10 měsíců a spánek

Anonymní
7.1.21 00:07

10 měsíců a spánek

Dobrý večeř maminky. Jdu si k vám pro radu..
mám 10mesicni dceru. Od narození máme problém se spánkem. Jak pres den tak i v noci.
Přes den spi klidně 3×-4× po 20min, nevím proč se budí. Hned po vyndání z kočáru pláče, tře si očíčka, je vidět, ze je ještě unavená.
Dříve mi usinala mezi 9-10 večer.. teď asi poslední týden, ale usne kolem 9h a za hodinu je vzhůru, protivná, pláče, vzteká se. Vydrží být vzhůru klidně do 1..
nevíte čím by to mohlo být? Nebo co by mohlo pomoct?
Už jsme zkoušeli dávat více spát nebo naopak nenechat dovyspat a unavit.. je to furt to samé :(
Děkuji všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
7.1.21 00:36

Dobrý den, nemůže mít problém s bolestí? Něco ji může budit… Jinak ohledně spánku věřím, že je každé dítě své a má své potřeby. Některému stačí méně a naopak. Ale to myslím spíše pokud je dítě spokojené po vyspání (i když třeba jen těch 20 minut).

Ještě mě napadá, jestli vaší holčičce nechybí třeba kontakt (někoho mít u sebe a cítit ho)… nebo má kolem sebe moc prostoru… zkusila bych jí dát do „hnízdečka“, dát usínáčka, pouštět nějaké zvuky, nechat rozsvíceno… je toho spousta. Chce to podle mě zkoušet, protože každé dítě potřebuje něco jiného. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 01:16

@marti.33 měl by se ji klubat zub, tak dáváme na noc sirup. Ona právě po těch 20ti minutách, je mrzutá, chce být furt na ruce.. dcera má postýlku hned vedle naši postele, poustime ji na noc šum.. a ví, ze jsem u ni. Přes den v kočáru s ni houpe Rockit (raketa, která houpe kočárek)..
nakonec usnula asi v 1, musela jsem ji nosit po bytě a pak nenapadne položit do postylky.. což jsme nikdy nemuseli dělat:( nevím jak ji pomoct, aby spala od těch 8-9 do rána :(

• Citovat
  • Nahlásit
1887
7.1.21 01:23

Za mě, prostě období. Můžou ji trápit zuby které umí bolet hodně, muze mít potřebu kontaktu…tak prostě k osve do postele… Na sebe… Pokud ji to pomůže.. Ponosit.. Apod… Apropo spát od 9-8rana vkuse mi děti spala snad až kolem 2.roku..prijde mi i ze 9 h je dost pozdě na spánek.. Zkusila bych dát spavat dřív… Může být pretazena… Navíc dětem se doba spaní mění bez zjevne příčíny nekolikrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9446
7.1.21 02:23

Kojis? Zkusila jsi uspat u prsa a nechat spat s tebou?

Pres den v kocarku venku by nespala? Houpani na prochazce je lepsi nez umele houpatko.
Nositko jsi zkousela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66316
7.1.21 08:14

Neumi navazovat spanek. Prijit na to, jak muze zase usnout. Z kocarku hned nevyndavat, houpat dal, dobra je i cepice pres pci. A jestli spi v postylce, je lepsi si ji dat do postele k sobe a po te pul hodine tam byt a treba jeste usne. Navazovat apanek se nauci casem. Nekdo to umi hned, moje deti to tak neumely a neumi. Casem k tomu dozraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66316
7.1.21 08:17

A ta Rockit je sice dobra, name taky, ale lepsi hybat kocarkem sem a tam. Treeba si na to vzpomenou a po 20 mi utach zacit jezdit zase sem a tam a uhoupat, nez se probudi. Nebo byt proste venku a jezdit dyl. Uz ctu, postylka a sum, lepsi je byt u ni v okamziku, kdy se probudi, at zase usne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
7.1.21 08:25

A nemůže byt už v těch 9 totálně přetazena? U nás se chodí spát mezi 6-7 a to má dcerka přes rok už. Ale teda spi do 6, víc ani tuk. Tak nevím jak je to u vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 09:04

@Lucie_Sx nekojím, je na um. Spinka na zahradě.. jenže těch 20minut no. Nositko mám, ale nemůžu nosit dlouho..
@blumen Přes den spi v kočárku, jenže tam se rychle budí.. když uspavam večer, musím být vedle ni v posteli, jinak pláče a furt si stoupá :/
@NinaU. No ona by asi mezi 6-7 neusnula.. vzbudí se třeba kolem 5,hraje si a po chvilce už kňourá, ale neusne.. Nebo usne, ale za hodinu je vzhůru a jedeme zase znovu :( a pak to právě dospává dopoledne..

• Citovat
  • Nahlásit
12132
7.1.21 09:42

Je to období. U nás je teď podezřelý klid na bojišti, ale dcera to delala furt, s tim rozdilem, že byla po hodině vyspinkana pekne doruzova a pripravena si hrat. Znovu uspat nebylo možné. Nechala jsem ji, byla vzhuru většinou tri čtyři hoďky a když usnula znovu, spala už docela slušně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 10:16

@Ba-stet tak doufám, ze to období brzy přejde.. dcera právě unavená je, hraje si, knourá, přes den v kočáru usne normálně.. ale večer, to vydrží klidně 6 hodin bez spánku, ale chce teoreticky nosit, nebo knoura, staví se mi o nohy.. a pak samozřejmě vše dospává dopoledne..

• Citovat
  • Nahlásit
66316
7.1.21 10:24
@Anonymní píše:
@Ba-stet tak doufám, ze to období brzy přejde.. dcera právě unavená je, hraje si, knourá, přes den v kočáru usne normálně.. ale večer, to vydrží klidně 6 hodin bez spánku, ale chce teoreticky nosit, nebo knoura, staví se mi o nohy.. a pak samozřejmě vše dospává dopoledne..

Tak to je pretazena. Ja mam dojem, ze po tech 20-30 min se meni faze spanku, kdysi davno jsem to cetla a pokud to neumi navazat, probudi se a idealne je rychle uspat. Ja nakojim (v noci) a spi dal, jinak by se probral. Ale moje dite zvladlo spat dyl nez 40 minut v kuse (pres den) az kolem 2 let. Pres den staci uhoupat anebo se probudi a je vzhuru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 11:11

@blumen aha.. takže myslite, ze ji mám zkusit dat spát dřív? Třeba kolem té 7?

• Citovat
  • Nahlásit
66316
7.1.21 11:22
@Anonymní píše:
@blumen aha.. takže myslite, ze ji mám zkusit dat spát dřív? Třeba kolem té 7?

Ja bych zkusila dat spat driv, ale presny cas vam nereknu. Nektere dite vydrzi v klidu vzhuru 3 hodiny, jine 6.
V kolik vstava a ve ktere casy spi pres den? Jak dlouho vydrzi bez spanku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
7.1.21 11:36
@NinaU. píše:
A nemůže byt už v těch 9 totálně přetazena? U nás se chodí spát mezi 6-7 a to má dcerka přes rok už. Ale teda spi do 6, víc ani tuk. Tak nevím jak je to u vás.

Taky chodíme spát mezi 6-7 (synovi je rok), ale vstavame ve 4 (+- pulhodky) :mrgreen: Nikdy mě nenapadlo, že bych to měla řešit, prostě ranní ptáče :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat