Může dudlík zhoršit noční spaní?

18
28.1.21 10:42

Muže Dudlík zhoršit noční spaní?

Ahoj holky,
potřebuji slyšet vás názor:
mala 2m mi začala přes den usinat sama v postýlce s dudlikem, ale když vypadne je vzhůru… večerní ukládání je po koupání, masáži atd, ale bojím se ji dat ten dudlík na velký noční spánek, rsp na večerní usinani, aby nebyla za hodinku vzhůru a nehledala dudlík, protože když usne bez nej, spi od 19:30 do 1h a pak po krmeni UM zase usne a spi cca do 5:30… ale usinani bez dudliku večer znamená několikrát se vracet do pokojiku a dokrmovat lahvickou, což trvá třeba 45m než finální usne… ale zase pak spi. Takže dotaz: jsem paranoidní, když se ji bojím večer ten dudan dat, abych ji nenarušila noční spaní?
Diky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
884
28.1.21 11:08

Z tohoto důvodu jsem zatím dudlík nedá vůbec, kdyžtak dudá prso, stačí jí tak pět minut. Pokud to dobře chápu, tak ti bez něj večer usíná dobře (45 minut nepovažuji za dlouhé uspávání, to je podle mě v pohodě :D ), tak proč bys ho dávala? Vážila bych si nerušeného spánku a nepokoušela to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.1.21 11:10
@Kolicek95 píše:
Z tohoto důvodu jsem zatím dudlík nedá vůbec, kdyžtak dudá prso, stačí jí tak pět minut. Pokud to dobře chápu, tak ti bez něj večer usíná dobře (45 minut nepovažuji za dlouhé uspávání, to je podle mě v pohodě :D ), tak proč bys ho dávala? Vážila bych si nerušeného spánku a nepokoušela to.

Zvažuji ho, protože s nim usne sama napohodu do 5ti minut přes den, ale ve we bez nej je to proces na tu skoro hodinku no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.1.21 11:13

A to tam litam á 10 minut s nedopitou flaškou, pac u pití vždy usne, položíme do postýlky a za 10-15minut blik a jekot… a znova dokola… flaska, usina, položíme, za chvíli brekot, dokud se to jednou nepovede finálně😂 si říkám, jestli ji zbytečně netrapim, a jestli jsem jen večer nevymenila dudlík za flašku🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4378
28.1.21 12:26
@Galiben1 píše:
Ahoj holky,
potřebuji slyšet vás názor:
mala 2m mi začala přes den usinat sama v postýlce s dudlikem, ale když vypadne je vzhůru… večerní ukládání je po koupání, masáži atd, ale bojím se ji dat ten dudlík na velký noční spánek, rsp na večerní usinani, aby nebyla za hodinku vzhůru a nehledala dudlík, protože když usne bez nej, spi od 19:30 do 1h a pak po krmeni UM zase usne a spi cca do 5:30… ale usinani bez dudliku večer znamená několikrát se vracet do pokojiku a dokrmovat lahvickou, což trvá třeba 45m než finální usne… ale zase pak spi. Takže dotaz: jsem paranoidní, když se ji bojím večer ten dudan dat, abych ji nenarušila noční spaní?
Diky moc

Kluk měl dudlík od porodnice, kojila jsem krátce, bylo málo mléka kvůli stresu, takže po dvou měs. UM a byl v poho, spal s ním jako dřevo, měla jsem ho přicvaklý na takové ozdobné šnůrce na dupačkách takže se nehledal.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
28.1.21 15:45
@Galiben1 píše:
A to tam litam á 10 minut s nedopitou flaškou, pac u pití vždy usne, položíme do postýlky a za 10-15minut blik a jekot… a znova dokola… flaska, usina, položíme, za chvíli brekot, dokud se to jednou nepovede finálně😂 si říkám, jestli ji zbytečně netrapim, a jestli jsem jen večer nevymenila dudlík za flašku🤷‍♀️

No je fakt, že kdybych nekojila, tak bych se asi zdráhala méně. Možná fakt tu flašku vyžaduje na dudání, ne kvůli hladu. Jednou jsem tu v diskuzi četla, že nějaká paní dá dudlík, a když dítě usne, opatrně ho vytáhne. Tak jestli nezkusit něco takového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17923
28.1.21 15:49

Jo hledání dudlíku je boj, nosím si vždycky dva. Asi mě čeká peklo s odnaučovanim teď po druhém roce ale co už. Kdyžtak na rovnátka už šetříme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
28.1.21 15:50

Dudlik mame na spani v podstate od porodnice porad…ano, nekdy se vzbudila na podani..od cca 7mesice si ho umi dat sama a je uplne klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat