Problémy v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 09:17
Problémy v bytě

Ahoj, už jsem tady jednou psala, že spolubydlící si prakticky nastěhovala do bytu svého přítele. Teď už si ho sem naštěstí nebere, ale… přestože je tu naprosto minimálně, stopy za sebou nechává pořádné. Všude její bordel, krámy, „odmočuje“ (její argument) nádobí třeba týden. Většinou v kuchyni nechává nepořádek jak s tanku celý týden, v sobotu to uklidí, ale zašpiní hned nové a zase to tam nechá. Na úklid máme plánek, ale ignoruje ho. Umyju podlahy, ona je umyje půl hodiny po mně, a tím má na příští týden uklizeno. Chtít po ní zbytek úkolů (které jsem tam pro ni pečlivě po nějakém čase rozepsala) je nereálné.
Nemyje si kolikrát po WC ruce, nesplachuje, nezamyká, neskutečné plýtvá vodou, má poličky v koupelně, kuchyni, ale vše nechává „jak jí od pazour odpadne“.
Když se něco rozbije, tak to odmítá vyhodit. Místo toho to nechá na nějakém společném místě (chodba, kuchyň) a ignoruje to. Že to zabírá místo, je jí opět jedno. Nevyhodila by ani rozbitou sklenici, neustále hromadí nějaké „krámy“. Sahat se jí na to nesmí.
Já už fakt nemůžu. Když už umyje podlahu, nechá špinavou vodu na chodbě, dokud to já za ni neuklidím. Když jí to řeknu, řekne „jojo, za chvíli“, ale stejně to neuklidí. Už jsem jak hysterka, protože jí poslední dobou fakt musím připomínat základy - zamykání, aby zhasínala, když odchází atd. :zed:
Cokoli jí řeknu, jde jedním uchem tam a druhým ven. Na byt nepřispěje, když se něco porouchá, musím buď nové koupit já nebo to zůstane rozbité. Vždy řekne, že na to nepřispěje, protože tu věc nepotřebuje (např. baterie u vany :mrgreen: ).
Už jsem z toho zoufalá, není s ní rozumná řeč.
Uf, to se mi teď ulevilo :lol:. Ani vlastně nevím, co s ní. Vyhodit ji nemůžu, nájem platí. Odstěhovat se teď moc nechci, je to jinak dobrý byt :roll:. Spíš se asi vypovídat a vylákat nějaké tipy a triky, jak s takovými lidmi jednat. Radši anonym.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 22.10.18 09:21

A stěžovat si majiteli bytu? Tohle je jeden z důvodu, proč jsem nikdy nešla do spolubydleni. Bych tu holku musela zabít :mrgreen: Napadlo mě na spolubydlící vyloženě uhodit, že takhle to dál nejde a všechno jí to vyjmenovat. Vztahy asi beztak za moc nestojí, když se chová takhle a tobě to vadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 09:23

Majiteli je to jedno. Tomu záleží jenom na tom, aby se platilo. Jinak je to takové to „domluvte se mezi sebou“.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 22.10.18 09:29

A smlouva na byt je na tebe nebo na ni? Pokud na tebe, tak si sežeň jinou spolubydlící a téhle se zbav. Prostě je to bordelářka a ta už se pravděpodobně nezmění.

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 22.10.18 09:31

No pro mě by bylo jediné řešení se odstěhovat, nemohla bych takhle bydlet. Jinak s ignorantem a bordelářem těžko jednat, je jí to jedno, ať děláš co děláš.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 22.10.18 09:33
@Anonymní píše:
Majiteli je to jedno. Tomu záleží jenom na tom, aby se platilo. Jinak je to takové to „domluvte se mezi sebou“.

Mu pohroz, ze odejdeš ty. Ono s bordelarkou moc lidí asi chtít bydlet nebude.

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 22.10.18 09:39

S ní nehneš. Ber to jako dobrou zkušenost, až budeš bydlet jednou s chlapem :D . Ne všichni jsou prasata, ale je jich hodně. Budeš se muset časem odstěhovat. Co neudělala maminka, ty těžko dovychováš.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7613 příspěvků 22.10.18 10:16
@Anonymní píše:
Ahoj, už jsem tady jednou psala, že spolubydlící si prakticky nastěhovala do bytu svého přítele. Teď už si ho sem naštěstí nebere, ale… přestože je tu naprosto minimálně, stopy za sebou nechává pořádné. Všude její bordel, krámy, „odmočuje“ (její argument) nádobí třeba týden. Většinou v kuchyni nechává nepořádek jak s tanku celý týden, v sobotu to uklidí, ale zašpiní hned nové a zase to tam nechá. Na úklid máme plánek, ale ignoruje ho. Umyju podlahy, ona je umyje půl hodiny po mně, a tím má na příští týden uklizeno. Chtít po ní zbytek úkolů (které jsem tam pro ni pečlivě po nějakém čase rozepsala) je nereálné.
Nemyje si kolikrát po WC ruce, nesplachuje, nezamyká, neskutečné plýtvá vodou, má poličky v koupelně, kuchyni, ale vše nechává „jak jí od pazour odpadne“.
Když se něco rozbije, tak to odmítá vyhodit. Místo toho to nechá na nějakém společném místě (chodba, kuchyň) a ignoruje to. Že to zabírá místo, je jí opět jedno. Nevyhodila by ani rozbitou sklenici, neustále hromadí nějaké „krámy“. Sahat se jí na to nesmí.
Já už fakt nemůžu. Když už umyje podlahu, nechá špinavou vodu na chodbě, dokud to já za ni neuklidím. Když jí to řeknu, řekne „jojo, za chvíli“, ale stejně to neuklidí. Už jsem jak hysterka, protože jí poslední dobou fakt musím připomínat základy - zamykání, aby zhasínala, když odchází atd. :zed:
Cokoli jí řeknu, jde jedním uchem tam a druhým ven. Na byt nepřispěje, když se něco porouchá, musím buď nové koupit já nebo to zůstane rozbité. Vždy řekne, že na to nepřispěje, protože tu věc nepotřebuje (např. baterie u vany :mrgreen: ).
Uf, to se mi teď ulevilo :lol:. Ani vlastně nevím, co s ní. Vyhodit ji nemůžu, nájem platí. Odstěhovat se teď moc nechci, je to jinak dobrý byt :roll:. Spíš se asi vypovídat a vylákat nějaké tipy a triky, jak s takovými lidmi jednat. Radši anonym.

Já bych se stáhla do svého pokoje a zkusila nechat vyhnít. Popřípadě její bordel jí házela za dveře jejího pokoje :think:

Ale uf, musí to být šílený. Já spolubydlení dala jen půl roku na intru a pak raději dojížděla hodinu busem :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 22.10.18 10:29

Odstěhovala bych se. Ji nezmenis a z tohohle by mi hráblo

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 22.10.18 10:30
@Pucalkovic Amina píše:
A smlouva na byt je na tebe nebo na ni? Pokud na tebe, tak si sežeň jinou spolubydlící a téhle se zbav. Prostě je to bordelářka a ta už se pravděpodobně nezmění.

Souhlas a pokud je smlouva na ní, tak bych zkusila neplatit nájem a nechat ji vycukat :jazyk:

warita
Echt Kelišová 8215 příspěvků 22.10.18 10:31
@Anonymní píše:

mela jsem podobou spolubydlu. Na podlaze vedle drezu byla nonstop hromadka pouziteho nadobi, ze ktere si brala co potrebovala, umyla to, pouzila a odlozila zpet. Nektere mene pouzivane kousky tam hnily cele tydny. Taky odmocovala tak dlouho, az voda v hrncich hnila a kdyz jsem se vratila po 3 tydnech z vanocnich przdnin, voda v hrncich smrdela jako by nekdo nablil do rohu, kysely puch z ktereho se mi zvedal kufr.

Nevedela jsem, co s tim nadobim. Tak jsem ji to soupla do pokoje, at ma posusnanicko, az se vrati. Od te doby si zamykala pokoj. Ja jsem si rikala, jen at to klido dela, jestli se tohle bude opakovat, tak to nadobi budu rovnou VYHAZOVAT. A presne takto bych postupovala: kup velky pytel na odpadky (takovy ten 80l) a varuj ji, ze hnijici nadobi poleti. Rozbite sklenicky poleti. Cokoliv, co zaparkuje na podlahu POLETI! A kdyz si bude stezovat, tak ji odkaz a varovani.

Dale bych navysila najem o polozku „uklizecka“. Klidne si tu uklizecku i pozvi, at vidi, ze ty penize na to opravdu jdou.

Jo, a pokud dela takovy bordel ve spolecnych prostorach, tak pozor na tu skladku, co ma u sebe v pokoji. Ze zkusenosti vim, ze skudci a mysi budou nasledovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 10:43

@warita Ona by nezaplatila ani 5 kč navíc. Řekla, že bude kupovat úklidové prostředky, což mě překvapilo (původní dohoda byla, že budeme JAR a podobně kupovat na střídačku). No, brzy se ukázalo proč - někde si od známých sehnala x litrů nějakého „úklidového prostředku“, který rozlila do různých petek s popiskem „ruce“ „podlaha“ „nádobí“ :mrgreen: JAR tedy kupuju jenom já, protože tímhle se nedá umýt nic.
Ona ten bordel nenechává hnít, jsou to prostě krámy. Různé sklenice od zavařovaček, nefunkční elektronika. Když se stěhovali lidi před ní, tak po nich zůstalo několik nefunkčních kousků elektroniky. Chtěli to vyhodit, ale ona jim řekla, že si to nechá. Tak to tam nechali a teď to tam „smrdí“ na chodbě.
Cokoli se rozbije, tak to chce nahradit něčím ze sběru nebo tak, protože se přece nebude kupovat nové.
Vyhodit ji nemůžu, nemám na to právo. Majitel ji taky nevyhodí, to nás radši vyhodí obě a nastěhuje si tam nějakou rodinu nebo tak něco.
Do pokoje dávat jí ty věci… to by byl slušný oheň na střeše. Ale pokoje nemáme zamykací a kdo ví, co by pak házela do mého pokoje.
Když jsem při stěhování koupila nový spotřebič, tak se mohla zvencnout, že proč kupuju nový, když můžu v bazaru sehnat za pár korun starý (šlo o drobné spotřebiče, které i nové stojí sotva do pětistovky).
Odstěhovat bych se chtěla, vážně o tom uvažuji, ale je to supr lokalita, do práce chvilička, do lesa chvilička, a nájem za hubičku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 10:45

A vyhazovat nádobí nemůžu, poněvadž není její :mrgreen:

warita
Echt Kelišová 8215 příspěvků 22.10.18 10:47

ja bych se odstehovala a pronajimateli bych dala echo, jako mu vybydli bytecek.

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 22.10.18 10:50

Ani kdybych měla bydlet zadarmo a mít práci vedle ve vchodě bych to nedala :cert: .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >