2 měsíční miminko odmítá spát v postýlce

18.1.21 22:20

2 mesicni miminko odmita spat v postylce

Prosim o radu, mam 7 tydenniho chlapecka, pravdepodobne prochazi rustovym spurtem, ji za dva a najednou je podrazdeny a spani se velmi zmenilo etc…
V posledni dobe odmita spat jinde nez na nas ( na rameni predevsim), jakmile ho dam at do kosiku nebo postylky, zacne brecet. Bojim se ze je to moje vina, ze jsem ho zkazila castym nosenim. Kdyz se probudi ve 4 rano a nechce spat ( prdiky a jine..) dam si ho na sebe a necham do spat az do rana - muze to byt take tim? Vim ze spat chce - ale v sedicim polstarku nebo me na prsou. Nevim si rady - mam ho nutit lezet v postylce nebo ho nechat spat kde chce a treba se to samo srovna?
Diky za pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62248
18.1.21 22:27

@ArseneLupin já bych nenutila. Můj spí dobře v šátku, tak je přes den v šátku. Večer tedy v postylce.. Ale prostě to tak je.. Cítí tě atd.. Mě se třeba osvědčilo se sklonit nad postýlku, dát mu na levou stranu hlavičky jednu ruku, pravou ho hladit pp hlavě.. Usne takto fakt brzy :think: ale to musíš zkoušet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
18.1.21 22:29

Dvouměsíční dítě nemá kapacity na to, aby si na něco zvyklo. Před 7mi týdny vylezl z dělohy a teď momentálně chce být s mámou, tak s ním buď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533

Jsou mu 2 měsíce. Tak malé miminko (a ještě dlouho, dlouho potom) nelze tělesným kontaktem zkazit ani rozmazlit. Naopak. Tělesný kontakt je úplně přirozená a základní vývojová potřeba dítěte. (Hell what, je to základní potřeba nás všech - ale děti to fakt nutně potřebují).

Chovej, houpej a užívej si to. Neboj, do 18 ti na rameni spát nebude. Zatím - a jetě na velmi dlouhou dobu - má nárok.

Uklidňuje ho houpání tvého dechu a tlukot tvého srdce. Jsou to pro něj známé rytmy spojené s bezpečím. Nic nekazíš, děláš to skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064

Nic jiného než zkoušení nepomůže. Mám syna dvouměsíčního a sestinedeli byl se mnou v posteli, protože měl furt nějaký problém a mě se vůbec nechtělo vstavat. Teď od ledna ho dávám do postýlky a usne, když už nej sedím a hladim ho po čele. V noci taky docela dobrý, ale k ranu jde zas ke mne, abych ho mohla hladit, dávat dudlík atd. Protože jinak se furt kroutí a brečí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
18.1.21 22:33

Mam podobne starou holcicku a mame to pres den podobne… Vetsinou spi pricucnuta na me, nebo v satku… Hodne spi tedy v kocarku… Obcas je to narocny (moc toho doma nestihnu), ale nevadi mi to… Chce byt s nami, potrebuje to, tak ji to rada dopreju… Az bude pripravena spat sama, nebudeme ji v tom branit, ale ted tu jsme pro ni :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.1.21 22:35

Přesně takhle jsem uspávala našeho prďolku. A i přes varování všech zasloužilých matek v okolí jsem ho nerozmazlila. :) Postupně začal usínat i sám v postýlce. Teď už mu stačí jen to, když jsem poblíž a třeba ho hladím po hlavičce.

Mně to nijak neublížilo, užívala jsem si to. A obešli jsme se bez doporučených postupů ala „nech ho vyrvat, on usne“. Na to žaludek fakt nemám. 8o

Přeci jen byl na tebe napojený 9 měsíců. Tak mu to ještě chvilku dopřej. On si to srovná, až na to bude přípravený. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
18.1.21 22:41

Kromě toho, že miminko potřebuje jídlo a teplo, tak potřebuje i pocit bezpečí a fyzický kontakt - mámu.
Je to jeho fyziologická potřeba, nemůžeš ho tím „rozmazlit“.
A čím víc tu potřebu bude mít naplněnou, tím se pak později bude snáz odpoutávat, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 22:41

Diky moc, asi bych to tak neresila, ale musim se vratit do prace za dva mesice a bojim se ze to bude moc brutalni prechod. Tak to zatim necham jak to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 22:51

@Verurizeckova tak to je presny. podle moji matky ho tim ucim spatnym navykum. asi me tim zblbla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
18.1.21 23:52
@ArseneLupin píše:
Diky moc, asi bych to tak neresila, ale musim se vratit do prace za dva mesice a bojim se ze to bude moc brutalni prechod. Tak to zatim necham jak to je…

No to bude brutální přechod tak jako tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
19.1.21 01:22

@ArseneLupin tak tím spíš ho mazli. A až půjdeš do práce, mazli ho dál… Sakryš, ty děti ten kontakt prostě potřebují (a my mámy taky). Z celého evropského studeného odchovu nevzešlo dobrého nic, snad krom nebývalého rozmachu psychoterapie :lol:

Pro znázornění dopaminové odměny v mozku při kontaktu matka-dvouměsíční kojenec viz obrázek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19287
19.1.21 13:25
@elibro píše:
Jsou mu 2 měsíce. Tak malé miminko (a ještě dlouho, dlouho potom) nelze tělesným kontaktem zkazit ani rozmazlit. Naopak. Tělesný kontakt je úplně přirozená a základní vývojová potřeba dítěte. (Hell what, je to základní potřeba nás všech - ale děti to fakt nutně potřebují).

Chovej, houpej a užívej si to. Neboj, do 18 ti na rameni spát nebude. Zatím - a jetě na velmi dlouhou dobu - má nárok.

Uklidňuje ho houpání tvého dechu a tlukot tvého srdce. Jsou to pro něj známé rytmy spojené s bezpečím. Nic nekazíš, děláš to skvěle.

přesně tak!

zkus si ho dát do postele a spát s ním, nic jiného asi vyzkoušet nepujde, bude se to měnit klidně každý měsíc, zkoušet dál, časem to bude lepší :hug: :hug:

www.prosimspinkej.cz
k přečtení spoustu článků o spaní dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19287
19.1.21 13:27
@ArseneLupin píše:
Diky moc, asi bych to tak neresila, ale musim se vratit do prace za dva mesice a bojim se ze to bude moc brutalni prechod. Tak to zatim necham jak to je…

musíš? 8o 8o 8o
no chudák dítě teda :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
20.1.21 08:37

@Káťa19 ja bych to s tim chudak dite dramaticky nevidela… Ja taky budu muset do prace mnohem driv, nez jsem planovala… Doba nam hold nepreje a korona (a predevsim opatreni) nam sebrala velkou spoustu financi…

A tyhle reci typu “chudak dite”, aniz by dotycny znal vsechny podrbnosti, jsou opravdu jen vykriky do tmy, ktere ale mamince na psychicke strance nepridaji… Tyhle soudy, aniz by clovek vedel, jsou vazne zbytecny…

Jestli mi neni lito, ze prijdu o tohle obdobi sveho ditete? Ano, je, neskutecne… Ale hypoteka se sama nezaplati a neco jist hold musime…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat