Bezdůvodně se v noci budí

39
22.1.21 06:25

10 m nevím proč se v noci budí

Ahoj, malá 10 m se v noci budí, třeba 8×. Často vyjekne, jako by jí něco vadilo, ale už nevím co - zkoušela jsem jí oblíkat na spaní víc i míň (pytel nebo deku nesnese), přebalovat v noci, polohovat (někdy trochu pomohlo). Je kojená a spí se mnou v posteli, ale nemyslím, že jde o takové to ujišťování, že tam máma (prso) je. Někdy přiložím, někdy jen přitulím, někdy si postěžuje a pak spí dál (ale to mě stejně vzbudí). Napadá vás, co by to mohlo být? Je to během celé noci, jsem pak přes den vyřízená. Přitom někdy se stane, že třeba pár nocí spí líp (2-3 buzení na pití), já ožiju - a za chvíli je to stejné. Ještě podotknu, že ani přes den nikdy nebyla zrovna vytrvalý spáč - jako menší měla 4× půl hodiny, teď tak 1-2× za den půl hoďky, jednou tak za 10 dnů si dá i dvě hodiny (samozřejmě s buzením, ale pak spí dál). Máte někdo nějakou radu? Dát do postýlky jsem se zatím neodvážila - muset za ní vstávat z postele by mě asi vyřídilo úplně. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14536
22.1.21 07:25

Cca v tomto věku jsem starší dítě přesouvala i s postýlku do dětského pokoje. Spaní se výrazně zlepšilo. Asi jsme ji něčím rušili a budili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
22.1.21 07:26

Mám dceru 14 měsíců. Také nikdy nebyla nějaký extra spáč ovšem do 11m spala celou noc (21:30-8h) ale od toho 11tého měsíce hrůza děs 🙈 přes den spí tak hoďku po obědě. V noci byla schopná se budit i po hodině, ale už se to lepší, poslední měsíc se budí jen jednou za noc. Prostě nezbývá nic jiného než vytrvat. Taky jsem bývala uplně mrtvá a to jsem k ní vstávala a stále vstávám do jejího pokoje 😃, ale ono to přejde 😊 a pokud jinak nevidíš žádné změny na jejích chování tak si myslím že zdravotně je v pořádku 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16449
22.1.21 07:32

Nas nejmladší se takto budi jeste ve 3 letech. A co umi mluvit tak i mluvi ze spaní. Podle me jsou to zive sny a zpracovávani celého dne.. A horší je to, kdyz je hodně unaveny.. Zkusila jsem všechno, nepomuze nic. Zvykla jsem si..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
22.1.21 07:58

To může mít milion důvodu… V tomhle věku už by měla mít na spaní svůj klid a prostor, třeba by se jí to spaní zlepšilo v postýlce ve vlastním pokoji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
22.1.21 08:22

Řekla bych, že jsou to prostě živé sny. Zkuste si všimnout, jestli třeba nemá špatné spaní pokaždé, když spolu něco podniknete - výlet, nebo nějaká návštěva - prostě něco nového. Děti jsou pak tak strašně nabuzené novými zážitky, že je vlastní sny budí.
Nebo to taky můžou být i rostoucí zuby - v noci je to prostě bolí více. A nebo ji rušíte i vy, třeba že zachrápete a nebo do ní dloubnete. Tady je opravdu obrovské množství možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
22.1.21 08:47

Taky bych řekla, že má asi divoké sny, zpracovává vjemy ze dne. Syn se taky takhle někdy budí. Do postýlky bych nepřesouvala, takhle jsi aspoň u ní, rychleji ji můžeš uklidnit. A do jiného pokoje už vůbec ne, já kdybych spala jinde, než syn, tak snad vůbec neusnu…
Myslím, že ji to s věkem přejde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66768
22.1.21 09:01

Za me to je normalni :think: delaji mi to obe deti. Starsi az do 3 let (a do 4,5 vstavala 2× v noci na wc), takze u 15 mesicniho to neresim a cekam, kdy to prejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
27.1.21 16:00

Ahoj, dík za vaše zkušensoti a rady. Trochu pouvažuju, jestli přeci jen nezkusit postýlku ať ji neruším, ale jak se znám, tak rychle vyměknu - při posledním pokusu tak před 3 měsíci se mi ani nepodařilo jí tam přesunout, aniž by se vzbudila a brečela…

Teď je to zas trochu lepší - 4-5× za noc. Já mám pocit, že ona si i dost zvykla se v noci krmit - přes den toho zas tak moc nesní. Má přes 10 kg a dá tak 3 jídla po 100g (půlka normální skleničky), zbytek se napájí… Nějaké tipy na čátečné odstavení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat