Uspání 6 týdenního miminka

3
2.2.21 21:16

Uspání 6 tydenniho kimnka

Zdravím všechny maminky. Chtela jsem se zeptat, zda jste to mela taky nějaká. Mam 6 tydenni dcerku a už od porodnice koupeme každý den mezi 19 a 20 hod.Pak dostane najíst a jde do postýlky. Nekdy usne na pul hodiny, pak kouka další hodinu a někdy neusne vůbec, přitom je už třeba 2 hodiny vzhůru, po tom koupání je pak další hodinu i hodinu a pul vzhůru. Jeste se mi nestalo, že by usnula a vzbudila se az v noci na jídlo. Nevím čím to může být. Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3174
2.2.21 21:25

Je to miminko :) má vlastní režim, dodržuj pořád stejné večerní rituály, nestresuj a počítej s tím, že stabilní spánkový režim maj děti tak od roka, do té doby je to každou chvilku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11774
2.2.21 21:53

Je malinká, je to normální. Miminka jedou svůj režim typu „najím se - usnu - najím se - usnu“, bez ohledu na hodiny.
Dávala jsem spát podle nich i nakojit podle nich, ne podle hodinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
2.2.21 21:53

@Lily Evans ja se nestresuju, jak čtu, že miminka v tomhle věku už spinkaji hned po vykoupani kolikrát celou noc, tak mě to přišlo trochu zvláštní, ale asi je to normální, každé mimi je jiné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3174
2.2.21 22:06

@DarinkaB. Moje dítě tohle taky někdy praktikovalo - usnula v osm a do pěti jsem o ní nevěděla. Ale taky měla týdny, kdy od osmi do půlnoci ječela a usínala tak na deset minut. Nebo týdny, kdy usnula a po dvou hodinách celá čerstvá rozjížděla mejdan. A to mám spací nenáročný dítě, od toho roka spí fakt dobře, ale v prvním roce, nota bene v prvních týdnech, se to hodně mění a skoro nic není nestandardní :) Rodič může jen vydržet a zůstat klidný. Co se osvědčilo, bylo zůstávat po uložení jen v ložnici a pokud bylo potřeba rozsvěcet, tak jen malé světýlko. Pro dítě je to signál, že v noci se spí a netrajdá po bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
2.2.21 22:12

@DarinkaB. Kde, prosím tě, čteš, že v tomhle věku miminka spinkají celou noc? To je spíš výjimka a popravdě, ona to noční vstávání a večerní uspávání spousta maminek vyselektuje. Moje máma vypráví, jak jsem byla hodné miminko a starší sourozenci si pamatují, jak jsem pořád jen řvala a drncali se mnou v kočárku večer tam a zpět i hodinu. Každé mimčo je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
2.2.21 22:27

Mám miminko 6tydnu a tři dny :mavam:. U nás večer taky, mezi 19-20 se snažíme koupat, nakojit a dávat spát. Po kojení vezmu Mimi do náručí, jdu do ložnice, utlumím světlo a zpívám. Když se jí začnou klížit oči, dám do postýlky a zpívám, dokud neusne. Tento proces trvá od 10 minut do hodiny, každý den různe. Po hodině, pokud nezabere, mi dojdou nervy a vzdávám to. :lol: Leckdy se mi stane, že jdu do obýváku, rozsvítím, ona se lekne, zavře oči a vytuhne. Jindy řve ještě další hodinu. Pokud usne, spí dobře, budím jí na kojení za šest hodin, takže tak ve dvě až ve tři, nebo se vzbudí sama i dřív. Potom se budí po třech hodinách až do rána. Přes den někdy spí hezky, někdy skoro vůbec, třeba 20 minut a je vzhůru. Neřeším, doufám, že si to sedne časem. Ale třeba dneska večer usnula po kojení asi za 20 minut, za půl hodiny byla vzhůru a do teď jsme měli prdící a kadící drama. :lol: Před chvílí jsem ji uspala a už teď poslouchám, že zase heká, tak doufám, že jen ze spaní :? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11774
2.2.21 23:45
@DarinkaB. píše:
@Lily Evans ja se nestresuju, jak čtu, že miminka v tomhle věku už spinkaji hned po vykoupani kolikrát celou noc, tak mě to přišlo trochu zvláštní, ale asi je to normální, každé mimi je jiné

Normalni neni spat celou noc, ale kojit se co tri (cca) hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
3.2.21 05:26

Nás bere koupel jako signál ke hraní :mrgreen: po by fakt nespal.. Jinak ale nekoupu každý den.. Dodrzuj dal režim, ona si najde svůj rytmus :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
3.2.21 08:54

Děkuji všem za příspěvky, vím, že ten rok je takovej nejtěžší, mam ještě 9 letou dceru, ale jak opravdu každé dítě je jiné :) Člověk je hned v pohodě když vi, ze v tom není sam :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
8.2.21 09:24

Pevné zavinování a aplikace Sleep baby sleep.. Nic jiného na nás nezabralo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat