Problémy s uspáváním

3.2.21 12:58

Problémy s uspáváním

Dobrý den, jak uspáváte miminka? Ze začátku jsem si myslela, že nespí kvůli prdíkům, ale teď nechce spát vůbec přes den. Přes noc spí 6 hodin max., ale přes den mi spis jen dvě hodinky v kočárku. I když je unavený a pořád zívá, tak mi usne v náručí, ale při pokládání do postýlky se probere a začne uspávání od znova. Už jsem celkem zoufalá, protože kromě pár chvil jenom brečí a já už si nevím rady. Ve stravování problém nevidím, jím vše, ale s mírou. Kávě se snažím vyhýbat, někdy se stane, že si dám jedno malé slabé káfe, abych neusnula při kojení, ale to je jednou za několik dní. Prosím, poraďte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13635
3.2.21 13:38

V půl roce jsem syna uspávála jen v kočárku ( spal třikrát za den třicet minut). V noci se budil po hodině, takže na dlouhou procházku už nebyla ani energie. Cca v sedmi měsících jsem začala uspávat v nosítku a bylo to mnohem lepší. Začal spávat ve svém pokojíčku. Odložila jsem ho z nosítka a spal dál. V tech sedmi měsících už měl jen dva spánky přes den a snad od osmého měsíce už jen jeden polední. Musela jsem ho nutit jít spát, ale postupně začal spát delší časy a lépe. Zničehonic začal usínat i sám v postýlce, ale chtělo to dost práce a pevných nervů. Konečně ve dvou letech spí krásně a častěji celou noc. Zkus to nosítko, za mě nejlepší věc a neřešit odnaučení. Přijde to samo ;) s pláčem, asi chce pozornost. Syn byl taky náročný a zlomilo se jak se začal plazit v cca půl roce. Jakmile stál tak putoval do učící věže a od té doby je to pohoda. Se vším mi pomáhá, vše děláme spolu ;) takže postupně ho zapoj do domácích prací a až hezky za tebou leze až to bude umět ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1971
3.2.21 13:40

@Poprvemaminou Tehle stejnych diskuzi je tu mraky. Vim, ze zrovna tohle ti moc nepomůže, ale zkus se tim procist. Jinak jestli ti spi v kocarku, tak jezdi. Ja mam dvojky a jezdila jsem 2×denne, x hodin, protože jinak prostě nespali. Nebo zkus nositko, satek, hacku. Jestli ti usne v naruci a pri odlozeni se probudi a krici, tak chce byt prostě u tebe. Vim, je to blby, ze i ty si potrebujes odpocinout, ale u miminek to tak prostě je. Když se zadarilo, tak mě jeden spal v postylce a druhy u prsa na kojícím polštáři a ja si sedla a „odpocivala“. Nepises, jak je taky miminko stare..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
3.2.21 13:53

Dcera 4.mesice. Od narozeni jezdím 3× denně v kočárku a v noci uspavam u prsa a spí se mnou. V postylce se do 5 minut vzbudí ať je den nebo noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
3.2.21 14:33

Uspávám v náručí přes den, večer včas pokládám do postýlky, aby si uvědomilo, že usíná v postýlce, zpívám mu u toho uklebavky. Zatím mi to funguje. Když je krizovka a nemůže zabrat, navážu do šátku nebo uspím u prsa. U nočního kojení nenechám krkat, jak usne na kojícím polštáři, tak ho přenesu do postýlky, sice se trochu probere, ale za pár minut zaspí. Co vím, tak sestra uspávala v náručí výhradně a kolem půl roku musela aplikovat estevila. :lol: Zabralo jí to za tři dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
3.2.21 20:47

@Poprvemaminou zkuste prekladat do postylky po cca 20 min. - prvnich 20 min. totiz jeste nespi, ale je pouze ve fazi ospalosti. Kdyz prelozite po 20 min. - je jistejsi, ze se neprobudi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 14:33

@Poprvemaminou Jak staré dítko máte? Dcera nechtěla spát sama v postýlce do 18m. Přes počáteční předsevzetí jsem nakonec povolila a dcera začala, když bylo nejhůř, spávat s námi v posteli. Toto pomohlo, všichni jsme se vyspali.
Po roce a půl pak už vždy spala celou noc ve své posteli a teď ji někdy musím v deset dopo budit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
8.2.21 09:22

Jak já Vám rozumím. Máme šestitýdenního chlalečka, který spal 16-20h tak týden a pak konec. Naspal vždy jen tak čtyři hodiny a to ne v kuse. Už jsme byli oba s manželem strašně unavený a hledali jsme naději ve všem, co by ho mohlo uspat. Usnul taky jen na rukou a při přesunutí do postýlky se hned vzbudil. Já jsem pořád četla zdejší diskuse, jak maminky uspavaji své děti ale pořád nic nezabralo. Nakonec nám pomohlo opravdu hodně pevné zavinování a aplikace Sleep baby sleep, kterou jsme nainstalovali do starého telefonu a má ho neustále v postýlce. Je to aplikace na bílé šumy a nám zabral zvuk maminčina bříška. Je to zvuk jako když jste v těhotenství na ultra a pouštějí vám srdíčko. :D Samozřejmě zvuků je tam více, tak zkuste, třeba něco zabere. Ale opravdu nám to zabralo pouze s pevným zavinováním! Od té doby spí cca 18h denně, v noci zvládne v kuse i sedm hodin. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat