Tíha na duši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 01:52
Tíha na duši

Ahoj, zdravím všechny :mavam:
Jak začít? Mam pulrocni holcicku. Posledni dobou mam pocity, ze svuj zivot nezvladam a casto brecim. Nemam zrovna idealniho pritele - moc mi nepomaha ani s malou ani v domacnosti, skoro nikdy neuklidi, je hodne vznetlivy a nerozumi mne ani mym pocitum. Mysli si, ze nemuzu byt unavena a jediny kdo tady muze byt unaveny je on, kdyz chodi do prace…
Pred nim jsem mela super zivot, hodne jsem cestovala a mela penez, ale ted uz to tak neni, zijeme z jeho platu a z rodicaku… Hodnekrat na svuj “stary zivot” vzpominam. Ale svou holcicku nade vse miluji a nikdy bych nemenila.
Ale co ty pocity ve mne? Je to z unavy? Nebo z ceho? Pripada mi, ze muj zivot ma smysl jen diky me holcicce. Z niceho jineho nemam radost, jen z ni.
Beru antikoncepci Evelien, ktera nema pauzu na menstruaci, nemuze to byt tim, ze nemam menzes?
Rozepsala jsem se.
A nekdy mam zachvaty vzteku, kdyz uz jsem ke konci dne hodne unavena, tak na pritele i zakricim a on me dokaze tak vynervovat, ze skoro nemuzu dychat a tlaci me na hrudi vsechna ta tiha z celeho dne… To je kdyz s bolavymi zady uspim malou a vsude kolem bordel a on nepomuze s nicim a ja jeste uklizim a uz padam na hubu doslova… a do toho ani po pulnoci nevypne tv, aby mohla holcicka v klidu spat. No, kdo to docetl az sem, tak diky. :hug: a na sex uz vubec nemam chut mimochodem.
Cim to vse je?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 8865 příspěvků 33 inzerátů 21.10.18 05:32

Proc sis s nekym takovym poridila dite? Proc vecer uklizis, kdyz uz nemuzes? Ten bordel tam bude i rano, nikam neodejde. Jeho popros, ze on neni v hotelu a ty mas obstarat dite a nejsi sluzka. Takze bud ti pomuze, nebo at vezme brigadu a zaplati uklizecku. Jestli chybi spanek, spi pres den s ditetem nebo proste hned jak vecer usne. Jestli vstavas i v noci, tak jemu vysvetli, ze ty mas praci na 24/7. Jinak fakt nechapu, proc si zensky porizuji decko s nekym, kdo jim neni oporovou. Sebestrednej musel byt i pred tim.
Ty pocity jsou proste z cele te situace. Bez ditete je pohoda, s ditetem prijdou starosti a povinnosti. Casem to prejde. Taky jsem dlouho vzpominala na svuj zivot bez deti. I ted po skoro 6 letech.

catchthem
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 21.10.18 05:44

Mít dítě je náročné i s partnerem, který se zapojuje a pomáhá. Tam bych viděla problém. Máš doma blbečka prostě a nemůžeš si odpočinout. Nemáš žádnou pozitivní zpětnou vazbu. Žádný čas pro sebe, žádné uznání. Já mám úplné nervy z těchto alfablbů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 06:19

@Verun83 dekuji, hodne jsem si z toho vzala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 06:19

@catchthem dekuji ti, souhlasim :(

pannda
Kelišová 6652 příspěvků 33 inzerátů 21.10.18 06:36

Pokud jsi večer na padnutí, padni. Neuklízej, nech to být, nic neříkej a zalehni. A taky byste si měli v klidu normálně promluvit. Ta tíha, to je taky tím, že asi málo komunikujete. A taky ponorka, dříve jsi žila, ted jsi uzavřená doma s dcerou. Časem to přejde, jak dítě odroste…

Kriss Tina
Kelišová 6122 příspěvků 21.10.18 06:47

Hele já měla doma to samé, malé dítě doma pořád zavřená sama, chlap když přišel sednul k počítači, doma nehnul ani prstem, když měl volno tak radši celý den prospal, a ještě pořád nadával že se nic nestíhá. Já byla na prášky, pořád ve stresu, unavená, tak sem to nakonec vzdala, s malým sem odešla a sama s dítětem sem měla mnohem větší klid. Udělala sem si co sem potřebovala, když se něco nestihlo nechala sem to na druhý den, protože nepřišel nikdo kdo by měl kecy a já najednou všechno zvládala s úsměvem ;) prostě můj názor je takový, že pokud ten chlap nemá zájem o rodinu, nepomůže, není ti oporou, máš z něj akorát stres tak je lepší nemít žádného než takového :nevim:

Russet
Extra třída :D 12289 příspěvků 21.10.18 07:13

Začala bych tou televizí. Prostě vypnout. On není unavený z práce, ale z toho, že vejrá do svítící bendy. Až s ním bude řeč, dej mu kočár s ty doma spi. Neuklízej. Časem se zlepší to, že mimino nebude tak náročné a tobě se uleví. Ale jestli přítel zůstane sobcem, lepší to nebude.

Emmulka
Kecalka 387 příspěvků 21.10.18 07:46

Je to Tvůj „bordel“ a nikdo Ti ho neuklidí, takže jestli ho tam budeš mít tři dny, je to jen čistě Tvoje věc. Já cca před měsícem smažila snad tunu houbových řízků, kamna zadojené a nechtělo se mi do nich, tak jsem je nechala být, druhý den bylo krásně, že jsem s malou(10 měs.) byla celý den venku a třetí den se jich ujal manžel…myslím, že nikoho ty špinavé kamna nesra…nikoho na životě neohrozily… :lol: Mám ještě syny 18 let a 14 let…uklízíme všichni společné prostory, všichni tu bydlíme…jsou tak vychovaný a manžela mám tedy milionového. Večer od 20h zásadně nic nedělám je to MŮJ ČAS…dám sklenku vína, nalakuji nehty na nohou, čtu si zprávy na netu (abych nevypadla ze života a netrpěla mateř.demencí :) ) když je doma manžel povídáme si atd. Když jsem unavená, jdu klidně s malou spinkat po obědě, to žehlení vážně počká.
Když už máš doma vola, máš kamarádky? Chodíš hodně ven? Malé je 6 měsíců píšeš, můžete začít chodit na plavčo, za chvilku do herničky…máš občasné hlídání? Vyraž ven..na nehty, na vlasy, na skleničku s kámoškou…
My tedy máme babičky 200km daleko, nikdo nehlídá…cca 1× za dva měsíce hlídá syn a jdeme na véču s manželem nebo hlídá manžel a já jdu právě na nehty apod. Manžel zase relaxuje chytáním ryb…
Píšeš, že Ti „moc“ nepomůže, takže sem tam něco udělá…? Komunikujete? Ale tím myslím komunikaci…né jen stěžování…myslím tím, jaký měl den v práci, co máš uvařit dobrého, dnes bylo pěkné počasí a tak jsem s malou byla celý den venku, jsem uťapaná a padnu do peřin…apod. A doporučuji si promluvení mimo Váš domov… ;) Neutrální půda, jiný vzduch je na komunikaci nejlepší, ale začít standartní komunikací né stěžováním si (jak ě nechápe, nepomůže atd), pokud nemáte možnost pohlídání maličké, tak klidně venku na procházce s kočárkem…

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 21.10.18 13:13

Místo přehnané péče o domácnost se věnuj sobě samé. Pokus se vzpomenout si, co ti dělalo radost dříve. Nebo se věnuj novému zájmu.

Z tvého psaní je cítit obrovská nespokojenost se současným životem. Bohužel. Vybrala sis ho. A teď je čas rozhodnout se, co ti v životě chybí a za tím si krůček po krůčku jít.

Samozřejmostí by měl být minimálně jeden volný den za měsíc, kdy si odpočineš od rodiny. Jo, zní to hnusně, ale ty to potřebuješ. A muž aspoň pochopí, co všechno musíš zvládat.

A pak komunikace, komunikace a komunikace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 10:42

@Emmulka dekuji ti, moc mi tvuj komentar pomohl. :srdce: nasla jsem detskou hernicku v nasem meste, kde muzu i s miminkem a budeme tam chodit. A ten tvuj vecerni klid je mi inspiraci, zni to skvele :) a pritel ma volne vikendy, tak jsem se rozhodla, ze mu v nedeli necham na cely den malou a “pujdu si po svych” :mrgreen: :dance: (myslim, ze ho tu po par hodinach najdu zniceneho spiciho na detskem koberci v obyvaku, kde si mala hraje) :potlesk: vse co jsi napsala, je uzasne a budu si to sem tam cist znova :hug:

Emmulka
Kecalka 387 příspěvků 22.10.18 11:39
@Anonymní píše:
@Emmulka dekuji ti, moc mi tvuj komentar pomohl. :srdce: nasla jsem detskou hernicku v nasem meste, kde muzu i s miminkem a budeme tam chodit. A ten tvuj vecerni klid je mi inspiraci, zni to skvele :) a pritel ma volne vikendy, tak jsem se rozhodla, ze mu v nedeli necham na cely den malou a “pujdu si po svych” :mrgreen: :dance: (myslim, ze ho tu po par hodinach najdu zniceneho spiciho na detskem koberci v obyvaku, kde si mala hraje) :potlesk: vse co jsi napsala, je uzasne a budu si to sem tam cist znova :hug:

Jsem ráda, že jsem pomohla :srdce:
Někdy to je fakt na palici…právě ležím a pozoruji malou jak spokojeně „třídí“ punčošky a ponožky ze šuplíku… :lol: Manžel mi dnes odjel, vrátí se koncem listopadu a víš co?? Naplánovala jsem si hned dvě akce, posezení s kolegyněma z práce a s kámoškama. Bude hlídat starší syn…jinak bych se zcvokla…
Herničky jsou bezvadné, malá mi nikam neuteče, nejsou tam malé hračky (nic nespolkne), je společenská, takže nevyžaduje ani moji pozornost… vážně si tam v klidu vychutnám latte a někdy s kámoškou i sklenku vína…
Všechno bude lepší, uvidíš…na všem negativním, hledej pozitivní… :palec: :kytka: :*
Nevím odkud jsi,kdybys byla poblíž ráda bych Tě vytrhla z denního stereotypu…jezdím s kočárkem na bruslích, na kole s malou, chodíme plavat, do herničky…já rodičovskou užívám…

Lotty28
Povídálka 15 příspěvků 26.10.18 16:27
Beru antikoncepci Evelien, ktera nema pauzu na menstruaci, nemuze to byt tim, ze nemam menzes?

Tak z mé zkušenosti by to k tomu taky mohlo bohužel přispívat. Poslední dobou mám dost nepravidelný cyklus, někdy se MS nedostaví měsíc, tak si řeknu ok, v pohodě… Ale když se nedostaví dva měsíce, už cítím, jak začínám být nervní, vyšiluju, mám trochu deprese atp. Jasné je, že se tohle taky odrazí do pocitů, kdybych neměla MS vůbec, tak bych se asi na stoprocent zbláznila. Beru to jako věc, díky které se moje tělo a duše (emočně) očistí od toho zlého, prostě to špatné jde ven, a vždy se mi velmi uleví.

Lotty28
Povídálka 15 příspěvků 26.10.18 16:38
@Ristrina Samozřejmostí by měl být minimálně jeden volný den za měsíc, kdy si odpočineš od rodiny. Jo, zní to hnusně, ale ty to potřebuješ. A muž aspoň pochopí, co všechno musíš zvládat.

Mám přítele, který se rozvedl a zůstaly mu z předchozího manželství dvě děti. Protože to byl můj první vztah, a já jsem se chtěla udělat hezkou, tak jsem jim všem poskytovala takový servis, že si na nic nemohli stěžvat. Teď když udělám večeři, poslouchám akorát řeči „Tys mi nedonesla talířek na stůl,“ od 35 letého chlapa. A řekla jsem, že takhle už dál ne, nemůžu, nezvládám to. Začala jsem taky zdrhat z domu, minule jsem vypadla v sobotu na celý den do pryč, a přijela jsem asi až v sedm, v osm domů. Na oběd si objednali pizzu, ani tu pitomou večeři si beze mě neudělali, přítel nejedl večer vůbec nic, a děcka dojídaly pizzu od oběda. Za prvé, nejsem jejich matka, starat se o ně má otec. A nejvíc mě fascinovalo, že si mysleli, že budu tak ca za dvě hodiny zpět. Chystám se to zopakovat i tento víkend, protože mě už štve přítelův rozmazlený, sprostý syn, tak ať si je taky užije…

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.10.18 20:22

@Lotty28 Konečně bojovnice! To zní hrozně, mělo by to být samozřejmostí, ale ne každá žena má takovou odvahu. Měnit zažité je boj, ale stojí za to.

Čím víc si je rozmazlíme, tím víc vyžadují.

Jen bych k tomu zdrhání dodala - seznámit s tím rodinu vždy předem, ať si nemůžou zbytečně stěžovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >