mi to babička zakazuje. Ale každej není stejnej. Pořád je to jen člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
18312
27.2.10 09:15

Ty si neuvědomuješ, v jakých podmínkách byl ten národ formovaný a co si každý jeho příslušník nese ve svých myšlenkách… Navíc nikde není psáno, že budete do konce života žít v České republice. Máš představu, jak funguje jejich společnost? Jen takový drobný příklad - možnost rozvodu. Albánci jsou z 95 procent muslimové. Jako manželka muslima na možnost rozvodu zapomeň; jejich víra prostě slovo „rozvod“ nezná. A to i v případě, kdyby tě mlátil na veřejnosti. To přijdou starší muži z náboženské obce a budou mu domlouvat, aby s tím přestal - to v lepším případě. V horším si tě nikdo ani nevšimne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.2.10 09:17

A pokud muslimovi jeho manželka uteče, znamená to pro něho potupu. V takovém případě může tuto manželku najít a zabít. Říká se tomu „vražda kvůli cti“ a podle muslimských zákonů to není zločin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
renata123
27.2.10 09:19

Vím jaký jsou, a znám jejich mentalitu. Je muslim.. to je pravda. Ale já jsem si na 100% jistá, že s ním chci být. A jestli to pujde tak si ho chci vzít jen proto abych odsud odešla. Celý rok jsem to tajila před babičkou máma mi vše tolerovala, nechávala mě u něj spát. A ted nemůžu nikam. Jsem tu jak ve vězení. Je to šílené. Ona mi nemůže říkat s kým budu a s kým ne. Tohle je jen moje věc. Ne její - i když to semnou myslí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
18312
27.2.10 09:20

A svatbu bys chtěla mít podle zákonů České republiky nebo Albánie? To je totiž dost důležité třeba proto, jestli v budoucnu budeš mít české nebo albánské občanství a to samé se bude týkat i vašich dětí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.2.10 09:21

Tak si aspoň přečti knížku Betty Mahmoodyové „Bez dcerky neodejdu“. To abys věděla, co tě může čekat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
renata123
27.2.10 09:26

Podle české republiky. Jsem češka a on mě tak bere. Já ho taky beru takoveho jaky je. Rozumime si, chodíme spolu na discoteky sme spolu každy den. Hadame se, to je pravda. Ale nikdy nedoslo k zadnemu fyzickemu napadeni. A kdyby NEKDY náhodou došlo, odejdu od nej. A on mi v tom nezabrani. ale ty je znas asi jinak nez ja. Nejde mi o to ted zit s nim. I kdyby to melo byt s kymkoliv jinym. Jde mi ted o to abych nebyla u babicky.

• Nahlásit
  • Citovat
kvetinka56
27.2.10 09:29

Tak vydrz jeste do 18 a pak si v podstate muzes delat, co chces. Muzes se odstehovat, a bydlet s nim. Ale svatba jako utek vubec neni reseni, dost rychle by si toho mohla litovat. Svatba ma byt z duvodu, ze s danym clovekem chces byt, zit s nim, sdilet dobre i spatne,mit deti. Ze uteces z domova, to duvod na svatbu neni a tak 99% takovych uteku zeny horce litovali. Vysnily si, jake to bude uzasne a ony se dostaly v podstate z dazde pod okap, jak se rika. Svatba je vazna vec a na tvem miste bych si ji poradne promyslela.

• Nahlásit
  • Citovat
Radu23
27.2.10 09:32

Ahojky

Ahojky,jsem tu na emiminu ůplný nováček…a tak se k vám s dovolením přidám :-)
Renato tvoje situace mi trošku připomíná tu moji kdysi…také mám rozvedené rodiče, byla jsem vždy takový samorost a nejvíce lásky se mi vždy dostávalo právě od babyčky.Ta mi vždy nejvíc kladla na srdce, at si proboha nenajdu nákého černocha nebo cikána,že si neumí představit, že by na ní s kočáru jukalo černé dítko :mrgreen: No a vidíte to, dnes jsem štastně provdaná za roma…Máme spolu krásnou elišku,která nedávno oslavila 3 roky..narodila se mi v čertvých dvaceti).Babyčka má manžu moc ráda a u zbytku rodiny je také velice oblíbený.Je velice slušnej a o nás se moc krásně stará…Tak to jsem se trošku rozepsala o mě…Ale ted k tobě Renato…ty by ses chtěla jen na truc babyčce vdávat, že jako ona ti přítele neschvaluje? Na rovinu…je to dost hloupý nápad a dvojnásob v tvém mladoučkém věku.Věřím že přítele moc miluješ,ale zatím můžete být štastný i bez manželství,a babyčce holt stejně nezbyde nakonec nic jiného než ti přítele tolerovat.Jinak vím že bylo možné si nák kvůli svatbě dokoupit roky, ale tomu já teda vůbec nerozomím,a když nečekáte miminko tak opravdu nevim…ale to určo poraděj jiné mamči. Přeji ti s přítele hodně štěstí. Radka.

• Nahlásit
  • Citovat
renata123
27.2.10 09:33

myslím na to každý den. Jde mi jen o to, aby mě moje babička nechala v klidu s ním. Na tom přeci není nic špatného. Já na sebe dávám pozor a vím co dělám. Ji jde jenom o pověst… Aby si ostatní nemysleli nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
renata123
27.2.10 09:37

Radu23: moc ti děkuju za příspěvek ale bohužel. Babička si prosadí svou. Máma si našla přítele. Je pravda že on ji mlátí nadavaji si atd.. já ho taky nemam rada. A kdyz bydleli zezacatku u babicky a dedy tak ho deda vytah ven a zlamal mu zebra. Bojím se, že mi babička začne vyhrožovat dědou. On je schopný ho zabít. Když mi bylo 12 a děda zjistil že jsem zkusila kouřit chytil mě pod krkem a málem mě zabil. Kdyby děda nebyl s námi, bylo by mi jedno co si babička myslí.

• Nahlásit
  • Citovat
18312
27.2.10 09:51

Myslím si to co radu23… V osmnácti budeš plnoletá a nikdo ti nebude moct rozkazovat… i když jak čtu, tak děda to asi na vědomí moc brát nebude…

Ale napadá mě ještě jedna věc. Máš představu, kde budeš bydlet a jak si budeš vydělávat na jídlo, na bzdlení atd.? Já mám teď taky docela potíže s tím, abych se uživil - a to se věnuju práci prakticky pořád. Dokážeš si třeba sama bez cizí pomoci sehnat tu práci a bydlení? Myslím tím samostatný byt, ne jenom pronájem jednoho pokoje… Dokážeš se o ten byt kompletně starat? Co bude, pokud otěhotníš a přítel se vypaří jak pára nad hrncem? Víš jak vysoudit alimenty z cizince?
Zkus si pořešit pár praktických otázek a hned sama uvidíš, jaké je tvoje postavení. A zkus tady na eMiminu pohledat v diskusních tématech příspěvky svobodných maminek. Povyptávej se jich na jejich životní příběhy - mohlo by ti to do budoucna leccos napovědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
27.2.10 09:54

Juro, tak nebudem všechny házet do jednoho pytle, můj přítel zná spoustu muslimů a jsou to moc milý lidé.

Děvčátko a Ty by ses chtěla vážně vdávat. Je to krásné být zamilovaná. Ale v sedmnácti máš celý život před sebou. Počkej ještě alespoň ten rok. Zkus s mámou mluvit, mluvit, mluvit. Né vzdorovat, zkus jí spíš vysvětlovat. Já vím, je těžké dostat na svou stranu zaujatého člověka, ale prostě to s přítelem zkuste. Už se seznámili?
Do vdavek bych se nehrnula,né proto, že je přítel jiné národnosti, ale protože jsi ještě mladá. Tak si to užij. A neboj, já si se svou mámou taky užila, ale při troše snahy se dá i máma zvládnout. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama