Dvouleté dítě propláče celou noc

Anonymní
24.1.21 03:05

Dvouleté dítě propláče celou noc

Ahoj, dnes je moje dalsi noc bez spanku a jdu si proto pro nazor nekoho tretiho… Mam dvouleteho chlapecka, ktery do nedavna zvladal krasne spat, jen nad ranem se vzbudil na mliko a spal od osmi do osmi. Je vseobecne extremne uvztekany a urvany dite pres den, ale driv alespon spal v noci. Usina sam, v tom stale neni problem. Ale poslednich asi sedm dni uz po hodine od usnuti zacne plakat a takhle s par minutovyma prestavkama place az do rana a to fakt nekecam. Prakticky proplace celou noc. Nepomaha nic, ani voda, ani mleko, pochovani… Je jedno, jestli za nim prijdu a konejsim ho nebo ne, rve i tak a po chvilce prestane, aby za par minut zas zacal. Ma ted trosku rymu, ale zadna tragedie, taky mu chybi posledni stolicky. Teplotu nema. Ale, ze by dite nespalo tolik dni za sebou jsem nikdy neslysela. Ja se zacinam obavat o sve i synovo zdravi. Neprijde mi normalni, aby dite v tomhle veku proplakalo celou noc. Co si o tom myslite? Nejaka rada, zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6651
24.1.21 03:55

A nerostou mu zuby? Moje holka, 2,5 teď taky spí na bobek. Leze jí poslední stolička a nějak zlobí a trvá to. Poslední tři noci jí dám před spaním dávku paralenu nebo nurofenu a spí celou noc. Přes den si na zub stěžuje jen když je unavená,, jinak o něm nevíme. Proto můžu psát v tuhle hodinu, po víc než týdnu probdělých nocí se mi otočil režim a i když jsem si šla lehnout v 11, tak po dvou hodinách zírání do zavřených víček jsem to vzdala a vzala si mobil. A s tou rýmou, obě děti začátek růstu každého zubu odsmrkaly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
24.1.21 05:48

A nechce spát s tebou? Bych si ho vzala do ložnice a nechala si ho u sebe. Myslím že nechce být sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
24.1.21 05:51

Ani jedno z mých dětí by rozhodně nevydrželi spát sami v pokojíčku celou noc, dopadlo by to naprosto stejně - nekonečným pláčem. Usinali v tomto věku v pokojíčku a v noci chodili za mnou. Někdy už třeba hodinu po usnutí. Normálně z toho vyrostou…pětiletý už nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
24.1.21 06:07

Krom nočních děsů mě napadl i třeba zánět uší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4400
24.1.21 06:27
@Jednablbka píše:
Ani jedno z mých dětí by rozhodně nevydrželi spát sami v pokojíčku celou noc, dopadlo by to naprosto stejně - nekonečným pláčem. Usinali v tomto věku v pokojíčku a v noci chodili za mnou. Někdy už třeba hodinu po usnutí. Normálně z toho vyrostou…pětiletý už nechodí.

No vidis me dite zase v zivote nenapadlo jit spat ke mne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
24.1.21 06:50

Co mě napadá je kontrola na ORL, jestli to nemůžou být uši. Když ne, tak se smířit s tím, že to budou buď zuby nebo prostě neklidný spánek, který v určitém věku má spousta dětí. U nás to byly několikrát za noc noční děsy, nepomáhalo nic moc a řvalo se v kuse vždycky dlouho. Časem jsme to vychytali s kočárkem, že jsem i velké dítě, když bylo v noci v afektu šoupla do kočáru a vozila po bytě. Všechno to přešlo samo. Jestli spí sám, zkusila bych spát s ním. Ono se může stát, že někdy měl v noci fakt blbý sen a teď se mu to, vždycky, když usne, začne opakovat, vrací se mu ten stres, který prožil a to se pak po usnutí hned zas budí. Jak o něčem takovém ještě není schopen mluvit, nemá to jak vyventilovat a zbavit se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
24.1.21 07:14

A pláče i přes den, nebo je ok? Má teplotu? Já bych osobně už druhý den zkusila dát sirup na bolest, jestli to nejsou ty zuby, u nás byl vzhůru každých 10 minut a nic jiného nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
24.1.21 07:29

Ma dudlik? Nevzali jste mu ho nedavno? Jak spi potom pres den, kdyz nespi v noci, nedospava to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
24.1.21 08:25

Tak u nas taky peklo, ale ne takove jako mas ty.
Dcera 2,5 roku budila se uprostred noci, ze chce cist s vymyslela kraviny, takhle asi tyden v kuse. Rano treba v 5 se budila jedině s silenym placem a uz chtela hrozne vstavat.
Dosla mi trpělivost a vzala jsem v lekarne sirup na spani. Zlepsilo se to, vstane teda okolo té 5, ale jeste usne semnou na gauci treba do 7:30 a je jak vyměněná. Zadne nocni besy nema, vymejsli si kraviny na me a zkousi hranice. Jinak taky cekame na stolicky a kdyz sem ji dala nurofen, tak bez úspěchu. Drzim palce! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
24.1.21 08:31

Na další noc bych mu dala paralen. Pokud to pomůže, bude pravděpodobnější zdravotní problém a pátrala bych a asi kontaktovala doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
24.1.21 08:37
@GirlsNick píše:
Tak u nas taky peklo, ale ne takove jako mas ty.
Dcera 2,5 roku budila se uprostred noci, ze chce cist s vymyslela kraviny, takhle asi tyden v kuse. Rano treba v 5 se budila jedině s silenym placem a uz chtela hrozne vstavat.
Dosla mi trpělivost a vzala jsem v lekarne sirup na spani. Zlepsilo se to, vstane teda okolo té 5, ale jeste usne semnou na gauci treba do 7:30 a je jak vyměněná. Zadne nocni besy nema, vymejsli si kraviny na me a zkousi hranice. Jinak taky cekame na stolicky a kdyz sem ji dala nurofen, tak bez úspěchu. Drzim palce! :palec:

A ten sirup je i pro takhke male? To jsou nejaka homeopatika? Jak se to jmenuje? To bych si nekam zapsala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
24.1.21 08:52

U nás takhle vypadaly noční můry, ale trvalo to třeba hodinu, pak už zase usnul… A jediné, co pomohlo, bylo víc ho vzbudit - dokud jel v tom polospánku, tak to bylo prakticky neřešitelný. Jak se vzbudil pořádně, začal reagovat, nechal se utišit a uspat…

A i když u nás se k mamince do postele chodí běžně, na tohle to teda moc nefungovalo.

Ale celou noc a když je protivný i přes den, to bych asi taky spíš měla podezření na zdravotní problém… Zkusit nurofen mi přijde rozumný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3954
24.1.21 08:55

@Melodie91

My zkoušeli Radepur baby. Je to bylinný sirup pro malé děti. Nic jinýho pro takhle malý jsem neobjevila.
Taky máme problémy se spaním…
Náš teda u toho neřve, ale jak se probudí, tak je klidně 3-4-6 hodin vzhůru, než zase usne… Spí hrozně málo a blbě.
Vypotřebovali jsme celou lahvičku, ale efekt jsem nepozorovala, takže další jsem nekoupila. Což ale neznamená, že nemůže fungovat jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
24.1.21 09:58

@Melodie91 Jsou to jen bylinky. Ale opravdu je videt, ze je rano vyspalá.
Zijeme v Rakousku, takze nevim zdali to bude k dostani i v Cr. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat