Pro jaké bydlení se rozhodnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessie8951
Kecalka 440 příspěvků 21.10.18 08:24
Pro jaké bydlení se rozhodnout?

Ahoj, prosím o nezávislou radu. Kdybyste měli tyhle možnosti, jak byste se rozhodli. S manželem máme velký byt bez hypotéky a jedno dítě. Takže máme pohodu, manžel i dost vydělává. Jenže lokalita ve které žijeme je nic moc, byt je i celkem studený. Teď se nám naskytla možnost koupit byt v krásné, klidné lokalitě, kousek od velkého města, ale to by znamenalo hypo na 2,5mil.
Tak se ptám, zůstali byste bez hypo,max.si předělali byt v kterém žijete a ty prachy si spíše užívali nebo se zadlužit a bydlet ve vysněné lokalitě?????
Vím, že tohle si musí každý sám rozmyslet, ale zajímá mě názor ostatních. Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 21.10.18 08:32

Ten druhý byt je o 2,5 milionu dražší než stávající?

majdulacek
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 21.10.18 08:33

To je těžké.. Já osobně bych zůstala tam kde jste. Byteček bych si upravila podle sveho a do hypotéky nešla. Určitě ne teď.. Pořád se zpřísňují pravidla, podmínky.. až pak třeba budete nutně potřebovat něco zafinancovat, budete zatížení hypotékou. Děti budou chtít jít treba na vysokou..

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33758 příspěvků 21.10.18 08:36

Osobně bych se nikdy nezadluzila

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 21.10.18 08:39

Ty jo to je teda dilema :think: no nevim, ale 2,5 milionu je hodně, do toho by se mi nechtělo. Asi bych prohledala ještě něco jiného, třeba v lepší lokalitě než máte ale zase ne tak exkluzivní aby jste museli dávat takovou raketu.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7613 příspěvků 21.10.18 08:40
@Jessie8951 píše:
Ahoj, prosím o nezávislou radu. Kdybyste měli tyhle možnosti, jak byste se rozhodli. S manželem máme velký byt bez hypotéky a jedno dítě. Takže máme pohodu, manžel i dost vydělává. Jenže lokalita ve které žijeme je nic moc, byt je i celkem studený. Teď se nám naskytla možnost koupit byt v krásné, klidné lokalitě, kousek od velkého města, ale to by znamenalo hypo na 2,5mil.
Tak se ptám, zůstali byste bez hypo,max.si předělali byt v kterém žijete a ty prachy si spíše užívali nebo se zadlužit a bydlet ve vysněné lokalitě?????
Vím, že tohle si musí každý sám rozmyslet, ale zajímá mě názor ostatních. Díky

Ahoj,

takže byjste prodali tento krásný byta šli do lepšího, v lepší lokalitě, ale museli si vzít ještě +2,5mil? Čili by jste se sice zadlužili, ale koupili byt s vyšší hodnotou?

Mě velmi záleží na bydlení a musím se doma cítit dobře, opravdu jako doma, bezpečně. Nestačí mi domov jen coby střecha nad hlavou a pak utíkat z domova do práce a tam se cítit lépe :nevim:

Já bych tedy asi volila lepší byt v lepší lokalitě a zadlužila se - sama píšeš, že muž vydělává hodně, platy rostou, ale hypoteka cca zustane jaká je (pokud uroková sazba skokove neporoste). A jestli jsi ted na mateřské a jednou půjdeš do práce, zase budou peníze navíc a budete se moci více rozšoupnout :nevim:

Yopii
Kecalka 219 příspěvků 21.10.18 08:42

Stavajici byt je vas nebo tam platite najem? Protoze pokud vas tak kdyz jej prodate mate neco na financovani a pokud najem tak si spocitat, jestli hypoteka bude stejna nebo o neco malo vyssi naklad jako stavajici najem… pokud samozrejme nebydlite zadarmo atd… je moznost jeste byt pronajmout a z toho financovat hypoteku… chybi dost podrobnosti na to rozhodnout, urcite bych se stavila do banky a zjistila i podrobnosti hypoteky (urok, vysi splatek atd.) … podle toho se rozhodnout, ale hypotece bych se zasadne nebranila

Yopii
Kecalka 219 příspěvků 21.10.18 08:43
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

takže byjste prodali tento krásný byta šli do lepšího, v lepší lokalitě, ale museli si vzít ještě +2,5mil? Čili by jste se sice zadlužili, ale koupili byt s vyšší hodnotou?

Mě velmi záleží na bydlení a musím se doma cítit dobře, opravdu jako doma, bezpečně. Nestačí mi domov jen coby střecha nad hlavou a pak utíkat z domova do práce a tam se cítit lépe :nevim:

Já bych tedy asi volila lepší byt v lepší lokalitě a zadlužila se - sama píšeš, že muž vydělává hodně, platy rostou, ale hypoteka cca zustane jaká je (pokud uroková sazba skokove neporoste). A jestli jsi ted na mateřské a jednou půjdeš do práce, zase budou peníze navíc a budete se moci více rozšoupnout :nevim:
:palec:

Jessie8951
Kecalka 440 příspěvků 21.10.18 08:54

Byt je náš,v os.vlast. Momentálně má hodnotu cca 800tis.-1 mil. a buď by se prodal nebo pronajímal.
Byt,který bychom koupili, by měl vyšší hodnotu.

sediza
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 21.10.18 09:01

Studený byt? A máte tam plíseň?

Jessie8951
Kecalka 440 příspěvků 21.10.18 09:03
@sediza píše:
Studený byt? A máte tam plíseň?

Ano,byla tady. Udělali jsme nové omítky a zatím dobrý.

sediza
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 21.10.18 09:08
@Jessie8951 píše:
Ano,byla tady. Udělali jsme nové omítky a zatím dobrý.

Mně by studeny byt vadil. Pokud by se v zimě opět objevila plíseň, stěhovala bych se určitě. Je totiz karcinogenní a velmi alergenní. Zdravi je u mě na 1. místě. Jinak bych se zkusila podívat i po jiných bytech. 2,5 milionu může byt pro někoho hodně, pro někoho málo. Nicméně je to i investice do budoucna, pokud si myslíte, že i v budoucnu to bude žádaná lokalita. My máme hypotéku na mnohem víc a strach z půjčky mě netrápí, na nemožnost splácet atd. je přeci povinné pojištění.

sediza
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 21.10.18 09:10
@Jessie8951 píše:
Byt je náš,v os.vlast. Momentálně má hodnotu cca 800tis.-1 mil. a buď by se prodal nebo pronajímal.

Pokud máte něco našetřeno, tak urcitě pronájem. Čím vic mate nasetřeno, tim lepši podminky hypoteky. Ale zase můžete něčim ručit a obecne zbavovat ae nemovitostí neni dobré..

Uživatel je onlineMonchichik
Kelišová 5097 příspěvků 21.10.18 09:15

Stávající byt bych prodala, nebudeš pak potřebovat tolik na koupi toho dalšího. A určitě bych se stěhovala, nechtěla bych být v studeném bytě. Píšeš, že manžel dost vydělává, tak by ta hypotéka neměla být takový problém.

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 21.10.18 09:19
@Jessie8951 píše:

V tom případě bych ho prodala a šla do toho lepšího. Hypo cca 1,5 mil. uz není tak strašná. Do pronájmu bych se nehrnula, taky jsem měla tu čest jednu nemovitost pronajímat a nikdy více.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >