Noční buzení u ročního miminka - co cca hodinu.

zuw
40
10.1.21 21:56

Noční buzení u ročního miminka - co cca hodinu.

Zdravím vás maminky.
Potřebuji poradit. Naše dcera od asi dvou měsíců spala klidně téměř celou noc - sem tam probuzení, občas na mléko. Ideální spaní ale skončilo úderem půl roka s růstem prvního zoubku. Od té doby to začalo být hrozné. Dcera spí od malička ve své postýlce - v deseti měsících jsme jí ale přestěhovali do pokojíčku se starší sestře - aby se alespoň manžel vyspal (já spala s nimi v pokojíčku a spím často i teď). Dcera usíná sama, pohraje si v postýlce, pošmudlá se svou dečkou a většinou do dvaceti minut od uložení spí. Za hodinu se probudí - jako když do ní píchne, pláče, většinou stačí přijít, pohladit, dát napít čajíku nebo dát dudlík a spí dál. A za nějakou chvíli zase…a tak až do rána. Jsou horší dny, kdy je to častěji a pláče déle, napít ani dudlík nepomůže…vždy se ale uklidní a do max. do 5-10 minut spí vždy dál. Nechce se pochovat, nechce spát u mě… hlad také nemá - umělé mléko dáváme kolem páté nad ránem. Vůbec nevím proč to tak je. Když byla menší, mysleli jsme že zlobí bříško nebo ty zoubky…teď už nevím jak zajistit její (i tedy náš) klidný spánek. Její o 4,5 let starší sestra „když spí, tak spí“ naštěstí a jí tedy v pokojíčku neruší. Přes den je to veselé miminko, které určitě neprojevuje známky strádání. Je hravá, veselá, zvídavá. Pěkně jí. Kojila jsem pouze asi 8 týdnů… opravdu si už nevíme rady. Napadá vás příčina nebo důvod neklidného spánku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1753
10.1.21 22:08

Noční děsy, přejde to. Jestli stačí ji jen pohladit, popř. dát cajik a spi dal, tak je to jeste dobrý, fakt. Možná mě napadá, jestli by nepomohlo nějaké světýlko, lampička, ale podle me to budou noční mury, nebo jina spánkova zmena, zase to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
10.1.21 22:28

Dcera to taky dělala. U mě tedy pomohlo přestat kojit a dát na noc UM. To u vás nejde, ale můžeš zkusit dát trošku při prvním probuzení. Třeba se docpe a bude spát. Dcera dlouho jedla tak, že si dala obvyklou dávku, pak byla pěkně klidná, spokojená a za 20 minut potřebovala nášup. Jen trošku, ale přece. Teprve potom byla fakt najezena a usnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
10.1.21 22:38

Taky nám to začalo kolem toho roku. Doteď (14,5m) je to občas divočejší, ale to nejhorší přešlo. Spím s malým, je to nejlepší a máme světýlko puštěný celou noc. S manželem si myslíme, že to jsou špatné sny, občas zoubky, ale to má většinou problém i přes den. Chce to přečkat a být nablízku. At je lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
10.1.21 23:20

Jak už tady bylo psáno: noční běsy a nebo prostě divoké sny z toho všeho co se za den naučí nebo uvidí, do toho se může přidat bolest z toho jak jí raší zoubky a je vymalováno.
Syn to taky tak měl a já ze zoufalství už zjišťovala všechno možné a přišla jsem na následující:
Děti mají daleko větší podíl REM spánku - to je ten, kdy se hemží, kňučí a zdají se jim sny. Během ní se často budí a potřebují jenom ujistit, že jsou v bezpečí a pohodě a jdou spát dál. Zhruba tak něco jako dospělý, kterému se zdá nějaká noční můra, tak se probere a po nějaké době (až se uklidní) zase usne. Čím jsou starší, tím kratší tahle fáze spánku je.
Asi neporadím nic lepšího než vydržet. Třeba dát na noc nějaký meduňkový čaj, nějak víc dítě uklidnit. Ale pokud se jí zdají divoké sny, tak to stejně moc asi nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
10.1.21 23:24

U nas to stejny :/, ted mu je 10 mesicu, celkove se to spani nejak rozhazelo. Driv usl dopoledne, odpoledne a vecer tak kole devate s jednim krmenim kolem treti.
Ted usne na chvilku odpoledne, po veceri usne kokem osme, no a pak ve 22 je vyspanej. Kolem pulnoci jde “spat” a budi se co chvili… no uz se tesim az se to nejak upravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12067
11.1.21 11:41

U nás to bylo taky. Dcera v půl roce udělala velký vývojový skok - rozlezla se po bytě, začala si stoupat…a budit se co hodinu (navíc za chvíli skoro nespala přes den). Došla jsem k tomu, že to bylo hrozně moc zážitků na jendu malou nervovou soustavičku. Pomohlo dávat spací čaj. Pak se to teda přešlo do jiného spacího peklíčka, tam už čaj nepomáhal. Ale důelžitá zpráva - i to nejhorší je vždycky jen období a nakonec to přejde :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat